[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Смути

Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Не можам да ја најдам старата слика, ќе мора наново да правам за шумеќа да не ми се тревожи. :(
@Agda Beata хахах извини, не сум дома и не сум во услви да го зготвам тавче гравчето во мометов. (после 20ти сум back again и можам да бидам активен)
Прикачив слика оти ме растревожи @shumecha.tableta дека клучови ќе ставала на темата, па реков да се ангажирам придонес да дадам.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
@Agda Beata хахах извини, не сум дома и не сум во услви да го зготвам тавче гравчето во мометов. (после 20ти сум back again и можам да бидам активен)
Прикачив слика оти ме растревожи @shumecha.tableta дека клучови ќе ставала на темата, па реков да се ангажирам придонес да дадам.
Знам, друже, сите здружено за шумеќа да не ни се тревожи.
 
Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Значи сето е пропаднато на групава, абе земете гравот спремајте го не се заебавајте! :)))
Кромид вода грав сува пиперка толку.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Колку сме, толку сме, токму сме. :D
Еве и од мене месец дена негде постара слика. Тоа изгореното у средина се суви пиперки.
25434400_2146391652069827_1077378006_o.jpg

Иначе стварно сум смотана и изгубена, ама ептен. :facepalm:
Имало веќе претходно во четвриот циклус тема за тавче гравче. Ама барем има пријавени, така што... моја грешка. :confused:

Некој да не има предлог тема што да готвиме следно?
... anybody? :icon_mrgr:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Колку сме, толку сме, токму сме. :D
Еве и од мене месец дена негде постара слика. Тоа изгореното у средина се суви пиперки.
Прегледај го приврзокот 183961

Иначе стварно сум смотана и изгубена, ама ептен. :facepalm:
Имало веќе претходно во четвриот циклус тема за тавче гравче. Ама барем има пријавени, така што... моја грешка. :confused:

Некој да не има предлог тема што да готвиме следно?
... anybody? :icon_mrgr:
Бомбици, брускети, макало од праз, везени пиперки, патлиџани, зеленчукови салати, крем салати, овошни салати...:D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Некако интересов за натпреваров се намали. Сите ставаат ,,Ми се допаѓа" и гласаат, ама ретко кој се пријавува. @shumecha.tableta да се проба со полесни јадења што секој ден се вртат по дома?:D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Може!!! Јас на пример се враќам околу 8-9 од работа....сега месецов и саб и нед работам така да никакви шанси нема да зеам да спремам
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Насловот е спремен. Готвите по ваша желба.:D
Фала за оствареното барање!(y) Да смислам и јас што и ќе се пријавам. А ако има помалку од 5 пријавени овој пат, ќе ти се придружам во тоа твоето ,,Ќе ве тепам ако никој не се пријави":D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom