Како да рутирам и инсталирам нов софтвер на HTC Wildfire

Член од
3 јуни 2013
Мислења
12
Поени од реакции
0
Ке ве замолам некој да ми објасни како да го рутирам мојот HTC wildfire. Но подетално со туторијали на македонски јазик да биде посигурно рутирањето :)
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
12
Поени од реакции
0
За рут би требало ова да ти успее
http://forum.kajgana.com/threads/Рут-на-zte-kis-lite.66854/#post-5711273
--- надополнето: 3 јуни 2013 во 19:43 ---
И само нови теми отварате можел си да побараш малку.
Хахаха абе братче, најдов ама не доволно јасно. Како и да е, ти благодарам на помошта. Ако нешто те интересира за андроид, прашај ме слободно, тука сум
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Незнаеш си го рутираш телефонот а викаш да те прашам нешто за андроид извини али :pos::pos:.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
12
Поени од реакции
0
Незнаеш си го рутираш телефонот а викаш да те прашам нешто за андроид извини али :pos::pos:.
Симе333 :) Сум работел само со IOS, имав Iphone 3GS 32GB, сум местел софтвер значи на Apple. Андроид сум рутирал од 2.3.7 па нагоре. Значи не сум има вака слаб андроид до сега. И тоа не значи дека треба да ме тролаш овде :) Прашај, тука сум
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
чекај, а рутирањето на телефони шо немаат софтвер погоре од 2.3.7 е различно?
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
12
Поени од реакции
0
чекај, а рутирањето на телефони шо немаат софтвер погоре од 2.3.7 е различно?
Па, да. Еве на пример кога побарав да рутирам HTC wildfire Ми изгледаше како шпанско село
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
12
Поени од реакции
0
Брате, ако сакаш да ми помогнеш помогни ми, ако не...јебига. Се зачленив на форум надевајќи се дека останаа добри форумџии што се тука да помогнат, али изгледа сум се излажал
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
речи барем незнам да работам со андроид ми треба помош, шо мора да пишиш глупости.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Брате, ако сакаш да ми помогнеш помогни ми, ако не...јебига. Се зачленив на форум надевајќи се дека останаа добри форумџии што се тука да помогнат, али изгледа сум се излажал
Еве ти, читај тука, објаснето чекор по чекор. :)
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
12
Поени од реакции
0
^ фаза ќе да ТИ е.
Ај заебо фазата... Туку помагај ! (y) Пробав со unreworked3, но потоа ми кажува failed. А тоа да ти успевало само на android 2.1, јас имам 2.2. Кажи некој туторијал за 2.2. Секако, ако сакаш и ако не си во фаза :)
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
на xda-developers има 100% туторијалчиња. ако ги следиш постапките мора да проработи, не смеј да види failed. гледај верзијата да е стабилна, т.е. да не е некоја новокреирана и нетестирана итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom