Кајгана Дота собиранки

  • Креатор на темата iLe
  • Време на започнување

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Sephirot ја играм на Northrend и мислам дека нема потреба да се праи реинстал за да може да играме на пиратскиве само треба тоа ко пач да се симне од страната на еуробател.Јас коа ја земав оригиналката играв знам напоредно и на оригиналниот и на пиратскиот само имаше финта преку кое .exe ја старташ зашто тоа инсталерот од еуробател ти вади посебно .exe преку кое неможеше да се игра на оригиналот.Од дамна беше и ја ќе пробам да средам со тоа инсталерот и гејтвеједиторот за на Xpam доколку се договори да се игра некоја партија.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Читајте за сите кои шо не се влегле на б.нет околу 1 недела и повеке време На б.нет е сменет пачот , значи не е повеке 1.20 туку 1.21 , незнам јас баш кај точно беше да го најдете , потато ке ви каже ке си го Дл и ке рокаме . :smir:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Onoj koj pita za northrend...

Istiot patch e i za eurobattle, i za northrend... Ima okolu 70 ping, a se sto treba da downloadiras server installer.

Pazi, koga ke go instaliars ova server installer, ke ti se pojavat novi iconi ( warcraft lll frozen throne pvpgn i warcraft lll roc pvpgn )... Samo od tie ikoni mozes da vlezes na eurobattle, a ako si vlegol vo w3 so tie ikoni, ke nema da mozes da vlezes na northred, ke treba da ja izgasis igrata i da si vlezes od obicnata ikona ( samo warcraft lll ili kako ti e potpisana )...

Mozes da najdes server instaler na www.eurobattle.net odi na server informations, pa ke vidis, ne e tesko da se najde :)
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Potato напиша:
Onoj koj pita za northrend...

Istiot patch e i za eurobattle, i za northrend... Ima okolu 70 ping, a se sto treba da downloadiras server installer.

Pazi, koga ke go instaliars ova server installer, ke ti se pojavat novi iconi ( warcraft lll frozen throne pvpgn i warcraft lll roc pvpgn )... Samo od tie ikoni mozes da vlezes na eurobattle, a ako si vlegol vo w3 so tie ikoni, ke nema da mozes da vlezes na northred, ke treba da ja izgasis igrata i da si vlezes od obicnata ikona ( samo warcraft lll ili kako ti e potpisana )...

Mozes da najdes server instaler na www.eurobattle.net odi na server informations, pa ke vidis, ne e tesko da se najde :)
thx man i mene mi pomogna mnogu:)
a za faceles-nai'x.....koa ke igrame zaedno ti zemi nai'x ja ili mac faceles pa ke se jacame na ista strana i ke vidime...:)
p.s.videte sto mi pisuva pod Liverpool FAN:):):)

:lol: dojde do komplikacii:)go simnav patchot i server instalerot i ja inastalirav..i mi izleze ikona na desktop..-taka treba neli...ama sea koa stiskam na taa ikonata (Warcraft 3 RoC PvPGN) mi iskaca..-
-This pllication has failed to start because storm.dll was not found.Re-installing the application may fix this problem:)pls hellp
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Flezi na obicnata warcraft vidi koj patch imas...

Downloadiri go CELIOT patch, ne prodolzetokot, oti ako go downloadiras prodolzetokot kako " world " a si imal " english " 1.20e nema da rabote...
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Potato напиша:
Flezi na obicnata warcraft vidi koj patch imas...

Downloadiri go CELIOT patch, ne prodolzetokot, oti ako go downloadiras prodolzetokot kako " world " a si imal " english " 1.20e nema da rabote...
ejjjj sea me zbuni:)..na obicnata go imam 1.18:)i ne go imam 1.20e tuku 1.21...aj ke probaam pak nesto da napravam:)
edit:kako toa da go downloadiram cel patch??
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
VIDI SEGA. Odi www.eurobattle.net server informations. Tamu imas link kade sto ti pise " download patch ''... koga ke vlezes na toj link imas " download full patch " so sini bukvi, nekade na pocetokot, klikni go toa i ke te odnese podolu na stranata kade sto ima celi patchovi ne samo upgradovi. Downloadiraj go, world, english.. koj sakas... Good luck.

Ti treba 1.21 patchot ne 1.18... 1.17 se igrase pred 2 godini :)
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Potato напиша:
VIDI SEGA. Odi www.eurobattle.net server informations. Tamu imas link kade sto ti pise " download patch ''... koga ke vlezes na toj link imas " download full patch " so sini bukvi, nekade na pocetokot, klikni go toa i ke te odnese podolu na stranata kade sto ima celi patchovi ne samo upgradovi. Downloadiraj go, world, english.. koj sakas... Good luck.

Ti treba 1.21 patchot ne 1.18... 1.17 se igrase pred 2 godini :)
druze ovoa nekako ne mi ide...:) ama aj nema vrska ke viknam eden drugar on poveke se razbira so ova patchiranjevo:)fala za pomosta...ama tesko se snaogam:)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Pa neli bese najdobar na dota vo Makedonija, kako sega ne mozes da namestis patch da igras na battle net... Kako sto rekov, si igral so botovi ( kompjuteri ) :) btw... 1.18 e izlezena pred 2 godini :)
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Potato напиша:
Pa neli bese najdobar na dota vo Makedonija, kako sega ne mozes da namestis patch da igras na battle net... Kako sto rekov, si igral so botovi ( kompjuteri ) :) btw... 1.18 e izlezena pred 2 godini :)
aj sea da razjasni me...
1.ne rekov deka sum najdobar u mak
2.sum igral so botovi:pos2::pos2:sekoj den po 3 saati u kompjuternica dremam i tamu igram so zverovi:)a sekoj vikend u enternet-igram si uste po zverovi
3.ne se gleda dali znaes da igras dota po toa dali znaes patch da instaliras
p.s.ova go pisav kolku da ti stanat nekoi raboti pojasni
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.400
Поени од реакции
30
Е така сега и мене ми разјасни :) aма за да играш со нас кога ке играме мора да имаш патч.
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
iLe напиша:
Е така сега и мене ми разјасни :) aма за да играш со нас кога ке играме мора да имаш патч.
ne se sekirajte ke odam u enternet ako treba:)a imam i eden drugar u blizina sto ima b.net
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.400
Поени од реакции
30
1. иЛе
2. еРРоР
3. ГеГо
4. Ддиме
5.Потато
6.Liverpool FAN
7.Mac))
8.Шорти
9.Мето
10. Стеф

Па вака ке играме овој викенд или петок или сабота вечер накај 1 , 2 вечер предлагам ама казете кога ке ви одговара
Ако некој не игре нека казе овде за да знаеме дали да тераме измени , или ако има нешто проблем во врска со б.нет
Ајде казувајте термин , кога ви одгвоара јас дадов предлог.
 

PiNbAl

METALEC&ROKER
Член од
31 март 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
PRASANJE:KAKO DA NAJDAM JAS PACH ZA IGRANJE
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
А малце по конкретно да го поставеше прашањето? За која верзија пач?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom