Како да вратам податоци (слики) избришани од антивирус?

Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Како што напишав во насловот потребна ми е итна помош дали има начин да се вратат сликите избришани со AVG ми ги избриша сите слики после скенирање????? Ве молам помош
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Како што напишав во насловот потребна ми е итна помош дали има начин да се вратат сликите избришани со AVG ми ги избриша сите слики после скенирање????? Ве молам помош
Па мисли малце, чим ти ги избришал сигурно биле инфицирале до степен што неможеле да се исчистат, така да...

Али пробај:
http://www.piriform.com/recuva
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Абе какви инфицирани тоа се мои слики што сум ги сликал ама овај глупав антивирус ги гледа како вируси или незнам што па ми ги избришал
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Абе какви инфицирани тоа се мои слики што сум ги сликал ама овај глупав антивирус ги гледа како вируси или незнам што па ми ги избришал
највероватно картичката или usb-то со кое шо ги префрлуваш сликите ти е заразено со вирус па се копира во фолдерите. Пробај форматирај ги и скенирај го цел компјутер пред да вадиш друг пат слики оти пак така ќе ти прај
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Абе какви инфицирани тоа се мои слики што сум ги сликал ама овај глупав антивирус ги гледа како вируси или незнам што па ми ги избришал
Да бе случајно е тоа.
Еден од врвните антивируси е „глупав“.
Можеш да кажеш дека е прост пошто он само следи инструкции кој друг ги напишал, луѓето се глупави машината само следи инструкции.
Како што кажа форумџијата погоре сигурно си фатил некој вирус верувај ми немаат потреба од фирма како AVG да ти бришат лични податоци.


Он Топик:Влези во AVG и иди во Vault(Трезор) освен ако не си подесил да ги брише директно таму ти се зачувани и со еден клик на Restore можеш да ги повратиш.

П.С Не ги оправдувам AVG јас и така друг антивирус користам, но далеку поверојатно е ти да си фатил вирус(т.е сликите) отколку машината да згреши.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Абе какви инфицирани тоа се мои слики што сум ги сликал ама овај глупав антивирус ги гледа како вируси или незнам што па ми ги избришал
kako moze AVG -to da bide glupav koga on skenira i cisti samo inficirani raboti so godini go koristam nego i dosega nemam nikavi problemi i sekogas ako najde nesto me prasuva dali da izbirse:)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Како што напишав во насловот потребна ми е итна помош дали има начин да се вратат сликите избришани со AVG ми ги избриша сите слики после скенирање????? Ве молам помош
Не може у слика вирус да има.
Може да се hidden ставени од вирусот, а антивирусот избришал
"фолдери" односно .exe фајлови кои се вируси со исто име како фајловите што мислиш дека се избришани.
Оди во tools/folder options/view/штиклирај show hidden files and folders..............види може ќе ги покаже. Ако ги има како hidden, иди десен клик напрај ги да не бидат hidden.

Ако не, викни си човек што разбира :)
У случај ако нешто е избришано ти препорачувам
disk genius, го имам дома ако ти треба по пп (y)
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Како работи ова disk genius ?? А ако го избришам антивирусов дали можда ке си ги покаже пак сликите??? Ако ги чува со карантин ко ке се избрише може ке се гледаат??? Пошто во фолдерот кај што се сликите ги покажува само како некои фајлови и се нивната големина се пишува само што не може да се видат сликите
Go instalirav ova diskgenius i sega kako sto??? odam na revocer lost files i naoga nesto i sto posle?
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Прво осигурај се дека може компјутерот да ти поднесе такво нешто како реставрација на податоци па потоа прави го тоа, да не биде после држ ме мајко ми изгоре компјутеров.
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Не ме чуди ова од AVG воопшто. пред некоја година, windows-от ми го доведе до степен да не може да се поправи без инсталација на истиот од почеток. Без никакво предупредување ми среди еден куп системски фајлови.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Не може у слика вирус да има.
Може да се hidden ставени од вирусот, а антивирусот избришал
"фолдери" односно .exe фајлови кои се вируси со исто име како фајловите што мислиш дека се избришани.
Оди во tools/folder options/view/штиклирај show hidden files and folders..............види може ќе ги покаже. Ако ги има како hidden, иди десен клик напрај ги да не бидат hidden.

Ако не, викни си човек што разбира :)
У случај ако нешто е избришано ти препорачувам
disk genius, го имам дома ако ти треба по пп (y)
Зошто да не ?
Кога може да ставиш текст во сликата може и вирус?(И не не зборам за хипстер натпис со Instagram)
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Вака... Сликите се уште тука не се избришани,ама сега проблемот е што не се гледаат како пред тоа во thumbnails како мали сликички туку само како фајл се и кога ке ја отвориш тогаш се гледа која е сликата,и не може да се прелистуваат една по друга кога ке отворам една слика и после долу на стрелките лево десно да се менуваат-тоа не може повеќе,туку ако сакам да видам друга слика мора да кликам на секоја слика посебно... Дали може ова да се реши некако да се вратат во првобитна положба сликите???
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Помош некој ??? Сега сите слики се во некој RMV формат,и не се гледаат само стојат како икони мора да кликнам на сликата да ја видам која е... Помош ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom