Како живеете?

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Па, секој ден исто и пак исто.
За време на училиште - Станување во 9 часот, учење до 10, јадење и одење на тренинг од 11 до 12:30. Туширање и одење на школо. После училиште одма на тренинг, од тренинг дома пред компјутерот малку ( или во некој кафич ), па на спиење.
За време на распуст - Станување во 10 часот, јадење и одење на тренинг од 11 до 13 часот. После тренинг на базент некаде до 16 часот. Одење дома, одмарање до 18 часот, и одење на тренинг до 20 часот. После тренинг некаде ќе излеземе со другарите, после ќе си одам дома, и на спиење.

Заклучок:Живеам како што бара животот од мене.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Супер си живеем, точно така јас как шо сакам...Не ме интерсире кој шо мисле за мене (од тие шо не ги знам, а тие шо ме знаат ного ме сакат..да не се фалам ама...хехе) и ного ми е убаво..Ништо не ми фале, се ми е на место... :helou:
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
si pravam se po moe nemam nekakvi ogranicuvajna ama sma znam koga treba da zastanam ama sepak se pravam kolku sakam i zavisi od toa kolku mene mi odgovara
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
SE RODIV KOGA DRUGI SAKAAA , KE UMRAM KOGA NIKOJ NEMA DA SAKA , ZATOA ZIVEAM KAKO STO JAS SAKAM !!!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Како живеам...живеам по мое, ама некогаш се давам во оваа моја монотонија.Секојдневни обврски, школо па дома.Некогаш од сето тоа уживање ми е досадно.Добро би било да имам некој ангажман повеќе.
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
живеам нормално како и сите други мој врсници. Школо, дома на pc, дружење со пријатели, гледање филмчиња, спорт итн.... :)
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
живеам нормално како и сите други мој врсници. Школо, дома на pc, дружење со пријатели, гледање филмчиња, спорт итн.... :)
нешто слично вака, само без спорт...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Добро живеам во зависност од приликата во која што се наоѓам.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.431
Поени од реакции
7.854
абе овој живот пустелија веќе ке стане, секој ден едно исто, ја незнам кај оди младинава у оваа држава...
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..ЗАрем има некој што живее како сака? Како што посакува?
Јас мислам не. Кога од една страна е совршено,од друга не е:toe:
Јас го живеам како што ќе ми речат.Кажано го живеам од ден на ден, како расипана плоча.Толку монотоно, толку досадно а никако да се смени.
Но сепак се надевам,зашто сум голем оптимиста, ќе се смени таа плоча, и нема да биде досадно и монотоно =)
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Па живеам како што јас сакам,така ме натера животот.Сега правам се како што јас сакам и сум задоволен!Порано цело време гледав да им угодам на другите а всушност јас страдав и еден ден си реко нема веќе така и ке правам како мене што ми е убаво иод тогаш си фурам без проблем.Ни ми е досадно ни ништо:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom