Како да најде Македонка од странство?

Член од
3 декември 2014
Мислења
16
Поени од реакции
0
Ima cudni raboti koji se desavat vo zivotot.

Eve sto mu se slucil na eden nas Makedonec.
Si ja najdel nekoja Germanka. Bile dolgo vreme zaedno. Ziveele zaedno. Imal Rabota. Dobra, predobra plata. A i ona ne bila losa. Posle edno 5 Godini resile da otvorat svoja Familija. Go izmamila. Otvorile Familija, pa pobegla so dete kaj nejzini Roditeli. Edno 450 Km podaleku.

Se boril za deteto. Samo koga videl kako odi rabotata .... I pocnal da se razmisluva.
Najvaznoto Pitanje si go postavil.
Zosto sekoj covek si ima svoj partner od svoja Drzava?

I sega ima me Pitano kako da si najde Zena od Makedonija. Da si otvorat Familija i da si gledat napred.

Vo istoto Vreme ima se sluceno da Tatkoto negov dobil udar i da go gleda sega. Znaci. Covekot saka da si najde Makedonka, a ne moze da dojde za Makedonija poradi Tatko mu.

Pa ne znaev kakav odgovor da mu dadam. I mu rekov da ima za sve odgovor. Samo da mi dade edno 3-4 nedeli vreme.

Eve sega da se dopitam do vas, kako moze da mu se pomogne na Covekot. Ima kraj 30 Godini i ne saka da si gubi vise vreme so Germanki. A saka isto da si otvori Familija so iskrena nasa.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.017
Законот во Германија вели дека мора да живееш и работиш таму 8 години за да имаш право да бараш државјанство.
Ако он е таму толку време, нема да му биде проблем да добие државјанство и со тоа да ги има истите права како и она.

Со оглед на тоа што ти ни кажуваш дека он сака да си напраи друга фамилија јасно ни е дека не му е до првото дете баш.
Јас не гледам причина зошто би советувале некој како да си најде жена и да си основа фамилија некој кој очигледно не е татко на годината.
Чим некоја избегала од него - треба да се запрашаш зошто бега од него кога е трудна или со дете.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
Ima cudni raboti koji se desavat vo zivotot.

Eve sto mu se slucil na eden nas Makedonec.
Si ja najdel nekoja Germanka. Bile dolgo vreme zaedno. Ziveele zaedno. Imal Rabota. Dobra, predobra plata. A i ona ne bila losa. Posle edno 5 Godini resile da otvorat svoja Familija. Go izmamila. Otvorile Familija, pa pobegla so dete kaj nejzini Roditeli. Edno 450 Km podaleku.

Se boril za deteto. Samo koga videl kako odi rabotata .... I pocnal da se razmisluva.
Najvaznoto Pitanje si go postavil.
Zosto sekoj covek si ima svoj partner od svoja Drzava?

I sega ima me Pitano kako da si najde Zena od Makedonija. Da si otvorat Familija i da si gledat napred.

Vo istoto Vreme ima se sluceno da Tatkoto negov dobil udar i da go gleda sega. Znaci. Covekot saka da si najde Makedonka, a ne moze da dojde za Makedonija poradi Tatko mu.

Pa ne znaev kakav odgovor da mu dadam. I mu rekov da ima za sve odgovor. Samo da mi dade edno 3-4 nedeli vreme.

Eve sega da se dopitam do vas, kako moze da mu se pomogne na Covekot. Ima kraj 30 Godini i ne saka da si gubi vise vreme so Germanki. A saka isto da si otvori Familija so iskrena nasa.
Кажи му прво да си отвори памет во главата и да почне да го користи.

Откако ќе го направи тоа, самиот ќе си ги реши љубовните и семејните проблеми.
 
Т

Триптико

Гостин
Јас не гледам причина зошто би советувале некој како да си најде жена и да си основа фамилија некој кој очигледно не е татко на годината.
Чим некоја избегала од него - треба да се запрашаш зошто бега од него кога е трудна или со дете.
Не мора да значи дека тој е некаков, па оваа избегала од него. Имам и јас 3 - 4ца на кои им се случило истото. Германките не се баш семејни жени, посебно оние околу 30ка. Ајде овој е проблемот, а кај моиве? Или и тие се никакви мажи... :facepalm: Добро е што немаат деца (барем тогаш немаа).
 

kelesh

sperminator
Член од
20 август 2014
Мислења
72
Поени од реакции
138
Ima cudni raboti koji se desavat vo zivotot.

Eve sto mu se slucil na eden nas Makedonec.
Si ja najdel nekoja Germanka. Bile dolgo vreme zaedno. Ziveele zaedno. Imal Rabota. Dobra, predobra plata. A i ona ne bila losa. Posle edno 5 Godini resile da otvorat svoja Familija. Go izmamila. Otvorile Familija, pa pobegla so dete kaj nejzini Roditeli. Edno 450 Km podaleku.

Se boril za deteto. Samo koga videl kako odi rabotata .... I pocnal da se razmisluva.
Najvaznoto Pitanje si go postavil.
Zosto sekoj covek si ima svoj partner od svoja Drzava?

I sega ima me Pitano kako da si najde Zena od Makedonija. Da si otvorat Familija i da si gledat napred.

Vo istoto Vreme ima se sluceno da Tatkoto negov dobil udar i da go gleda sega. Znaci. Covekot saka da si najde Makedonka, a ne moze da dojde za Makedonija poradi Tatko mu.

Pa ne znaev kakav odgovor da mu dadam. I mu rekov da ima za sve odgovor. Samo da mi dade edno 3-4 nedeli vreme.

Eve sega da se dopitam do vas, kako moze da mu se pomogne na Covekot. Ima kraj 30 Godini i ne saka da si gubi vise vreme so Germanki. A saka isto da si otvori Familija so iskrena nasa.
prijatele zapamti site zeni se kurvi, do edna. ako te osetat deka si slab i umoren ke te zabodat so nivnite kandzi orospiski.
inace i jas trebase da otvoram familija so mojata bivsa devojka (kurva) no otide na brod i se smeni bidejki kako i sekoj zenski polof organ ne moze da izdrzi bez da pomisli na penis.
si najde eden od banglades, glupiot za zena ja pobara a em mu pisav na mejl deka e golema kurva i deka ke go izneveri stom i kaze nekoj deka e mn ubava. ama koga ne me slusa taka mu e.
patem zena da si najdes od mkd e mn lesno. na forumov veke ima omazeni za stranci - od ljubov neli :pos: samo doidi si vo svojot roden grad ispadni nekade pusti muabet kako si napravil mn pari i sobiraj si med na ku*ot
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
prijatele zapamti site zeni se kurvi, do edna. ako te osetat deka si slab i umoren ke te zabodat so nivnite kandzi orospiski.
inace i jas trebase da otvoram familija so mojata bivsa devojka (kurva) no otide na brod i se smeni bidejki kako i sekoj zenski polof organ ne moze da izdrzi bez da pomisli na penis.
si najde eden od banglades, glupiot za zena ja pobara a em mu pisav na mejl deka e golema kurva i deka ke go izneveri stom i kaze nekoj deka e mn ubava. ama koga ne me slusa taka mu e.
patem zena da si najdes od mkd e mn lesno. na forumov veke ima omazeni za stranci - od ljubov neli :pos: samo doidi si vo svojot roden grad ispadni nekade pusti muabet kako si napravil mn pari i sobiraj si med na ku*ot
:pos::icon_lol:
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Celta na zhivotot ne lezhi vo toa da morash da stvorish familija.. no bi trebalo da go napravish toa za da imash potomstvo i normalen zhivot, ali kako i da e...
Mozhe da najde najverojatno na FACEBOOK? Ili nekoi drugi slichni strani ... ili sigurnio postojat agencii koi gi posreduvaat ovie raboti, neka proba na toj nachin, - AGENCIJA - Pozz.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.017
...bidejki kako i sekoj zenski polof organ ne moze da izdrzi bez da pomisli na penis....
Секако дека мислиме на пениси цело време.
Have you seen a penis? They are gorgeous!!!

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom