Како тепате време на работа?

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Aaa! Zavisi kaj sum, sekoj grad si ima razlichen nachin na tepanje vreme, toa e cela kniga, samo me mrzi da pishuvam sega kade, shto, kako, i zashto se pravi, aj ke napravam edna lista, po vaznost:
1*-baram nekoja devojka(zena za vreme na rabota e prava/prva stvar!!!),
2* ako nema: -baram nekoj priajtel(dobar muabet so prijatel e vtora stvar)
3* ako nema: -baram nekoj najdobar kafich(da go razgledame 'pazarot' i kakva 'stoka' se nudi tamu denes! hehe)
4* ako nema: -posetuvam nekoj restoran(ke pieme i jademe za dusha)
5* ako nema: -posetuvam internet kafe(da vidam shto se deshava niz svetov i okolinava)
6* ako nema: -vrtam po izlozi i si igram so prodavachkite!
7* ako nema: -dremam ili shetkam!
8* a ako e nedela i e losho vremto ,ko denes, umiram od dosada!
Losho(ili ne!?!!? A?) e shto vo posledno vreme imam se poveke vreme za tepanje na rabota! Obavezno po 2-3 saati minimum, pa taka nekad i po dve tri od gore spomenative tochki pravam!:majmun:
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Работам кога сум на работа.
Туку не дека не знам како работаат сите, но кога ве читам, неможам а да не се изнервирам. Зошто не седите дома ако не ви се работи бе луѓе?:toe:
Затоа што работното место на некои од нас е такво што имаат работа само кога нешто ќе се расипе. Во остатокот од времето е пожелно да сурфаат и “да истражуваат нови технологии“ и да им помогнат на колегите да го убрзаат работниот процес со технолошки типс&трикс. Е, ама кога нешто ќе тргне погрешно, нема спиење, нема викенд. За среќа, ова се случува еднаш годишно. (I love my job)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.710
Поени од реакции
5.356
на работа јас тепам време најчесто со безбол палка а понекогаш и со голф палка :pos2:
 
D

Delux

Гостин
Порано имав помисла дека сум психолог.
Секојдневно слушање проблемите на луѓето,не дека морав да ги слушам ама тоа е пропратно.И навистина времето брзо минува...
Најинтересните моменти кафенце во jazz во 9 наутро,понекогаш ручек со луѓето од соседната зграда.
Најружните моменти,испразнување на стан,од сабајле до вечер...
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Како тепам време на работа...работам,немам време за друго,а кога е досадно ги слушам проблемите на колешките кои се секогаш расположени за малтретирање :icon_lol:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Нон стоп имам работа, ако запалам цигара, значи тоа се 2-3-5мин, слобода , и одново работа и работа, додека, ако имаме јака вечер, народ гужва времето ми е однапред истпеано :) главата не знам каде ми е :)
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Колку ли само денови сум отишол дома, без да јадам, а имам на готово и доручек и ручек. Работа, работа и работа. Се утепувам. ама пак си ја сакам. :vozbud:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Форум-кафе-цигаре-мсн-кафе-цигаре-форум-кафе-цигаре-форум .........
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Форум-кафе-цигаре-мсн-кафе-цигаре-форум-кафе-цигаре-форум .........
За тоа ли те плаќаат?:pos2: Ах бе Геџо ...

А екс машина, знам дека има и такви работи, не ми се фрлај одма ... за ваквите како Геџо пишав ... :smir:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Кога сум на работа, работам...немам премногу време за тепање, а она малку кое го „тепам“ го тепам со кафе...и пак работам, и дур да видам, ми отишло времето...И си одам дома.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Работам цело време а и кога не работам морам да се смеам на останатите што работат.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Го работам тоа што го сакам, па незнам да кажам дали тепам време или работам, тоа склопено заедно. :pos:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
За тоа ли те плаќаат?:pos2: Ах бе Геџо ...

А екс машина, знам дека има и такви работи, не ми се фрлај одма ... за ваквите како Геџо пишав ... :smir:
Кој како си ја наредил :) .... не сум јас крив шо имам љенава работа
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Времето на работа го тепам со гледање филмови, интернет и музика, ништо посебно не се работи, само чекам да дојде некој, да му направам договор за 5 минути и тоа е :) aма во секој случај е досадно.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Додека работав, си пеев песни, без врска само нешто да зобрам додека работам,

и не обрнувам внимание дали некој ме перцепира или не.

Битно да зборам ако не тогаш ме убива досада.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom