Кампања против Начевски

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Се осеќам како од небо паднат :icon_mrgr:
Реков ја, те ставиле модератор без елементарни познавања. :icon_lol:

Инаку, „функцијава“ на братов доволно кажува колку Македонците поединци кои се на челни функции во евро инстанци (не мора да е само од областа на спортот, еве пример Срѓан Керим) немаат никаква волја да и помогнат (ин)директно на државава, со тоа што имаат право да влечат конци. Пази, делегат е за судии, во корумпирана федерација и речиси никогаш не исфорсирал да македонските екипи имаат пристрасно судење. И ај против големи екипи или на гости не мора, ама на домашни мечеви нема домаќинско судење ни со послаби екипи.

Пишав речиси, пошто имаше лани муабети дека Минчо му исплатил одреден кеш па Металург доби „добро“ судење на неколку меча во групата.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Јас разбрав дека Начевци сакале рекет да му мавнат на Самсоненко.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Ја спукале со Самсоненко пред утакмицата со Веспрем, кога нашиов побарал да му делегира асални судии и овој нешто му се искчурчил, му рекол наводно, додека јас сум на оваа позиција, вие не влагате на final 4!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Вујко ми беше многу добар пријател со овие зошто заедно почнале да судат, пред 30 и повеќе години па после вујко ми стана делегат, поради „повреда“ (пошто е поштен) а овие продолжија со судење и станаа тоа што се сега.
Од секогаш го памтам муабетот, кога и да сум гледал ракомет со вујко ми, дека се корумпирани говна.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Вујко ми беше многу добар пријател со овие зошто заедно почнале да судат, пред 30 и повеќе години па после вујко ми стана делегат, поради „повреда“ (пошто е поштен) а овие продолжија со судење и станаа тоа што се сега.
Од секогаш го памтам муабетот, кога и да сум гледал ракомет со вујко ми, дека се корумпирани говна.
Еве ви еден шаблон :D
Значи вујко ти го правел шаблонов? :icon_lol:
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Ја спукале со Самсоненко пред утакмицата со Веспрем, кога нашиов побарал да му делегира асални судии и овој нешто му се искчурчил, му рекол наводно, додека јас сум на оваа позиција, вие не влагате на final 4!
Од каде волку точна информација :D ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Сериозно поминаа толку години од кога изедоа ќутек во Прилеп?
Или можеби за друга случка зборам :D
Мислам на признатиот гол на Вардар кога топката не влезе во гол, па после плачеа на спортскиот преглед на Сител и на МТВ како ги штипеле и целите биле модрици, а после им удриле и ќотек кога се изгасиле камерите :D
Не ми текнува на имињата на играчите на Тутунски кои мислам дека изедоа суспензии, ама ми се вртат некои имиња како Лашкоски или Шокоски :sakasuste:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
^ ^ ^ ^ ^ ^
Сезона 2003/2004 ?
Ајмо с‘ принтскрином, извор на слике
Рубин Лашкоски, Боро Шокоски, браќата Орде и Страшо Илиески и би требало сегашнот тренер на РК Охрид Горан Андоноски
Screenshot_5.png и Гоце Макалоски селфие :brlav: Screenshot_6.png
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.373
http://www.zenitprilep.com.mk/sport/3192-dragan-nacevski.html

Еве овде вика дека било 2000-та година.

@Рудници и , Страшо и Орде не се браќа, тогаш имаше дури тројца Илиески, Страшо, Орде и Кристијан и никој со никого не е во роднинска врска :D. А немало сигурно само штипење и модрици, едниот Начевски лежеше неколку дена на интензивна во Прилеп, едвај спаси жива глава.

Шокоски и Локвенец беа инволвирани најдиректно ми се чини од играчите, Локвенец ако памтам беше и суспендиран поради тоа. Можам да набавам информации од прва рака, па ќе напишам точно како било од директните учесници :D.


понеделник, 10 декември 2007
Прекинат ракометниот натпревар Тутунски Комбинат-Пелистер
Тутунски Комбинат-Пелистер прекината!
Ракометното пелагониско дерби не го доживеа својот крај. При резултат 18:21 во 41 минута судиите се повлекоја во соблекувалната и повеќе не излегоја на терен. На ова претходеше спорна судиска одлука во корист на битолчани по која доби црвен картон домашниот тренер Локвенец. Настана мешаница и туркање на судиите Чавдаров-Наумовски по кој тие го прекинаа натпреварот. Пред одигрувањето на самиот натпревар со чудна одлука екипата на Вардар им отстапи на Пелистер тројца скопски играчи. Ова е само кулминација на неколкугодишната хајка што се води кон ракометот во Прилеп од страна на претседателот на РФМ Трифун Костовски и неговите луѓе како Марјан и Драган Начевски.


За ова имам слушано исто од прва рака, во ВИП собата во салата Тутунски биле присутни Вујо и Начевци и сеир си гледале, пошто тројца вардарци "легално" преминале на крај на сезона во Пелистер со цел да се победи Тутунски и да испадне од Супер лигата.
 
Последно уредено:

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
http://www.zenitprilep.com.mk/sport/3192-dragan-nacevski.html

Еве овде вика дека било 2000-та година.

@Рудници и , Страшо и Орде не се браќа, тогаш имаше дури тројца Илиески, Страшо, Орде и Кристијан и никој со никого не е во роднинска врска :D. А немало сигурно само штипење и модрици, едниот Начевски лежеше неколку дена на интензивна во Прилеп, едвај спаси жива глава.

Шокоски и Локвенец беа инволвирани најдиректно ми се чини од играчите, Локвенец ако памтам беше и суспендиран поради тоа. Можам да набавам информации од прва рака, па ќе напишам точно како било од директните учесници :D.


понеделник, 10 декември 2007
Прекинат ракометниот натпревар Тутунски Комбинат-Пелистер
Тутунски Комбинат-Пелистер прекината!
Ракометното пелагониско дерби не го доживеа својот крај. При резултат 18:21 во 41 минута судиите се повлекоја во соблекувалната и повеќе не излегоја на терен. На ова претходеше спорна судиска одлука во корист на битолчани по која доби црвен картон домашниот тренер Локвенец. Настана мешаница и туркање на судиите Чавдаров-Наумовски по кој тие го прекинаа натпреварот. Пред одигрувањето на самиот натпревар со чудна одлука екипата на Вардар им отстапи на Пелистер тројца скопски играчи. Ова е само кулминација на неколкугодишната хајка што се води кон ракометот во Прилеп од страна на претседателот на РФМ Трифун Костовски и неговите луѓе како Марјан и Драган Начевски.


За ова имам слушано исто од прва рака, во ВИП собата во салата Тутунски биле присутни Вујо и Начевци и сеир си гледале, пошто тројца вардарци "легално" преминале на крај на сезона во Пелистер со цел да се победи Тутунски и да испадне од Супер лигата.
Нема врска то со позајмувањето на играчи од Вардар во Пелистер,демек за инает на Тутунски....
Та сезона Пелистер беше пред распад,не се знаеше ни дали ќе ја почни сезоната....
Немаше ни котизација платено ништо..
И Трифун излезе во пресрет,ја плати котизацијата,ургира кај Михајло кој во договор со тогашното раководство на Рек лапна тендер и за возврат пушти некој играч во Пелистер(Симовиќ од прва екипа,кој изигра неколку утакмици и си замина,Пејовиќ(внукот на Вујо)од втората екипа,Јанев од втората екипа)...
Нема врска дека намерно сакале Тутунски да испадни,од почеток на сезона беа играчите дојдени,од една едноставна причина-да не испадни Пелистер,не да се наштети на другите..
П.С.
Околу ЧОТЕКО:ojeaa:...
Пролет 2000 година беше,Пелистер беше во мртва трка со Вардар за титула..
Тутунски беше доста амбициозен...
И едно од клучните гостувања на Вардар беше токму во Прилеп,и се случи то шо се случи..
Уште од старт на мечот утакмицата беше на нож...
Чудни одлуки во корист на Вардар,а вашите отсекогаш играле жустро на домашен терен..
И пукна тиквата...
На полувреме ако не се лажам ги начекале во соблекувална Начевците и му удриле крвнички ќотек..
Посебно салам настрада Драганчо....
Го пукнаја од ќотек...одвај куртули,толку тешки повреди имал....
Абе џабе не рекле,во Прилеп не игра мајмун оти нема стапо кој да му го држи...:uzi:МОРЕ ЧОЕК...:zloo:
И син му,Ѓорѓија,сам си дал аманет дека НЕМА ДА ДОЗВОЛИ ДА ЗАВРШИ КАКО ТАТКО МУ...:pistoldz:..

Па се тетовира,одма враќа на провокација,секогаш сремен за фајт е дечкото...:pistoldz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom