Каролина Гочева

Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
A ова со изборите е новото во животот на Каролина за кое кажа пред некој пост?
Не,па што има тука новост во нејзиниот живот освен што добро ќе заработи.Се работи за нешто друго,но реков дека додека не откријат медиумите,јас ќе молчам.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Не,па што има тука новост во нејзиниот живот освен што добро ќе заработи.Се работи за нешто друго,но реков дека додека не откријат медиумите,јас ќе молчам.
трудна ли е ?:D
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Или ќе се мажи или е бремена. Не знам што друго :confused:
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Или ќе се мажи или е бремена. Не знам што друго :confused:
Најверојатно има новог дечка,овојпат повторно љуби скопски дечко,видов "еден" како влегува во нејзината зграда минатата недела.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Милица Џаровска кажа дека некоја голема пејачка и пријателка на Владо не сакала да и го даде бројот на Владо. Веројатно е Каролина :D
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Помина еден месец, новинарите ништо не откриле, што е тоа ново кај Каролина? :rolleyes:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Помина еден месец, новинарите ништо не откриле, што е тоа ново кај Каролина? :rolleyes:
Па толку се способни нашиве новинари,мислам дека деновиве веќе некои медиуми ќе објават нешто,е сега што точно дознале и колку дознале јас не знам.Но бидејќи Каролина не сака во јавност да зборува за својот приватен живот,јас нема да коментирам ништо,и покрај тоа што знам нешто.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А наместо само за трачеви за жената за нејзиниот живот што не се битни и за работи што се само нејзини да кажеше нешто некој за кариерата?
Јас ја почитувам и слушам Каролина, и ги сакам песните, ама стварно не ми е грижа за тоа што прави во нејзиниот приватен живот, што сака и слично, не ради нешто друго, туку затоа што туѓиот живот не ме интересира.
Сакам да чујам за нова песна или албум, останатото стварно не знам што се дискутира.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Па тоа Каролина треба да се погрижи да има во брзо време нови песни, ако сака новинарите да пишуваат за тоа. Веќе некое време нема нова песна и затоа ќе пишуваат трачеви или нешто за нејзиниот приватен живот. И тоа не е чудно за неа, таа е голема ѕвезда во Македонија како што се Ријана, Бијонсе, Мадона во Америка, па затоа е убаво да знаеме и за приватниот живот. Мене не ме интересира за приватниот живот на некои аматери и wannabe ѕвезди, ама за Каролина народот секогаш го интересира било што.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па тоа Каролина треба да се погрижи да има во брзо време нови песни, ако сака новинарите да пишуваат за тоа. Веќе некое време нема нова песна и затоа ќе пишуваат трачеви или нешто за нејзиниот приватен живот. И тоа не е чудно за неа, таа е голема ѕвезда во Македонија како што се Ријана, Бијонсе, Мадона во Америка, па затоа е убаво да знаеме и за приватниот живот. Мене не ме интересира за приватниот живот на некои аматери и wannabe ѕвезди, ама за Каролина народот секогаш го интересира било што.
Мене лично ми пречи кога луѓето ѕиркаат во туѓ живот, без разлика на тоа за чиј живот се работи.
Пак ќе кажам, не е ова затоа што не ја почитувам Каролина, напротив, ја слушам и стварно и ги сакам песните, но не гледам зошто би ме интересирало што и се случува во приватниот живот, исто ко шо не ме интересира па ич шо се дешава во животите на Мадона и останати ѕвезди. Пејачи, пејачки, групи што ги сакам, ги сакам заради нивната музика. Да, интересно е да дознаеш како станале познати или интересни анегдоти од нивните животи, но да се оди до степен да се замараат луѓето кој со кого оди, кога раскинал, зошто раскинал, што сака да пие, кога била на одмор и сл. ми е тотално безвезе.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.224
Па тоа Каролина треба да се погрижи да има во брзо време нови песни, ако сака новинарите да пишуваат за тоа. Веќе некое време нема нова песна и затоа ќе пишуваат трачеви или нешто за нејзиниот приватен живот. И тоа не е чудно за неа, таа е голема ѕвезда во Македонија како што се Ријана, Бијонсе, Мадона во Америка, па затоа е убаво да знаеме и за приватниот живот. Мене не ме интересира за приватниот живот на некои аматери и wannabe ѕвезди, ама за Каролина народот секогаш го интересира било што.
Јас многу ја сакам, ама ич уво не ме боли со кого се плеска, дали ќе се мажи, боја на долен веш, итн.
Нека напрај некоја нова песна побрзо, тоа ме интересира :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Па и јас не знам зошто не направи, криза во авторство, како да не.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Па и јас не знам зошто не направи, криза во авторство, како да не.
Проблемот е многу поголем од само криза во авторство,и да снимаат нови песни во кои треба да се вложи многу пари,а истиве нигде не се пуштаат.А да снима нови песни колку само да ја има со нешто ново,тоа нејзе воопшто не и е потребно,сепак има позади себе еден куп квалитетни песни поради кои нема толку голема потреба нигде да брза и да снима безвезални песни.За жал,таа не пишува самата песни,поточно нема храброст она што го има во глава да го реализира и презентира. А денес и во светски рамки постои огромна авторска криза,а не па кај нас,кај нас е се замрзнато.
Инаку Каролина работи во моментот на новите песни од Македонско девојче 2.И истиов треба да излезе кон крајот на годинава,кој би требало да биде промовиран концертно во Универзална сала во декември.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom