Кампања против Начевски

Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.764
Sudea finale na Evropsko prvenstvo xa mazi vo Svedska pred poveke od 10 godini.
Mislam igraa Svedska-Germanija.
I tesko gi ostetija Germancite,kardinalni greski imaa.
Golemi zamerki dobija za sudenjeto na toj mec.
Inace samo eden zbor e dovolen da se opisat Nacevci MAFIJASI.:zloo:
Точно е го судеа маратонското финале со неколку продлженија ,мегутоа одлуката која беше спорна за Германците се виде од снимката дека Начевци беа во право,но Германците никако не го прифатија поразот и никогаш повеке не ги поканија да судат на нивниот Супер куп ,исто така судеа и во финалето на ОИ игри во Аустралија.
Судиите минатата година се рушија од земање ЛОВА у главном граду со исклучок на утакмицата со Фленсбург-----Рамирез го спичка Вардар а и Македонија 2 пати.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Нема врска то со позајмувањето на играчи од Вардар во Пелистер,демек за инает на Тутунски....
Та сезона Пелистер беше пред распад,не се знаеше ни дали ќе ја почни сезоната....
Немаше ни котизација платено ништо..
И Трифун излезе во пресрет,ја плати котизацијата,ургира кај Михајло кој во договор со тогашното раководство на Рек лапна тендер и за возврат пушти некој играч во Пелистер(Симовиќ од прва екипа,кој изигра неколку утакмици и си замина,Пејовиќ(внукот на Вујо)од втората екипа,Јанев од втората екипа)...
Нема врска дека намерно сакале Тутунски да испадни,од почеток на сезона беа играчите дојдени,од една едноставна причина-да не испадни Пелистер,не да се наштети на другите..
П.С.
Околу ЧОТЕКО:ojeaa:...
Пролет 2000 година беше,Пелистер беше во мртва трка со Вардар за титула..
Тутунски беше доста амбициозен...
И едно од клучните гостувања на Вардар беше токму во Прилеп,и се случи то шо се случи..
Уште од старт на мечот утакмицата беше на нож...
Чудни одлуки во корист на Вардар,а вашите отсекогаш играле жустро на домашен терен..
И пукна тиквата...
На полувреме ако не се лажам ги начекале во соблекувална Начевците и му удриле крвнички ќотек..
Посебно салам настрада Драганчо....
Го пукнаја од ќотек...одвај куртули,толку тешки повреди имал....
Абе џабе не рекле,во Прилеп не игра мајмун оти нема стапо кој да му го држи...:uzi:МОРЕ ЧОЕК...:zloo:
И син му,Ѓорѓија,сам си дал аманет дека НЕМА ДА ДОЗВОЛИ ДА ЗАВРШИ КАКО ТАТКО МУ...:pistoldz:..

Па се тетовира,одма враќа на провокација,секогаш сремен за фајт е дечкото...:pistoldz:
За то со позајмувањето само имам слушано, не сум бил јас или некој близок мој сведок директен. Приказната како што јас ја знам е дека уствари Тутунски и Пелистер бараж играле меѓусебе за кој да испадне од Супер лигата или било последно коло па тоа одлучувало и само за таа утакмица играчите од Вардар настапиле за Пелистер. Пошто еве памтиш и си постар да ти верувам :D.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
За то со позајмувањето само имам слушано, не сум бил јас или некој близок мој сведок директен. Приказната како што јас ја знам е дека уствари Тутунски и Пелистер бараж играле меѓусебе за кој да испадне од Супер лигата или било последно коло па тоа одлучувало и само за таа утакмица играчите од Вардар настапиле за Пелистер. Пошто еве памтиш и си постар да ти верувам :D.
Сега ме замисли,кога се работи за Пелистер ги памтам сите играчи шо дошле во последните 20 години,ама за ова никако не ми текнува...
Каша попара беше Пелистер таа сезона....
Искрено комшија не се сеќавам дека баш во последно коло се решавало кој ќе испадни....
Ако случајно мислат на Вукадиновиќ,имаше еден во Вардар играше одбрана само,ако ме служи сеќавањето добро,вака на него ми текна дека е можно е тој да го имаат пуштено за утакмицата со вас,за други играчи никако не ми текнува...
Сигурно сум бил на утакмицата,ама да ме отепаш не ми текнува кои играчи на Вардар дошле да играат за Пелистер само за утакмицата со вас..
Знам дека Јанев и Пејовиќ останаа до крај на сезона тогаш,па двата си заминаа...
Ако памти некој нека пиши....
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Сега ме замисли,кога се работи за Пелистер ги памтам сите играчи шо дошле во последните 20 години,ама за ова никако не ми текнува...
Каша попара беше Пелистер таа сезона....
Искрено комшија не се сеќавам дека баш во последно коло се решавало кој ќе испадни....
Ако случајно мислат на Вукадиновиќ,имаше еден во Вардар играше одбрана само,ако ме служи сеќавањето добро,вака на него ми текна дека е можно е тој да го имаат пуштено за утакмицата со вас,за други играчи никако не ми текнува...
Сигурно сум бил на утакмицата,ама да ме отепаш не ми текнува кои играчи на Вардар дошле да играат за Пелистер само за утакмицата со вас..
Знам дека Јанев и Пејовиќ останаа до крај на сезона тогаш,па двата си заминаа...
Ако памти некој нека пиши....
Вукадиновиќ само во последната сезона кај нас играше само одбрана :D
Претходно играше и напад, во дресот на Тиквеш беше скоро секогаш најдобар стрелец, заедно со тој Милосављевиќ или како и да се презиваше. Во сезоната кога Јоноски играше кај нас и ни беше најдобар стрелец, Тиквеш не добија на домашен терен со Вукадиновиќ во нападот :D
Не се сеќавам дека некогаш играл кај вас :cautious:

