Кафето и ракот

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
kucko ma od sekogash takva bef....ohrid gi pijaf po 5-6 turski..ovdeka gi mesha,..i so e naj interesno pak imam nizok pritisok
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
kje nadohnadish sea mkd ko kje dojsh so turski kafinja:)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
ti ma znaesh da gledash na kafe :lol:
ne za mene da mi gleash, onaka prasuvam, ako ti dadam od mene ispieno kafe da mi gleash samo bi se ogledala :lol: :lol: :lol:
 
Член од
17 февруари 2005
Мислења
190
Поени од реакции
4
laga

Ziva laga jas pijam kafe po celi bokali cedeno i pak me zakaci to lajno ne e vistina toa deka kafeto pomaga
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
ama slusnav vo kadata od kupatiloto si go chuval rakot... vistina :?: :!: :lol: :lol:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
јас сум си кафе зависник можам и 10 на ден
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Jas sum golem zavisnik od kafe, ama pred 2 god pocnav da pijam samo espreso so mlekce=makijato. Filter kafinjata predizvikuvaat gastritis, zatoa se preporacuva espresoto koe go zabrzuva metebolizmot...
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Do 3 kafinja na den e zdravo

Razumnoto konzumiranje na kafe priodnesuva za specuvanje na krvozilnite bolesti t.e Pakinsova i Alchajmerovata bolest, sekernata bolest, bolesta na pluka i bubrezi.
Megutoa pozitivnite rezultati gi snemuva koga upotrebata e preterana, a toa e nad 5 kafinja dnevno.
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Јас пијам три ретко повеќе од три,а знае ли некој како влијае на крвните садови кафето, или пак тука се мисли на крвниот притисок.
 
N

NightFuneral

Гостин
Pa ja pijam 2 do 3 dnevno ama sega neso prekunuvam oti iam seriozen proble so kosmari.Si praev mal test,ako ispijam tursko klafe obavezno sonuvam kosmari,taka da sega ne pijam.Pocna u posledno vreme i od nescafe da sonuvam ama ne tolku cesto kako s o turskoto.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
NightFuneral напиша:
Pa ja pijam 2 do 3 dnevno ama sega neso prekunuvam oti iam seriozen proble so kosmari.Si praev mal test,ako ispijam tursko klafe obavezno sonuvam kosmari,taka da sega ne pijam.Pocna u posledno vreme i od nescafe da sonuvam ama ne tolku cesto kako s o turskoto.
E sega stvarno me zamisli!!!
I jas nesto imam kosmari u posledno vreme i sinoka na primer piev pokasno tursko kafe i cela nok sum vo horor film!Strasno!!Vredi da se proba ,stvarno!
Inaku i jas si pijam barem po 2 turski i 1 nes!:coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom