Како се емигрира во Австралија и Нов Зеланд?

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.663
Поени од реакции
18.956
За оваа виза не е некако малце потребниот број поени за ТОЕФЛ ИБТ ?

Добро го разбирам ова? Потребни се вкупно 32 поени од сите секции од тестот, пишување, слушање, читање и зборување.


Прегледај го приврзокот 212743
Оваа виза колку што знам веќе не постои, или е скоро невозможно да најдеш некој кој ќе го убеди таму дека баш како тебе нема кадар таму и мора ти да отидеш. Барем мене агентот ми кажа дека оваа не може повеќе, 189 и 190 се во моја математика.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.611
Поени од реакции
694
Najdov rabotodavec vo Aus sto bi mi pratil garantno pismo za da rabotam kaj nego.E sega kakva viza bi mozel da dobijam i dali se potrebni i drugi raboti osven garantnoto pismo?Firmata e za odrzuvanje na parkovi i sl.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.154
Поени од реакции
1.686
Оваа виза колку што знам веќе не постои, или е скоро невозможно да најдеш некој кој ќе го убеди таму дека баш како тебе нема кадар таму и мора ти да отидеш. Барем мене агентот ми кажа дека оваа не може повеќе, 189 и 190 се во моја математика.
Зошто не би постоела кога ја има на нивната веб страна? Со кој агент си во контакт ако не е тајна, т.е официјален е или на црно работи?
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
2
Поени од реакции
2
Здраво на сите. Имам позитивен Skill Assesment и мојата професија се наоѓа на листата на барани професии, меѓутоа заглавив со ИЕЛТС-от. Полагав 3 пати и добивам 6.5 на Writing, додека другите 3 компоненти ми се со оценка 8+. Доколку има некој да сподели искуство со овој дел или да препорача сајт каде што можам да најдам материјали, би била благодарна. Досега тоа што пробав се покажа како неуспешно.
 
Член од
20 март 2017
Мислења
13
Поени од реакции
12
Здраво на сите. Имам позитивен Skill Assesment и мојата професија се наоѓа на листата на барани професии, меѓутоа заглавив со ИЕЛТС-от. Полагав 3 пати и добивам 6.5 на Writing, додека другите 3 компоненти ми се со оценка 8+. Доколку има некој да сподели искуство со овој дел или да препорача сајт каде што можам да најдам материјали, би била благодарна. Досега тоа што пробав се покажа како неуспешно.
Vidi na internet ima ielts blog na Simone Braverman, knigata se vika Ace the ielts, mozes I elektronski da ja kupis, plus ima I testovi online za pripremanje.So srekja.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.663
Поени од реакции
18.956
Зошто не би постоела кога ја има на нивната веб страна? Со кој агент си во контакт ако не е тајна, т.е официјален е или на црно работи?
Јас почнав со Дејан, уште во прв момент ја отфрли оваа виза и останаа во игра само 189/190. Инаку и во оваа листа и мојата професија ја има, али демек било речиси невозможно да се земе. Е сега ако имаш работодавец и ако агентот ти тврди дека може да ја истуркате работата, со среќа.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.154
Поени од реакции
1.686
Јас почнав со Дејан, уште во прв момент ја отфрли оваа виза и останаа во игра само 189/190. Инаку и во оваа листа и мојата професија ја има, али демек било речиси невозможно да се земе. Е сега ако имаш работодавец и ако агентот ти тврди дека може да ја истуркате работата, со среќа.
фала, исто и тебе. Па ако бидни можи ќе пиеме по некое пиво австралија :)
 
Член од
5 август 2019
Мислења
1
Поени од реакции
1
Zdravo, sakam da prasam kolku vreme otprilika minuva za odobruvanje (ili ne) posle poddavanjeto za turisticka viza, i kako ke me izvestat
 
Член од
24 јануари 2012
Мислења
476
Поени од реакции
484
Zdravo, sakam da prasam kolku vreme otprilika minuva za odobruvanje (ili ne) posle poddavanjeto za turisticka viza, i kako ke me izvestat
Momentalno za turisticka viza seceka mesec dena.
Автоматски споено мислење:

Здраво на сите. Имам позитивен Skill Assesment и мојата професија се наоѓа на листата на барани професии, меѓутоа заглавив со ИЕЛТС-от. Полагав 3 пати и добивам 6.5 на Writing, додека другите 3 компоненти ми се со оценка 8+. Доколку има некој да сподели искуство со овој дел или да препорача сајт каде што можам да најдам материјали, би била благодарна. Досега тоа што пробав се покажа како неуспешно.
Probaj da polagas Angliski PTE, cel test e kompjuterski i polesen e od IELTS. Znam dosta luge koi Ielts im pravese dosta problemi a so PTE polozija so barana ocenka od prva. Samo ke mora da polagas vo Grcija ili Bugarija
 
Последно уредено:
Член од
17 септември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Sakam da si ja probam srekata so nov zeland. Da mi preporacate nekoj dobar agent vo sk kaj mozam da se obratam?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.794
Поени од реакции
8.227
decki zemete prolistajte nazad. objasneto e deka za NZ sega smeneta e procedurata i e prakticno nevozmozno osven ako ne rabotis za stranska firma direktno ili nekoj te sponzorira a toa e uste potesko... nema ovalsten agent za NZ i iselenecki da odis sansite se pomalku od 1% momentalno.

za aus seuste moze dokolku imate barana struka i poznavanje na angliski. procitajte nazad ima linkovi sto i kako kako i agenti.

studentski moze i vo dvete ama za toa treba pari. za toa najdobro muabet so agent.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom