Како до најдобра одмазда според моменталната состојба?

Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Правиме муабет за кога веќе си впуштен во тепачка, како што е случајот со ThemMaplz, каде веќе имаш примено тупаници.

Но океј, тоа си е твое мислење. Затоа и реков, секоја чест ако може да се воздржите од реакција додека ти и твои другари јадете ќотек.
ThemMaplz прашува што отпосле. дали да се одмаздува и како, не што било.
Моите коментари се во таа насока, отпосле, кога може да се избегнат понатамошни глупости.




ваљда прочита и дека не советувам да “се воздржи“ од било каква реакција и да седи мирно додека го тепаат.
али и за ова, имаш прво да си извртуваш што ти се слуша, нема грешка. хахах
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Правиме муабет за кога веќе си впуштен во тепачка, како што е случајот со ThemMaplz, каде веќе имаш примено тупаници.

Но океј, тоа си е твое мислење. Затоа и реков, секоја чест ако може да се воздржите од реакција додека ти и твои другари јадете ќотек.
se trpi oti da ne :D posle ke mi plati osteta 2000 evra. mene ke me boli 1 mesec a nego 3 godini dur gi plajka parite.
 
E

Epsilon

Гостин
A свесен си дека со пишување на јавен форум може само полошо да си направиш?Мислам на тоа дека сепак Прилеп е мал град и дека многу лесно може да дознаат тепачите дека планираш нешто.
Daj ne zaebavaj, mal grad, za Skopje da mal e, ama za drugive gradovi ne bi rekol. :D
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Правиме муабет за кога веќе си впуштен во тепачка, како што е случајот со ThemMaplz, каде веќе имаш примено тупаници.

Но океј, тоа си е твое мислење. Затоа и реков, секоја чест ако може да се воздржите од реакција додека ти и твои другари јадете ќотек.
вистина правевме муабет, по твоето прашање, што е најбоље да се направи кога некој те бутне/и пред да те бутне нели.
али нема одговор :)

ThemMaplz прашува што отпосле. дали да се одмаздува и како, не што било.
Моите коментари се во таа насока.




ваљда прочита и дека не советувам да “се воздржи“ од било каква реакција и да седи мирно додека го тепаат.
али и за ова, имаш прво да си извртуваш што ти се слуша, нема грешка. хахах
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.878
вистина правевме муабет, по твоето прашање, што е најбоље да се направи кога некој те бутне/и пред да те бутне нели.
али нема одговор :)

ThemMaplz прашува што отпосле. дали да се одмаздува и како, не што било.
Моите коментари се во таа насока.
ThemMaplz вели дека да биле тој и уште двајца други во моментот кога другарите негови јаделе ќотек, ќе ги срамнеле. Ти му велиш дека тоа би било голема глупост.

Моите коментари беа во таа насока, за кога ќе се најдеш во тепачка, пошто натаму замина дискусијата.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
А што ако тој МАЛКУ МАЛКУ те бутне, и ТИ паднеш и останеш мртов на место? Ќе идеш после ко Фреди Кругер и ќе му се закануваш со лекарското во сон?

Секоја чест ако може да се воздржите и да ќутите ко мисири окапани додека ве млатат како магариња, пред цел град, за да може после да лапнете 300 евра мочани од оштета.

Само балерини решаваат таков проблем со ќутење.
Прашањето е на кого ќе вратиш, ај овие се деца, ама познавам доста батки кои нема да помислат ни 2 секунди пред да го извадат пиштолот и да ти ја расцепат главата, пред 2 години присуствував на таква случка, едвај го наговорија да не му го светне на пичлемето што се чепна, имаше мавнатно некоја вишок, бивш платеник, поседува оружје и очигледно фалеше дел од секунда за да го употреби за најбанална работа . Така да, мој совет два пати да помислиш пред да дигнеш рака, оти толку се кратки жичките во последно време што ако влезиш во тепачка треба да си спремен ако мора и да одиш до крај!
Најбитно е да си ја бркате работичката и да не си ја пикате главата каде што не ви ја собира, најчесто за женски, пцуење и курчење во сообраќај, или поглед попреку се доаѓа до овие ситуации, па посмирено и не многу курчење ви се лек да не мора да спиете со пиштол/нож под перница ;)
 
E

Epsilon

Гостин
More zavisi i so koj se zaka4kate, ima dosta mangupcinja. a i druga rabota. Neka ne ve lazi snagata i hrabrosta, sekogash ima od jak pojak. ;)
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Прашањето е на кого ќе вратиш, ај овие се деца, ама познавам доста батки кои нема да помислат ни 2 секунди пред да го извадат пиштолот и да ти ја расцепат главата, пред 2 години присуствував на таква случка, едвај го наговорија да не му го светне на пичлемето што се чепна, имаше мавнатно некоја вишок, бивш платеник, поседува оружје и очигледно фалеше дел од секунда за да го употреби за најбанална работа . Така да, мој совет два пати да помислиш пред да дигнеш рака, оти толку се кратки жичките во последно време што ако влезиш во тепачка треба да си спремен ако мора и да одиш до крај!
Најбитно е да си ја бркате работичката и да не си ја пикате главата каде што не ви ја собира, најчесто за женски, пцуење и курчење во сообраќај, или поглед попреку се доаѓа до овие ситуации, па посмирено и не многу курчење ви се лек да не мора да спиете со пиштол/нож под перница ;)
Има многу будали во Македонијава.
А тоа е најмногу дека се несигурни пички во душа. Друго објаснување неам како може од “поглед наопаку“ да има потреба да се докажува со боксови.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Од преголемо его и енормна нереализираност на личноста пати македонецот. Пресметени ликови шо не се водат по емоции/афекти успеваат во животот. Погледнете ги само светските лидери и големите директори на мултимилијардерски корпорации, сите имат една заедничка особина без разлика на тоа колку се интелигентни.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Мислејќи на одмазда е најголема глупост што човек може да и направи на сам себеси, малите луѓе мислат на одмазда
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Од преголемо его и енормна нереализираност на личноста пати македонецот.
А која е причината за глумење експерт на форум?

„ха ха не знам, тебе да те прашаме“
 
E

Epsilon

Гостин
Baranje odmazda, a prethodno mu se lizhel, e definicija za kukavica.

Sekoja cest na hrabrite, a i sekoja cest na onie sto se plasat si vitkaat opasot i gi nema, isceznuvaat. A vakvite kako ovoj avtorot na temata treba da se kloca sekoj den i da se prajca po bureci da kupuva i kusur da vrajca!
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Од преголемо его и енормна нереализираност на личноста пати македонецот. Пресметени ликови шо не се водат по емоции/афекти успеваат во животот. Погледнете ги само светските лидери и големите директори на мултимилијардерски корпорации, сите имат една заедничка особина без разлика на тоа колку се интелигентни.
У право си брат. Најбоље е да бидеш секогаш пресметлив и смирен, зашо од кај знаеш, утре може директор да те стават негде и да успееш во животот. Ко пример, Бранко Героски, браво за човекот и неговата смиреност. Буквално го измочаа пред цела држава, он ладен како камен. Има потенцијал човекот.

Биди Бранко Героски.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
У право си брат. Најбоље е да бидеш секогаш пресметлив и смирен, зашо од кај знаеш, утре може директор да те стават негде и да успееш во животот. Ко пример, Бранко Героски, браво за човекот и неговата смиреност. Буквално го измочаа пред цела држава, он ладен како камен. Има потенцијал човекот.

Биди Бранко Героски.
Јас ти кажувам моја прикразна, премногу емоции, чуства без разлика какви ми го уништија животот, луѓето што функционират со ладна глава највише успеват
 
E

Epsilon

Гостин
Од преголемо его и енормна нереализираност на личноста пати македонецот. Пресметени ликови шо не се водат по емоции/афекти успеваат во животот. Погледнете ги само светските лидери и големите директори на мултимилијардерски корпорации, сите имат една заедничка особина без разлика на тоа колку се интелигентни.
Mozham da te demantiram i da ti kazham kolku ti e bezveza ova NAPISANO mislenje.

Vo osnovno imav skolski drugar koj beshe so site 5ki (valjda intelegencija na nivo), a sepak se tepashe mnogu.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Јас ти кажувам моја прикразна, премногу емоции, чуства без разлика какви ми го уништија животот, луѓето што функционират со ладна глава највише успеват


Никој не вели да не се размислува со ладна глава.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Леле, леле, плачипички едни!
Ќе јаделе ќотек за да тужат и да добијат отштета!
Џизас!
Полејете ги со боја, ебаве смотаните!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom