Како да најде Македонка од странство?

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.364
Поени од реакции
3.452
Јас ќе му најдам за 5000евра, пиши ако е заинтересиран.:гик:
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Јас ќе му најдам за 5000евра, пиши ако е заинтересиран.:гик:
ее кај отиде со ценава на минаре
за 5000 евра ќе си најде 4 по селава, само една порака смс директно од германија на оној каналот ... дм.... фолк и пораки за брак и дружење.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.362
За 50 евра одма од Пустец земвит, нова џигитка. За ич пари.[DOUBLEPOST=1417718913][/DOUBLEPOST]Или пак ојш право и вртиш лево и ја најџвиш.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.017
Поени од реакции
917
ама и другарот изгледа бајаги стабилен ,штом таа му избегала така.Може и Македонката ке му бега
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
16
Поени од реакции
0
Законот во Германија вели дека мора да живееш и работиш таму 8 години за да имаш право да бараш државјанство.
Sigurna si dodeka ne gi znaes 7te posledni totcki.

Ако он е таму толку време, нема да му биде проблем да добие државјанство и со тоа да ги има истите права како и она.
Toa e Covecko Pravo na Deteto. Bez Razlika kakvo Drzavljanstvo imaat Roditelite

Со оглед на тоа што ти ни кажуваш дека он сака да си напраи друга фамилија јасно ни е дека не му е до првото дете баш.
Koj e toa nie! Sigurno imas poveke zdravi Coveci vo tvojata glava.

Јас не гледам причина зошто би советувале некој како да си најде жена и да си основа фамилија некој кој очигледно не е татко на годината.
Чим некоја избегала од него - треба да се запрашаш зошто бега од него кога е трудна или со дете.
Feminizacija zna sve da kaze, dodeka saka da ima prednost ...


E Braka. Gi Poznavame site Zeni kakvi se. Zatoa sto, Poznavas edna - Poznavas gi site.[DOUBLEPOST=1418142508][/DOUBLEPOST]Детлеф Bräunig ака потполковник Дино
Дино

Детлеф Bräunig, роден 1966 година во Магдебург, е дете на ГДР.

Тој обучени како мотор механичар во VEB Ostseetrans Берген / Rügen. По неговото школување, го зеде на воена студија од страна на железнички и мост во Националниот народна армија, по нејзиниот успешен крај, тој беше назначен во август 1989 до поручник на Nva.

Само три месеци подоцна се совпадна со ѕидот, ГДР и како и сите други граѓани на ГДР погоди Детлеф Bräunig во текот на ноќта на хард кат на капитализмот. Продолжување на својата кариера како офицер во германската армија, беше надвор од прашање за него.

Проследено со својата професионална кариера во областа на градежништвото доведе Детлеф Bräunig на островот Rügen во Хамбург, а потоа преку Келн и конечно до езерото Констанц.

Од 2001 година живеел во езерото Констанца во Tettnang додека не подлегна на шармот на Уганда азилант. За неа и нејзиното семејство во Африка, успешна, но наивни Источна Германија беше клучот за просперитетен живот.

Африканската Жената ја повлече во својот фенси стан во Tettnang, а во декември 2004 година, со раѓањето на нивното дете, тие хит на џекпот. Се повеќе и повеќе од семејниот приход се на патот кон Африка, а фрижидерот во езерото Констанца останаа празни. Како Детлеф Bräunig обидува да трошењето на буџетот, се повлече сега бремена повторно во септември 2005 година со Африканската заедничко дете во текот на ноќта во засолниште во Келн. Наместо тоа разумно решение да се најде, седеше еден човек мрази жена куќа адвокат од себе за да го уништи Bräunig ментално и физички. Како адвокат до неговите лични животната средина, исто така, малтретирани неговиот работодавец, Bräunig изгуби својата досега апсолутна доверба. Тој доби сериозни здравствени проблеми. Конечно, тоа беше почетокот на 2006 година, кратко време по раѓањето на нејзиното второ дете, беше осуден на исплата на издршка во износ кој го остави повеќе перспектива на достоинствен живот. Судот нареди татковство тест покажа несомнено го како производител на двете деца.

Со неговата останатите предмети во просторот за багаж и речиси скрши тој полета во мај 2006 година до Бангкок. Bräunig испомешани на нозе и почна во Banglamung / Тајланд со изградба на нов постоење.

Како што информираше на Германската амбасада во Банкок во непосредна Лозинка затвор за кривичното дело одржување занемарување на службената должност, како и поврзани со депортација, тој побегна во декември 2008 година за време на Бангкок аеродром занимања во авантуристички автобус патување преку Куала Лумпур врати во Германија во Емерих / Kleve да побара негово апсење. Таму научил од полицијата и обвинителството на неговата зачуденост дека не постои ништо друго против него и тој би можел повторно да се врати во Тајланд. Неговиот пасош не беше донесена од него. Последователните адвокат на дисциплинска постапка беа дел од Министерството за надворешни работи во Берлин едитирани или одговорени.

Назад во Тајланд, тој го замени "погребувања Тајланд" со нов веб сајт "Германија лет" и таму беше "финти за зависни луѓе". Тој ги советуваше особено мажите од почеток во тековната семејното право во Германија семејство и да имаат деца. Алтернативно, тој укажа на начините на кои германските може да потрае до вработување во странство. Рецесијата во туризмот до повторување на политички немири во Тајланд, предводена Детлеф Bräunig крајот на 2009 година, неговата главна место во различни земји на ЕУ, како и привремено срам во Соединетите Американски Држави, каде што тој се оженил по трет пат. Тој повторно се врати во езерото Констанца во Австрија, во близина на границата со Германија. Во ноември 2011 година, тој ја напушти неговата трета жена. 2014 Bräunig пресели својата резиденција во Минхен.

Тој го видел за последен пат во април 2010 година неговите две деца. За наводната закана за киднапирање Австрија го понатамошни контакти беа одбиени.

Детлеф Bräunig беше 2012 и 2013 година за наводна злоупотреба на должноста одржување од страна на §170 StGB. прикажани. Беа отпуштени двата случаи.

На својата прва веб-страница "погребувања Тајланд", што објавија на позадината и лични мотиви да ја напушти Германија. 2008 година, на телевизиска екипа бил свесен за него и се сврте за АРД-Exclusiv документација "Лов за Равен татковци", но исто така и на германските власти почна лов повторно да го направат.

Сите проекти се достапни на WikiMANNia.org. Оваа популарна Прирачник од Детлеф Bräunig "Бегството Германија" може да се симне бесплатно на WikiMANNia.org/Deutschlandflucht како PDF документ.

Кон крајот на летото на 2013 година РТЛ објави на експлозивни Детлеф Bräunig како "три тест одржување Preller Германија". 2014 Bräunig беше чест гостин во АРД ток-шоу "Луѓе и Политика".

Списание за мажи е наследник на веб-сајтот "полковник Дино". Претходните обиди за забрана на списанието за мажи од интернет не очајно. Бројни граѓански акции трчаа досега во вселената


Originalno od http://www.das-maennermagazin.com/leutnant-dino
 
Последно уредено:
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
патување преку Куала Лумпур врати во Германија во Емерих / Kleve да побара негово апсење. Таму научил од полицијата и обвинителството на неговата зачуденост дека не постои ништо друго против него и тој би можел повторно да се врати во Тајланд. Неговиот пасош не беше донесена од него. Последователните адвокат на дисциплинска постапка беа дел од Министерството за надворешни работи во Берлин едитирани или одговорени.

Назад во Тајланд, тој го замени "погребувања Тајланд" со нов веб сајт "Германија лет" и таму беше "финти за зависни луѓе". Тој ги советуваше особено мажите од почеток во тековната семејното право во Германија семејство и да имаат деца. Алтернативно, тој укажа на начините на кои германските може да потрае до вработување во странство. Рецесијата во туризмот до повторување на политички немири во Тајланд, предводена Детлеф Bräunig крајот на 2009 година, неговата главна место во различни земји на ЕУ, како и привремено срам во Соединетите Американски Држави, каде што тој се оженил по трет пат. Тој повторно се врати во езерото Констанца во Австрија, во близина на границата со Германија. Во ноември 2011 година, тој ја напушти неговата трета жена. 2014 Bräunig пресели својата резиденција во Минхен.

Тој го видел за последен пат во април 2010 година неговите две деца. За наводната закана за киднапирање Австрија го понатамошни контакти беа одбиени.

Детлеф Bräunig беше 2012 и 2013 година за наводна злоупотреба на должноста одржување од страна на §170 StGB. прикажани. Беа отпуштени двата случаи.

На својата прва веб-страница "погребувања Тајланд", што објавија на позадината и лични мотиви да ја напушти Германија. 2008 година, на телевизиска екипа бил свесен за него и се сврте за АРД-Exclusiv документација "Лов за Равен татковци", но исто така и на германските власти почна лов повторно да го направат.

Сите проекти се достапни на WikiMANNia.org. Оваа популарна Прирачник од Детлеф Bräunig "Бегството Германија" може да се симне бесплатно на WikiMANNia.org/Deutschlandflucht како PDF документ.

Кон крајот на летото на 2013 година РТЛ објави на експлозивни Детлеф Bräunig како "три тест одржување Preller Германија". 2014 Bräunig беше чест гостин во АРД ток-шоу "Луѓе и Политика".

Списание за мажи е наследник на веб-сајтот "полковник Дино". Претходните обиди за забрана на списанието за мажи од интернет не очајно. Бројни граѓански акции трчаа досега во вселената


Originalno od http://www.das-maennermagazin.com/leutnant-dino
Ич не те разбрав.... како омразата спрема жените и мажите од вселената ќе му помогнат на чоеков да најде жена од Македонија, притоа да не е толку модерна што само ќе бара ефтин донатор на сперма и ќе бега со детето, а да не е толку ... хм... само за парите како да речам и да гледа во иста насока како него

Во постот имаше германија нешто, куала лумпур нешто мажи нешто и вселена нешто... пресметав маж си е маж дури и од вселената...исти се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom