[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Топено сирење

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.469
До кај сме?:D

@shumecha.tableta една сугестија........, да оди на пауза натпреваров до септември, затоа што ни има интерес, ни некој го организира. Ни он да се мачи, ни ние?:icon_mrgr:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.006
Поени од реакции
16.581
Засега натпреварот оди под клуч. Во меѓувреме може да се коментира во оваа тема. Па здравје од септември, доколку некој сака, пожелно е да ме одмени со организацијата и останатото. :)
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.006
Поени од реакции
16.581
:чда:

Хелоууу. :D
Арни? Арни.

После подолга пауза, да пробаме да го оживееме натпреваров. Редно време е.
Отворив анкета, којашто ќе трае 2 дена, што значиии... поставени се предлог јадења, а вие ќе може да гласате за која тема би сакале да готвиме од понудените и најгласаната тема ќе биде следна за готвење. Може така? :pipi:
Еми ако не вие по ќејф и така... :sakasuste::P

Ајмо на гласање, па на готвење. :D
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.006
Поени од реакции
16.581
Немаше многу голема заинтересираност на анкетата, ама се надевам барем за пријавување ќе има. :D Прилично е активна темата за каде може да се најде најдобриот бургер, така што еве прилика да го направите истиот. :P

Што значи, следно готвиме бургер. Каков сакате вие и нормално од што сакате. Пријавувањето ќе трае до наредна среда (цел ден).

gourmet-burger.jpg
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.955
Поени од реакции
8.840
Немаше многу голема заинтересираност на анкетата, ама се надевам барем за пријавување ќе има. :D Прилично е активна темата за каде може да се најде најдобриот бургер, така што еве прилика да го направите истиот. :P

Што значи, следно готвиме бургер. Каков сакате вие и нормално од што сакате. Пријавувањето ќе трае до наредна среда (цел ден).

Прегледај го приврзокот 198912
Од готвење сум за сендвичи и супи, така да ќе пратам еден сигурно
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.550
Поени од реакции
4.327
Натпреваров е за бургер во права смисла, со плескавица? или може ладен сендвич, хот-дог и слични варијации на тема?
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.006
Поени од реакции
16.581
Натпреваров е за бургер во права смисла, со плескавица? или може ладен сендвич, хот-дог и слични варијации на тема?
Плескавицата може со месо по избор или веге, направена од зеленчуци.
Останатите видови ќе ги оставиме за некој нареден натпревар. :angel:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.955
Поени од реакции
8.840
У пм се забораив!!!!! Има уште време така???
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.006
Поени од реакции
16.581
Ќе го продилжиме до наредна среда, и јас планирам да направам.
Ајде уште некој нека нѐ дружи. :pipi:
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.284
Поени од реакции
2.779
IMG_20180221_210732.jpg IMG_20180221_210746.jpg

Малку постара ми е сликата, не се сеќавам се што имам од зачини ставено во плескавицата, основата е наут, нема користено продукти од животинско потекло во бургерот.
 
Член од
22 август 2006
Мислења
435
Поени од реакции
925
Изгледа пропаднат натпреварот :S
Еве еден веган бургер од црвен грав, со веган violife cheddar cheese, кисели крставички, свежи крставици, закиселен кромид, домашен барбекју сос, малку сенф на горното лепче и свежо чили.
IMG_9428.jpg

пс. лоша фотографија али мртво гладен и рацете си ги изедов и 2 вакви бургери.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.955
Поени од реакции
8.840
F5D67E0F-5BCE-4A64-BDAC-9BA7760E2340.jpeg

Еве еден скроз невеган бургер :) јајце од моите кокошки, мевце од фармата до моите кокошки, краставички, сланинче, карамелизирано кромидче, два вида на кашкавал, сенф и прсти излижани
 
Член од
5 август 2008
Мислења
5.896
Поени од реакции
5.150
Нешто поинакво. Ова најдов слики во телефон иначе нон стоп си праам дома си експирементирам со вкусови на бургери.
Ова е пилешки бургер, внатре полнет со кашкавал. Лесно брзо и доста вкусно :love:
IMG_20180927_203107_1.jpg
IMG_20180927_203204.jpg
 
На врв Bottom