EDIT: Сепак и он бил еден од позајмените во вашите редови во сезоната 2007/08 :D
Вториот тренер Михајло Силјанов работи со десетина, главно млади ракометари, кои повремено настапуваа есеноска во првиот тим, со оглед на тоа што пелистерци во своите редови имаа дури петмина позајмени играчи од шампионот Вардар Про (Симовиќ, Пеовиќ, Митревски, З. Мојсовски и Вукадиновиќ), а кон крајот на полусезоната во клубот се врати и средниот бек Лазе Спировски од Беране (Црна Гора).
Еден од најпостојаните членови на елитата на македонскиот ракомет, Вип 2007, кој до полусезоната го носеше името Тутунски комбинат Бренд, не успеа да го спаси суперлигашкиот статус и по 16 сезони ќе се пресели во Првата лига. Прилепчани ја бараа сламката на спасот во дуелот од последното коло на сезоната во Кавадарци, но таму ги чекаше противник кој, исто така, бараше бодови за опстанок. ВВ Тиквеш, предводен од Левов со десет погодоци и голманот Паунов со дури 30 одбрани, славеше со 32:27 и го прати Вип 2007 во понизок ранг.
Вип 2007, кој до пред неколку сезони беше фактор во македонскиот ракомет (еднаш го освои Купот и беше редовен учесник во еврокуповите), го плати данокот на лошиот почеток во првенството (шест порази едноподруго), а потоа му беше одземен и бод за прекинатиот натпревар со Пелистер Еуролинк во Прилеп во 12. коло.
Испаѓањето на Вип 2007 е епилогот на најслабото издание на домашното ракометно првенство досега, во кое разликата во квалитетот помеѓу Металург и Вардар од една и остатокот на лигата од друга страна беше изразен со повеќе од 40 бодови. И додека скопските ривали водеа жестока борба за титулата и на крајот пресуди само еден гол во полза на металурзи, подеднакво "интересно" беше во борбата за опстанок, откако останатите шест екипи влегоа во финишот на сезоната како рамноправни конкуренти за испаѓањето, па Вип 2007 го делеа само шест бодови од третата позиција на Пелистер.
Решена е мистеријата, @BilboBaggins те прелажале твоиве :D
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
@Tomasino @Коњаникот Сабја

Јас успеав само текстов да го најдам, ама штом е од 10ти декември во никој случај не можело да се решава за испаѓање тогаш така да или ме излажале, или јас грешно сум разбрал дека на утакмица со Пелистер сме испаднале, а можеби ми кажале дека поради спорната утакмица сме испаднале, но ете и тука пишува за позајмените играчи :D.
понеделник, 10 декември 2007
Прекинат ракометниот натпревар Тутунски Комбинат-Пелистер
Тутунски Комбинат-Пелистер прекината!
Ракометното пелагониско дерби не го доживеа својот крај. При резултат 18:21 во 41 минута судиите се повлекоја во соблекувалната и повеќе не излегоја на терен. На ова претходеше спорна судиска одлука во корист на битолчани по која доби црвен картон домашниот тренер Локвенец. Настана мешаница и туркање на судиите Чавдаров-Наумовски по кој тие го прекинаа натпреварот. Пред одигрувањето на самиот натпревар со чудна одлука екипата на Вардар им отстапи на Пелистер тројца скопски играчи. Ова е само кулминација на неколкугодишната хајка што се води кон ракометот во Прилеп од страна на претседателот на РФМ Трифун Костовски и неговите луѓе како Марјан и Драган Начевски.
Е, сега ако бил обичен редовен натпревар не знам која била логиката само за тој меч да изиграат Вардарци и како воопшто дозволиле нашите да започне натпреварот ако се сомневале во неисправноста на книшките. Најлогично ми е баш пред тој меч да се случиле позајмиците па нашиве да си го зеле тоа на душа демек е за инает против нив и да се изреволтирале па да го прекинале мечот поради нервоза....
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom