Кајгана готвач vol. 173 [гласање: Бургер]

Гласам за:


  • Вкупно гласачи
    61
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
Еее за еден гласав... :/
Вториот бројте го за Шумеча ако дојде до нерешено.
Ама не верувам пошто бургерите на Кемпински се перфектни! :D
 

Нuкола

Ганџамен
Член од
24 мај 2005
Мислења
5.140
Поени од реакции
12.948
Се мислев помеѓу Шумеча и Торчурус и искрено многу тесна беше разликата... ама на крај се одлучив за Шумеча пошо вака од око плескавицата ми гледа како "чисто телешко", има буковец и кисело крастајче... и лепчето со сусам е океј.
Агда има едноставен ама квалитетен бургер.
Кај коцка лиги ми течат од карамелизираниот кромид.
И веге-бургерот од Емка ми изгледа добар, ама не сум човек што експериментира со веге храна.

А ова со сликиве од Кемпински не разбирам како воопшто учествува на натпреваров...

п.с. Касно видов дека е бургер во прашање, иначе ќе учествував и јас.
п.п.с Ако бургерот од Шумеча е веге плескавица, тогаш гласот оди кај Торчурус!!!!!!!! :icon_mrgr:
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
402
Поени од реакции
1.655
Јас сум во сендвич за тие кои гласав. :ROFLMAO: @chef_cook & @Torchyrus п р е д о б р о личат. Леј кај отворив пред легнување да видам дан има нешто ново. Кркорат црева са.
 

Нuкола

Ганџамен
Член од
24 мај 2005
Мислења
5.140
Поени од реакции
12.948
И кај мене исто.. кај отворив кај се запустив. Сега мачкам паштети, отварам конзерви со туни, зденки и павлаки ама џабе е све.... остинав од зјапање во бургериве.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.739
Поени од реакции
14.207
Добро бе, на онаков помфрит укиснат у зејтин гласавте за шумеча ?
Инаку гласано за @коцка, најблиску е до ок бургер. Деталите се битни, а тука има бургери со ептен катастрофални детали, од суво лепче, сува плескавица, шљаканици до лошо подготвен помрифт :(
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.329
Поени од реакции
6.601
Коцка..затоа што од сите предствни,има највкусни бургери
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
27.609
Поени од реакции
16.065
,,,za Emka i Emilija zatoa shto imaat najnormalni hmbrgeri,,,imaat se shto e potrebno a mozhat da se jadat ushte ponormalno :icon_mrgr:
 
Последно уредено:

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.908
Поени од реакции
10.186
Чисто информативно, ова ваши креации се или и од сендвичара се важи?
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
3.837
Поени од реакции
7.635
И веге-бургерот од Емка ми изгледа добар, ама не сум човек што експериментира со веге храна.
Брооо секоја почит за вегетаријанците ама јас си поштовам месо и веге бургер не би јадела ниту правела. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom