Катарина Ивановска

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Нормално дека не се бара да има висок IQ.
Се бара да има некои способности како познат модел што и ја прави јавна личност. На пример: да знае да зборува и да се изразува во јавност.

Ја гледав во шоу во кое што 45 минути се мачеше да каже како има разлика помеѓу Pret-a-porter и Haute couture, т.е како се што се носи на пистата не е за носење и на улица.
И притоа не пропушти да се излигави како „си земала некои штиклички од Шанел'' и останати лигавења во тој стил.

И малку манири ебаго. Шо е она лигаење,ќезење на секој збор, чоек да сака да ја сфати не можи.
Сега не знам, сигурно пораснала, се научила.
Видиш, ова ти е генерално размислување кое ќе го најдеш кај женската популација :) За нас е пожелно што повеќе да се смее, да се кези, да биде непристојна (колку што сака) и да биде слободна на тв.

Таргет група вс. таргет група. И можеби не купуваме модели кои ги рекламира (како машки) ама не купувате и вие, дамите, чунким ги нема кај нас. Фифти-фифти, со тоа што плус обожавање добива од машка страна пошо е dead gorgeous :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Кога беше мала поубава ми беше ама сега порасна и некако не ме влечи нешто.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Опаааааа....пед...пеед...ооо:pos2::pos2:

Медоо:kesa:
Гледав една фотосесија нејзина од фотографии изгледа од последниве и катастрофа се разочарав дали тоа фотографот не го бива, се надевам дека не е до нејзе :toe:.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
<3 Катарина Ивановска
 
Член од
26 февруари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
3
(za pogolem format, kliknete na slikite)













 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
претерано ми е антипатична некако...
Тоа се вели кад се сељо поципели. Нормално дека ти е антипатична, она е супер модел лета во облаци и слично и тука се вообразува како демек е она голема п*а што оди на забави на јахти каде мажите се од 50 па нагоре и сите жедни за младо месо. И тоа лесно и се отцртува на лик, кога беше помладата беше посрамежлива а со тоа и послатка
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
е колку девојчиња во македонија седат десет пати поубави од оваа. на тело не е лоша, ама фаца неубава
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
е колку девојчиња во македонија седат десет пати поубави од оваа. на тело не е лоша, ама фаца неубава
Што не се пријави ти, може ќе те земеа место неа.

Секако дека секогаш се наоѓаат поубави девојки, но ако тие не се заинтересирани за оваа професија тогаш излишно е да се збори. Кој може со сигурност да каже дека Адриана Лима е најубава Бразилка? Сепак она е најпознат модел од таму и цел машки свет се пали на неа.

На Катарина и се поклопиле коцките и си успеала девојката, па другите може само да хејтаат.
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
Што не се пријави ти, може ќе те земеа место неа.

Секако дека секогаш се наоѓаат поубави девојки, но ако тие не се заинтересирани за оваа професија тогаш излишно е да се збори. Кој може со сигурност да каже дека Адриана Лима е најубава Бразилка? Сепак она е најпознат модел од таму и цел машки свет се пали на неа.

На Катарина и се поклопиле коцките и си успеала девојката, па другите може само да хејтаат.
немој да се правиш многу паметен.
гледам дека и се поклопиле коцките, а не вреди за толку и затоа кажувам дека нема секоја среќа.

а јас дали сум се пријавила или не моја работа е
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
немој да се правиш многу паметен.
гледам дека и се поклопиле коцките, а не вреди за толку и затоа кажувам дека нема секоја среќа.

а јас дали сум се пријавила или не моја работа е
Не се правам, паметен сум :)

Субјективна работа дали вреди или не. И јас лично мислам дека има поубави и позгодни девоји од неа, ама они не се обиделе и затоа она си успеа.

Штом постојано снима реклами и фотосесии за познати светски компании, сигурно има нешто во неа што го гледаат тие што ја плаќаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom