Како се однесувате на концерти?

S

StormRage

Гостин
Зависи од дрогата бе :D
Иначе зависи кај сум, глобала прам лом, скокање денсање ова она... сепак сум тргнал да си поминам убаво, ако се вратам дома изморен значи бил добар помин :)
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Зависи бе, зависи на кој сум на концерт. Ја не сум бил на пуно концерти, иам време, ама коа се работи за брза и силна музика скачем ебаго. Онака енергично. А рецимо, ко би ишол на нешнл на концерт со форест и турви, ќе седеме и ќе се гушкаме.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Се подмачкувам со алкохол тро ради онака тој интересниот слоумоушнски момент кој е енергичен, па сетне зависи од концертот. Да речеме на Хладно Пиво сум се изнаскокал со друштвото околу на сите песни, додека Битолчаните не гледаа ко телиња во шарена врата, али к.. ме боли, преубо ми беше. Живчан сум, па ако се погоди песната убајни. Во шутки тро поретко влегувам пошто имам едно мало лошо искуство од пред 5 години негде, па сега ги набљудувам ако се ептен рс рс, а ако се со мало буткање и скокање се придружувам.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Типична моја ЕДМ журка :

1. Ја кревам раката, мавтам со светнат телефонот и се дерам ко луд за да се најдеме еден со друг

2.


3. Ах половинатааа ....



ПС - Никогаш не се ''штимам'' пред журка! :coffee:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Многу не сум љубител на пиењето на концерти, затоа што пиењето на концерт многу и не ти дава да уживаш во концертот иако некои го мислат спротивното.
Во сред гужва неќам, зошто човек незнае со какви луѓе ќе биде во гужвата... секаков народ има.
Кога ќе ми ја пуштат мојата песна и пеам и играм, кога не е мојата слично на првото. Неќам околу мене луѓето да се бутаат, сакам да имам послободен простор, па затоа обично си фаќаме место понастрана.
ВИП никогаш..... концерт е за да уживаш измеѓу луѓето, во публиката, а не да глумиш нарцис и да се одделуваш.
Другарки на ушка :D често носам, бараат видикот да им е поубав кон сцената.
Мразам кога ќе се избаци пред мене некој/а висок/а 2 метри, па ми ремети поглед, па се бутам лево десно само за да гледам.
Кога концертот се одржува на некое стадионче, а музичето не е многу енергично гледам да седам.
Лименките и книфчињата од храната ретко кога ги фрламе на земја, но и тоа се случува.
Урлање, светење со телефони, снимање, сликање..... е задолжително...... и тоа е тоа воглавно :)
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Многу ги мразам оние на концерт што маваат со пива наместо да ги пијат.....

И му одам за инат и ги шуткам...
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Напрво што гледам е да бидам во првиот ред секако доколку можам или најчесто некаде каде што не е толку густо...бидејќи да имам простор за пиење и играње. Во гужва многу пати сум се нашол тоа тие нешто како во една комора да ве напикаат и само стоиш и нема кај да одиш, не дај боже во веце да ти се оди, е тек тогаш ќе го молиш бога :ROFLMAO: што мене ми се има случено за можеби 1-2 мин ќе си направев некоја белја, бидејќи пред тоа доста испив пиво ај кај што ми се поду стомакот нешто како на цацко ама пак во веце ми се одеше а јас сред гужва. Затоа најубаво некаде каде што нема толку многу луѓе ем ако ти се оди во веце да можеш по итна постапка и вооедно да можеш да си играш на раат без при тоа некој да застане ко манијак и да те гледа ко што имаат обичај некои да прават.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom