Калиопи

Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Уф убави песни има,ама кога ќе се развришти на некоја од нив мислам дека прозорците дома ми се кршат.Некогаш не збори,туку се лигави и после оди сфати ја што сака да каже.:uvo:
Инаку мислам дека моментално е најдобра пејачка кај нас,со најдобри вокални можности,се гледа и по големиот број на награди кои што ги има добиено и во државава,а и надвор од неа.Реков погоре,убави песни има,но заради начинот на зборување и слично избегавам да ја гледам на тв,останувам само на слушање на песните.
 

Lov3ly`gIrL`

C est la vie..
Член од
19 јуни 2009
Мислења
46
Поени од реакции
2
aбе арна е жената ама често знае да се изглупира до даске..:tapp:
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Калиопи ја исвиркаа колку што можеа напалени тинејџери во универзална како да пее од вчера. Интересно, заедно со Наум си зедоја награда со истата песна на Сунчане Скале :helou:
До нас е проблемот или не прашање е сега :toe:
А и Ристо Самарџиев со Џорле беа 2ри за малку 1ви, а и нив некои ги брукаа.Триумф на Македонците
 

Lov3ly`gIrL`

C est la vie..
Член од
19 јуни 2009
Мислења
46
Поени од реакции
2
ма местен е ти сега знаеш, штим Калиопа стигна да освое прво место покрај толку други изведувачи кои беа значително подобри од неа,..да не се сомневаш..;)
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Нека им е честита наградата на Сунчане Скале...ама мене искрано Рум Дум Дум ми е една од полошите песни не сам нејзина туку македонска. Но,штом им се свиѓа на жирито ок...во мојата плеј листа сигурно нема да е.

Инаку Калиопи ја сметам за подобрите македонски изведувачки,иако малку нејзини песни знам. На Балканот е една од најпознатите и најпочитуваните пејачки која успешно ја презентира Македонија и мило ми е заради тоа.Ама оваа песна е ужас...:kesa:
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Се согласувам дека за а вакви фестивали треба подруг тип на песни, меѓутоа можеби пресудно беше тоа што песната беше необична:toe:
 

Lov3ly`gIrL`

C est la vie..
Член од
19 јуни 2009
Мислења
46
Поени од реакции
2
искрено не очекував дека ќе се појави во вакво издание посебно за на Евросонг, се изрезили жената али ете желбата да победи со оваа песна и се исполни токму на Сунчане скале, ако не победеше и тука гарант ќе се фрлаше во Вардарот....бтв супер пар се Наумчо ;)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
ма местен е ти сега знаеш, штим Калиопа стигна да освое прво место покрај толку други изведувачи кои беа значително подобри од неа,..да не се сомневаш..;)
Само да дадам список на пејачи кои настапуваа
1. JERNEJ DERMOTA SLO
2. MIKI PERIĆ SRB
3. SUZANA TOT MNE
4. ANA, MILICA & DANIJEL (OT) CRO/SRB
5. SHILA MARIPOSA DEN
6. DARKO RADOVANOVIĆ SRB
7. KARMA CRO
8. TINKA BiH
9. MAJA ODŽAKLIJEVSKA & NIKOLA SRB
10. TEDDY BUL
11. MEGA MIX SRB
12. MARKO PRENTIĆ MNE
13. KALIOPI & NAUM PETRESKI MAK
14. JELLENA SRB
15. ENES UKIĆ BiH
16. RISTO SAMARDŽIEV MAK
17. SABRINA CRO
18. MARASKINO SRB
19. BANE NEDOVIĆ MNE
20. VLATKO ILIEVSKI MAK
21. ADNAN & KAYA BiH/SRB

Калиопи беше најпознатата. Се анонимци останатите. Добро и Оџаклиевска.
Сунчане скале годинава се одржа колку само да се одржи. Баш слушав низ медиумиве дека организацијата била слаба, нема средства итн.

Во секој случај нека се порадува Калиопи. Ете барем некој и ја награди песната. И не сметам дека е до нас проблемот. Таа песна едноставно не е комерцијална и не е за на фестивал, посебно не Евросонг. Не дека таму има комерцијални песни, ама јас ќе се срамев Дум Дум да не претставуваше.

Али сепак добро беше на сцена на Сунчане скале да се видат се македонци, како ги зимаат трите награди. Само ние изгледа веруваме во фестивалов и праќаме песни солидни и од познати пејачи :icon_lol:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Оваа година Сунчане Скале не личеше на ништо, со непознати пејачки имиња, со лоша сцена, апсолутно лошо издание од тоа што погледнав.
А каква е таа победа и награда само од жири? Ако се однесуваше и до нашето жири тука, таа песна и Адамсови ќе победеа и тука, така да не ме чуди, и таму имаше смао жири, без гласање од публика:pos2:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Па вака победата не би ја коментирал,а и тоа не е важно најбитна е песната,која за жал како што и самата Калиопи рече дека не е хит и дека нема да биде хит,инаку ова издание на фестивалот беше најлошо до сега,мене ниту една песна не ми се допадна,а и 99% беа анонимуси од пејачи.А она што ми се допадна кај Калиопи беше тоа како беше облечена,фала богу да облече нешто што и прилега и што не ја прави толку дебела.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Честито за убедливата доминација на нашите, иако повеќе бев за да подеди Ристо.
Мојот став за Рум дум дум си останува ист. Сепак браво за Калиопи и Наум.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Калиопи ти е само да ја слушаш, да не ја гледаш.
Има феноменален глас, али кога ќе почне да се глупира на сцена...
Али сасвим е океј, мене лично ми се свиѓа и ја поштувам и како личност и како уметник. Секоја чест :smir:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Песнава е ептен убава, после „Не ми го земај времето“ конечно за мене хит од Калиопи.
 
В

Вори

Гостин
Каљопа..може има фанови на форумов нејзини али не да ја мрзам..уффф:pishtoldz
 

Attachments

Член од
1 октомври 2007
Мислења
57
Поени од реакции
2
најпрво честитки за сите награди кои се добиени во последно, ги има многу.... посебно честитки за победата со рум дум дум, заслужено...

Калиопи е уметник во вистинска смисла на зборот. Пеење, компонирање, предавање емоции, едноставно прекрасно. Цела естрада (со мали исклучоци) можат вода да и носат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom