Како е подобро да се легализира објектот како приватен или деловен...?

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од maxer, 8 април 2016.

 1. Nemanjici

  Nemanjici

  Член од:
  17 јули 2008
  Мислења:
  1.561
  Допаѓања:
  1.014
  Која комисија ? За легализација ? Таа ќе дојде пред да го легализираш и ако е празен ќе можеш да го легализираш како помошен . После користи си го како сакаш , ако не ти треба за нешто сериозно за кое требаат додатни одобренија .Нормално и ако не им бодеш очи на комшиите :D. Без пренамена тој простор не можеш да го наведеш никаде како производствен , нити во централен како седиште нити во банка ако сакаш да земеш кредит .....Од друга страна пак како те разбрав , ти допрва сакаш да почнеш со бизнисот . Ако е така подобро пробај година две , па ако се затрча , прај пренамена , ќе има зошто .
   
 2. maxer

  maxer

  Член од:
  17 јануари 2014
  Мислења:
  509
  Допаѓања:
  799
  Да да за легализација,е сега за сериозно ми треба :) а за одобренија колку што ми е познато не би требало да има дополнителни.Како мислиш без пренамена? Да допрва треба да се започне со работа,и сеуште можам да одберам што и како да пријавам.А за во што пренамена?
   

Сподели преку: