Кајгана Детективска Агенција

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Are you sure that this is the real job for you? Can you handle the pressure? The title Detective G(Џи), sounds nice, soooo could ya, would ya?
OfkorZ [my horse]
Btw ovaa None ne deka si ja ima muvata na kapata.. NEgo po kosata se gleda deka premn dolgo ja nosela kapata :pos2::pos2:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Јас ке се пријавам заедно со мојата партнерка Ashley :) Како доста добро обучени детективи - за испрашување :)
Се надеваме на позитивен одговор од ваша страна и воедно вклучување во тимот.
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Значи темава е за откривање што е жут печат а шо не,така?
 

Стеф:]

стифлер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.938
Поени од реакции
3
абе ке може и ја да влезам у КДА:salut:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Значи вака,

Досега пријавени:

jove_bt - THE SHERIFF
опис: he is the boss, the head of the KDA organisation.... one [SIZE=-1]bad ass mother fucker[/SIZE]

[SIZE=-1]Lady [/SIZE][SIZE=-1]- the Unique ''thing''[/SIZE]
[SIZE=-1]опис: интелигентна, шармантна, згодна се инфилтрира под вашата кожа и има да открие се за вас(beware, no one is safe from Lady)[/SIZE]

[SIZE=-1]Burn84 a.k.a Mister triple X[/SIZE]
[SIZE=-1]опис: нема, insufficient funds...[/SIZE]

[SIZE=-1]Commando - [/SIZE][SIZE=-1]Sergeant Major of the KDA[/SIZE]
[SIZE=-1]опис: Just one thing... you REALLY don't want to mess with him.[/SIZE]

[SIZE=-1]Joe - The Ckembar[/SIZE]
[SIZE=-1]опис: влегува во непријателското гнездо, длабоко на непријателска територија, секогаш спремен 24 часа на располагање на службата на КДА[/SIZE]

[SIZE=-1]Lance Pro Bike - The Rookie[/SIZE]
[SIZE=-1]опис: Овој е нов на просториве, гарант е со врски влезен во организацијава(непотизам, што прават значи партииве...).[/SIZE]

[SIZE=-1]Skydog номер едно a.k.a Casanova wanna be[/SIZE]
[SIZE=-1]опис: едноставно нели, фатален за женскиот род. One day he might become the new sheriff in town..[/SIZE]

[SIZE=-1]'Ангелче' - Stylish girl[/SIZE]
[SIZE=-1]опис: секретарица во КДА, други податоци... недостапни(топ сикрет)![/SIZE]

[SIZE=-1]Noodle - The Paparazzi[/SIZE]
[SIZE=-1]опис: секогаш прв на местото на настанот, камуфлиран и спремен со својот канон, чека на инструкции.[/SIZE]

[SIZE=-1]Dzimej - The Kid[/SIZE]
[SIZE=-1]опис: at times funny but always deadly[/SIZE]

[SIZE=-1]Влатко_Русин - [/SIZE][SIZE=-1]Sherlock Holmes д тр'д[/SIZE]
[SIZE=-1]опис: Се претпоставува дека е потомок на легендата и еден од основачите на детективството Ш.Х. во тоа момче тече детективска крв ќе биде и тој еден од најдобрите детективи што светот ги видел.[/SIZE]

[SIZE=-1]Tikvi4ka - Femme Fatale[/SIZE]
[SIZE=-1]опис: Весела, ведна, насмеана но тоа е само маска што ја носи на себе. Не дозволувајте да ве излаже, оваа девојка би ви го скршила вратот за 3 секунди.[/SIZE]

[SIZE=-1]Мартинс - The Dudl man[/SIZE]
[SIZE=-1]опис: At age of just 15, one of the most promising detectives that I've seen. Talented viz kid...[/SIZE]

[SIZE=-1]едитирано:[/SIZE]

[SIZE=-1]њу он д лист[/SIZE]

[SIZE=-1]Liverpool FAN a.k.a Darkman[/SIZE]
[SIZE=-1]опис: born to be wild! He is the next big thing from Macedonia[/SIZE]

[SIZE=-1]KohlBass - д Флајинд Даџмен[/SIZE]
[SIZE=-1]опис: сака колбаси, виршли, суџуци.[/SIZE][SIZE=-1]:pos:[/SIZE][SIZE=-1] Мрсен му е стилот... но и не му е фајле, дефинитивно не го отпишувајте гледам нешто посебно во него![/SIZE]
Опис за мене не треба јас сум deputy шериф-такада:baeh: -be nice ti me!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Дали јас вака имам предиспозици за ова работа брат?

Трачар отепан сум :)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
e ne moze sve ti... daj mi edno mene.... nemoze i potparol i odnosi so javnosta... nekoj ke raboti nekojke se perci... nemoze ... fer sestrinski... eve ti biraj koe go sakas... ali daj za mene odnosi so javnost i soopstenija, a ti iznesuvaj dokazite i potparol moze taka?
:nesvest: Well,well..

Мејби портпаролот е личноста која се бави со односите со јавноса,м?:pipi:
А и уосталом..нели си ти Карате Кид? :vozbud:

п.с Ради персонални,естетски и таинствени причини...носењето на значката кај Стајлиш грл во јавност ќе биде на хајбернејт :icon_bigg
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Па место да пишиме то шо требит, некој ни ја упропастуват темата
:icon_lol:
се зезам бе, туку кај е шефот? До кај сме? Јас си напрајв мала измена во значката, аку? :nesum:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Па да не млатевте празна слама на 7 страни, можеби и немаше да ви ја упропастуваат темата. Ај дајте нешто конкретно, не е интересно да се чита како се натегате за значки.
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Епа фаќајте се за работа, ме интересираше дали го знаете лимитот на дудлачите на форумов. Ми се чини или едни исти луѓе дудлаат на се живо што е женско на МСН??? Ајде фаќајте се за работа, ќе има за смеење. :vozbud:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Епа фаќајте се за работа, ме интересираше дали го знаете лимитот на дудлачите на форумов. Ми се чини или едни исти луѓе дудлаат на се живо што е женско на МСН??? Ајде фаќајте се за работа, ќе има за смеење. :vozbud:
:pos: А мене ми вика има работа низ дома... ц ц ц ...

А да ја смените темата од Викторгг - дудлачот :) во зошто форумџиките оставаат мсн адреси а одбиваат да им се дудла???? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom