Како да се справиме со Вампири, Вукодлаци Уроци, Вештерки...

Статус
Затворена за нови мислења.

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.878
Иљач против вампири само Марко Цепенков знаеше. Ама умре човекот, штета. Сега сами снаоѓајте се, лук нешто, тие работи. Имам слушано од постари, металциве ни уроци, ни вампири ги фаќале. И лошото од секта бега.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
Тоа само охридските. Пошто се шетаат со пиштоли.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
За сезонски да се заштитите сега (поточно на 15ти октовмри во 6 часот и 25минути ), пред да ги чистите чункојте морат да ги извајте надвор и да чукате наними со метална шипка најсилно шо мојте во времетраење од час и половина и во исто време да вртите околу куќа, или околу здрада ако живејте во стан. Истово мојте да го повторите и на 15ти Март и ќе се заштите цела година.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Имам слушано од постари, металциве ни уроци, ни вампири ги фаќале. И лошото од секта бега.
Навистина не ги фаќале, зато и црквата користи симболи на хејви металот во борба против силите на темнината и чемерот

popoj.jpg
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.878
M

mar30

Гостин
U moja podalecna familija nekolku slucaevi imashe koga nova snaa vleguva u kuka ona posle mesec/dva pocnuva vampiri da gleda a na starite pa im se pojavuvashe veshterka a starata na tetin mi baldskata ona vikase deka kurva i se shetala po doma boze sacuvaj.taka vidoa ne vidoa za isteruenje na vesterki,vampiri slushnaa deka treba da se preseli nekoj od kukata ili mladite ili starite i taka ziva glava spasija
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.498
Јас вештерките ги сваќам како жени што имаат контакт со ѓаволот и упоребуваат црна магија , а доколку постои црна магија тогаш постоајт и вештерките.
За вампирите знам дека само мртов човек може да се повампири и може да биде убиен со дрвен колец во срце , не сум сигурен дека постојат па да и не верувам баш , знам само дека вампирите се мртви и неможат да се размножуваат за разлика врколаците можат.
Врколаците или вукодлаци има повеќе можности да постојат бидејќи тие се живи суштества според митологијата кој што се полу човек полу волк , знам дека врколаците се смртни суштества како нас луѓето и можат да се размножуваат и можат да умрат од старост(не се бесмртни како вампирите) , за слабости знам дека им е среброто , начини за постанување на врколак според митологијата е да бидеш укасан од врколак да направиш договор со сатаната или пак да се напиеш вода од дождовница на стапалка во земјата од волк..Исто така сум читал дека имаат уште една слабост или едичот или волчја трева.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.372
Поени од реакции
19.958
Вампирот е влакнест како пес, има крвави очи и заби, и блува оган. Нема коски туку е само кожа исполнета со крв. Вообичаено злосторниците и грешниците по смртта стануваат вампири, а праведните, само ако преку нивните трупови премини некое нечисто животно (мачка, пес, глушец, кокошка). Вампирот може да биди и невидлив, а присуството го осеќаат кучињата, коњите, говедата. Најчесто се јавува на гробиштата, крстопатите, водениците или во куќите на најблиските. Против вампири се користат: крст нацртан со катран на вратата од куќата, железо, лук, звук на ѕвоно, или шилести предмети
Малку доцнам али ме интересира, зошто баш на крстопати и воденици?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Малку доцнам али ме интересира, зошто баш на крстопати и воденици?
Па не знам и јас точно зошто (ако се повампирам некогаш, ќе дојдам да ти кажам) околу воденици и амбари се појавуваат во време на големи немаштии и глад, а на крстопати не знам зошто.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
655
Поени од реакции
557
Па не знам и јас точно зошто (ако се повампирам некогаш, ќе дојдам да ти кажам) околу воденици и амбари се појавуваат во време на големи немаштии и глад, а на крстопати не знам зошто.
Ваљда да прашаат за пат :D
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.806
Eве како да се справите со ѓаволот, како да се истера:
 
Член од
13 јуни 2015
Мислења
42
Поени од реакции
122
Постојат 2 вида на магии, врна и бела, црната се користи за зли цели (болести, смрт, развод, финансиски проблеми...), додека белата е божја магија и неа ја користат белите магови за правење добра низ светот (здравје, среќа, добивка, заљубување...)
Црквата се бори против магиите и тие што ги практикуваа (познати се судења на вештерки кои беа осудувани на горење пошто црква верува дека само со оган може да се уништи сигурно магијата и магот кој ја прави.
Се слагам дека црната магија треба да се сопре но мислам дека белата магија - она која му носи корит на луѓето и го штити од лоши вражбини и уроци треба да опстои.
Имам една познаничка која отиде да и направат бела магија затоа што имаше некои проблеми со нејзиниот маж. После тоа, тој тотално полуде, човекот не можеше а да не ја слушне на ден по 10пати(буквално), а жената си одеше на работа па и правеше и проблеми и имаше од типот ПСИХО физички малтретирања ( преголема желба за секс ), па дури и понекогаш не ја пушташе на работа... и такви некои работи што не се во границите на нормалата.
Јас мислам дека и бела да е и црна да е, МАГИЈА СИ Е МАГИЈА.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom