Како да ја откријам својата сексуална ориентација?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Здраво на сите форумџии и форумџивки на сајтот! Како прво сакам да ви се претставам! Имам 16 години и како сите тинејџери имам милиони проблеми, но најголемиот од нив е мојата сексуална ориентација! Нема да должам многу и накратко ќе ви објаснам се!
1. Премногу ме привлекуваат машки и имам сексуални фантазии со мажи
2. Се заљубувам и во девојки, но поретко се случило (а можеби и никогаш) да ми се дигне на девојка, инаку сакам да имам секс и со девојка
3. Се чувствувам премногу лошо, т.е. не сакам да сум тоа што сум денес-не сакам да бидам ГЕЈ!


Ве молам кажете го вашето мислење. Ве молам дајте ми некој совет, што да правам, што да чинам...:nesum: Каде да се обратам, каква терапија да примам без да дознае некој!?
Нешто нее точно во тоа што го кажуваш. Ме мрзи да читам све можеби си се разоткрил понатака ама ај ќе ти одговорам кратко и што поедноставно ако стварно и бараш решение.

Како прво прашањето сам си го одговараш. Ти си геј ама сакаш да бидеш хетеро, сакаш да имаш секс со девојки а не ти се дига? Тогаш не си геј, имаш друг проблем. Ти се дига на машки и имаш фантазии, геј.
Како се опишуваш, ти си бисексуалец и имаш проблем ама тоа можеш да го криеш од социјалата што практично и немаш проблем, или проблемот решен.

Хомосексуалноста е физичка абнормалност, а не сексуална ориентација. Затоа ако некој те советува за некакви си психијатриски третмани одби го со зборовите: -„Не фала, ќе си идам на бајачка, ќе го добијам истиот ефект и третман за многу многу многу помалце пари“. Имаш медицински установи низ современиот свет кај што можеш да се обратиш ама тоа е уште „експериментална медицина“ затоа провери убаво. Или одсели се од тука, фати си дечко и живеј среќно.
 

AnGeL.BoY

г-дин Дијамант Сваровски
Член од
7 септември 2010
Мислења
55
Поени од реакции
14
Да се обратам до сите оние х-навредувачи: Знаете што? Ама воопшто не ме тангираат вашите погрдни зборови... тоолку сум навикнал на сите вас во општеството, што веќе имун сум на вас, небитни ми сте и премногу ниски за мојот вид. Па веќе не можам и да најдам некој збор за да ве опишам и да ви дадам до знаење дека не ви “пали“... не ме вреѓате, не ме уништувате, едноставно го презентирате вашето “село во вас“... Светот би бил прекрасно место за живеење без сите вас :)))
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Да се обратам до сите оние х-навредувачи: Знаете што? Ама воопшто не ме тангираат вашите погрдни зборови... тоолку сум навикнал на сите вас во општеството, што веќе имун сум на вас, небитни ми сте и премногу ниски за мојот вид. Па веќе не можам и да најдам некој збор за да ве опишам и да ви дадам до знаење дека не ви “пали“... не ме вреѓате, не ме уништувате, едноставно го презентирате вашето “село во вас“... Светот би бил прекрасно место за живеење без сите вас :)))
Одлично...А сега признај, педерче си или не?
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Да се обратам до сите оние х-навредувачи: Знаете што? Ама воопшто не ме тангираат вашите погрдни зборови... тоолку сум навикнал на сите вас во општеството, што веќе имун сум на вас, небитни ми сте и премногу ниски за мојот вид. Па веќе не можам и да најдам некој збор за да ве опишам и да ви дадам до знаење дека не ви “пали“... не ме вреѓате, не ме уништувате, едноставно го презентирате вашето “село во вас“... Светот би бил прекрасно место за живеење без сите вас :)))
Дали после скоро 2 години ја откри својата сексуална ориентација?
 

AnGeL.BoY

г-дин Дијамант Сваровски
Член од
7 септември 2010
Мислења
55
Поени од реакции
14
И што се случи сега?! како што гледам постов ти е стар а баш ме интересира што ти одлучи и што си сега? дали си геј или не? Поздрав :):pipi:
Желкичке, прочитај ги моите последни напишани мислења (малку повеќе е долго), ситуацијата не е ништо промената од тогаш па наваму... а ако сакаш подетално, анализирање, коментирање... тогаш ко ќе бидиме на само негде! :)
--- надополнето: 22 април 2012 во 21:09 ---
Дали после скоро 2 години ја откри својата сексуална ориентација?
Па, прилично... но се оставам на текот на времето! :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Хомосексуалноста е физичка абнормалност, а не сексуална ориентација. Затоа ако некој те советува за некакви си психијатриски третмани одби го со зборовите: -„Не фала, ќе си идам на бајачка, ќе го добијам истиот ефект и третман за многу многу многу помалце пари“. Имаш медицински установи низ современиот свет кај што можеш да се обратиш ама тоа е уште „експериментална медицина“ затоа провери убаво. Или одсели се од тука, фати си дечко и живеј среќно.
Абнормалност е тоа што ви е вметнато во глава.

Таа "експериментална медицина" е забранета со право. Да не навлегувам во детали зошто.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Абнормалност е тоа што ви е вметнато во глава.

Таа "експериментална медицина" е забранета со право. Да не навлегувам во детали зошто.
Што ни е вметнато во глава? Хормони?

Зашто имам впечаток дека зборуваш за алтернативната медицина?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Што ни е вметнато во глава? Хормони?

Зашто имам впечаток дека зборуваш за алтернативната медицина?
Не зборам за алтернативна медицина.

Вметнато - дискриминација, предрасуди, ропачки ставови. Децата не се раѓаат со нив, се здобиваат со истите при понатамошен развој.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Де бе луѓе доста ги навредувате луѓето што се хомосексуалци.Нивен проблем,за нас се повеќе девојки што они не знаат што пропуштаат :)
--- надополнето: 26 април 2012 во 15:34 ---
Одлично...А сега признај, педерче си или не?
И да е големото чудо.Човек е со свои потреби,задоволства,интереси исто како и ти.Разликата е тоа што свиѓа мажи,ние девојки големото чудо...
 
O

< O >

Гостин
Членот над мене како што вика да се прифатиш како што си е голема грешка, не го слушај тоа. Сексуалната ориентација не се менува така лесно и не се експериментира во адолесценцијата со ваквиот начин на нагони.
менувај се брзо затоа што кога ке си Straight ке ја почувствуваш убавината на спротивниот пол... ние веке си ја знаеме нашата каква ни е. Ме сфаќаш? Being gay Is just wrong. God Made Adam and Eve not Adam and Steve.

=)
Пофалница за дебилен пост, аплаудирам. Тешко на дечково што побарал помош воопшто па и на кајгана згора на се... Ако ти се преголеми двоумењата посети некој кој е стручен за темата, но никако да послушуваш луѓе кој ја злоупотребиле привилегијата на правото да бидат глупави. Подобро да те мразат поради она што си одколку да те ценат поради она што не си. А ти што си му одговорил имам апел мислењава да ги пуштиш во вц шолја а ако имаш уште од ваков тип нема да бидеш и ти проблем со нив заедно.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Да во право си, еве оваа пребегала.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom