[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Тавче гравче

Дискусија во форумот 'Кајгана готвач' започната од Ilumious, 7 април 2013.

 1. Perdika I

  Perdika I

  Член од:
  22 август 2006
  Мислења:
  374
  Допаѓања:
  751
  Значи сето е пропаднато на групава, абе земете гравот спремајте го не се заебавајте! :)))
  Кромид вода грав сува пиперка толку.
   
  На shumecha.tableta му/ѝ се допаѓа ова.
 2. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.520
  Допаѓања:
  12.983
  Колку сме, толку сме, токму сме. :D
  Еве и од мене месец дена негде постара слика. Тоа изгореното у средина се суви пиперки.
  25434400_2146391652069827_1077378006_o.jpg

  Иначе стварно сум смотана и изгубена, ама ептен. :facepalm:
  Имало веќе претходно во четвриот циклус тема за тавче гравче. Ама барем има пријавени, така што... моја грешка. :confused:

  Некој да не има предлог тема што да готвиме следно?
  ... anybody? :icon_mrgr:
   
  На gurman2 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.229
  Допаѓања:
  36.144
  Бомбици, брускети, макало од праз, везени пиперки, патлиџани, зеленчукови салати, крем салати, овошни салати...:D
   

Сподели преку: