Како да ја разведам мајка ми од татко ми?

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Штом нема физичко насилство тогаш разводот не е решение наместо да куцаш по тестатура оди прави планови како да ги смириш, а не да добиваш други планови бидејки секој си има свое мислење и спорет мене ти не си таа која ќе ги разведува твоите радоители тие се доволно воздрасни и знаат што прават.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Штом нема физичко насилство тогаш разводот не е решение наместо да куцаш по тестатура оди прави планови како да ги смириш, а не да добиваш други планови бидејки секој си има свое мислење и спорет мене ти не си таа која ќе ги разведува твоите радоители тие се доволно воздрасни и знаат што прават.
А у потписот, што си напишал, хе??? Дека...
Доста е трескање глупости, од утре БИДИ сериозен:D


Ја ќе ги смирам, 30 години брак не се смириле, ја ќе сум ги смирила :tapp:. Јас можам да сторам само едно за нив, а тоа е да ги РАЗВЕДАМ, и ти ако знаеш како да го сторам тоа, ПИШУВАЈ, пошто темата за тоа беше отворена.;)
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Во врска со потписот тоа е само потпис каков сакам таков потпис ќе си ставам не менува ништо ако нешто овде е глупаво тогаш тоа е твојата тема како и да е како знаеш прави јас нема што да правам планови за твојот проблем бидејки не е мој проблем можеби и оваа тема си ја направила со цел да бидеш во центарот на вниманието така да нема повеќе да се досадувам со оваа тема
--- надополнето: Aug 9, 2011 11:15 PM ---
Право со татко ти фатете се за раце и право во бардовци ќе биде реновирана наскоро благодарение на Тодоров!
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
А у потписот, што си напишал, хе??? Дека...
Доста е трескање глупости, од утре БИДИ сериозен:D

Ја ќе ги смирам, 30 години брак не се смириле, ја ќе сум ги смирила :tapp:. Јас можам да сторам само едно за нив, а тоа е да ги РАЗВЕДАМ, и ти ако знаеш како да го сторам тоа, ПИШУВАЈ, пошто темата за тоа беше отворена.;)
Епа ако 30 години не се смириле тогаш твоите родители се тешки психопати, а ти си плукната на нив
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Па како може да живеат 30 години скарани ? :tapp:
Брат оваа тема нема смисла, според мене ја направила оваа тема со цел да биде во центарот на вниманието
нема никаква шанси да живеат 30 години скарани девојцето си ја удира главата(ако е женско)
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
i jas se soocuvav so ist slucaj do pred nekoe vreme,cel zivot i gi otvarav ocite na majkami za tatkomi a taa ne mi veruvashe...za sreka posle tolku vreme se sluci toa sto trebashe da se sluci....
neznam kako da gi "razvedesh" moze treba da gi sednesh i iskreno da razgovarash so niv
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
кажи и на мајкати оти таткоти е педер...
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
она мисли оти ако се разведат ќе се средат многу работи, ама незнае дека ќе има многу непријатности......
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
она мисли оти ако се разведат ќе се средат многу работи, ама незнае дека ќе има многу непријатности......
она мисли дека толку лесно се разведува, колку има одење по судови нозете ќе им пукнат, абе темата е лажна
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Порано во мое време пубертетот се манифестираше малку на поразличен начин, и сите си го знаевме горед доле своето место, ова што го читам од денешниве помлади генерации најискрено страв ме фаќа за мојте деца, се надевам дека добро ќе ги воспитам и дека нема да имаат фрустрации за да се дрзнат себеси да изиграваат медијатори и притоа мислејќи дека го фатиле господ за муда..
Да си ги делиш родителите, да сакаш да докажеш дека едниот е полош од другиот и да сакаш да не се заедно, или треба си психички нестабилна личност, или тие да не се твојте родители, значи во таков хаос се ставаат што после тоа нит ќе знаат што е газ а што глава, искрено страшна ситуација.
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
Не троши енергија на такви глупости, разводот не е едноставна работа, а пак трошоците после него не се баш мали. А на крај краева, се’ додека родителите не се истураат директно врз тебе, не се изживуваат и слично, нема потреба ти воопшто да се замараш со нивните проблеми. Нека се караат, нека се мират, ти можеш слободно да си се повлечиш во соба, да си пуштиш гласна музика за да не ги слушаш и да читаш книга или што било. Терај си го твојот живот, треба да станеш целосно независна од нив, ваљда тоа значи да созрееш. А и годините ти се такви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom