Како да вратам избришан фолдер ?

Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Имав еден фолдер на десктоп, но направив бекап на windows-от од зачуван backup image file од претходно. Со него го избриша само Disk C, и фолдерот го изгубив, а многу ми е важен.

Има ли некој начин да се врати, некој програм или слично ? Значи не е форматиран, туку направено е бекап.
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Врати ја меморијата за 3-4 дена наназад . Ама ако го напраиш тоа ќе ти се врати се по старо , ќе ги немаш нештата што ги имаш ставено после ова.
 
D

Deleted member 19276

Гостин
многу добар програм
Код:
http://download.cnet.com/File-Scavenger-Data-Recovery-Utility/3000-2094_4-10028488.html
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Имав еден фолдер на десктоп, но направив бекап на windows-от од зачуван backup image file од претходно. Со него го избриша само Disk C, и фолдерот го изгубив, а многу ми е важен.

Има ли некој начин да се врати, некој програм или слично ? Значи не е форматиран, туку направено е бекап.
Ako si napravil Restore od Imidz, teska rabota. No sepak probaj, so gorniot program ili getdataback
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Завршив работа со FileScavenger (најдов Professional Licence). Скоро се ми врати (PDF, EXE, RAR, VCard, PNG) дури можев да вратам околу 400 песни што сум ги избришал со којзнае кое претходно форматирање :)

Фала многу на сите :D
 
D

Deleted member 19276

Гостин
Завршив работа со FileScavenger (најдов Professional Licence). Скоро се ми врати (PDF, EXE, RAR, VCard, PNG) дури можев да вратам околу 400 песни што сум ги избришал со којзнае кое претходно форматирање :)

Фала многу на сите :D
Епа ајде сега за услугата направи и ти услуга дај лиценцата хахаха ;)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Ако го има некој верзија 3.2, можам да му дадам .reg фајл со кој се лиценцира програмов. Секако, ако е дозволено на форумов :)
 
D

Deleted member 19276

Гостин
Ако го има некој верзија 3.2, можам да му дадам .reg фајл со кој се лиценцира програмов. Секако, ако е дозволено на форумов :)
Секако дека е дозволено а да го закачиш ти и програмот на странава не ќе е лошо заедно со рег фајлот ;) чекам
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Еве штом е дозволено :)

Го инсталирате програмот, не го уклучувате, и после тоа го отварате reg фајлот, ќе потврдите и после програмот има Professional-use Licence :)
 

Attachments

Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
LOL ne imam antivirus (ESET) i koa ke se spusti programceto mi pokazuva virus i go brisit
 
D

Deleted member 19276

Гостин
Кај мене не дава дека има вирус ајда видам да го отпакувам ;)
--- надополнето: Sep 9, 2011 9:39 PM ---
и кај мене дава така вирус има
--- надополнето: Sep 9, 2011 9:41 PM ---
и неможе да се инсталира
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Јас немам инсталирано антивирус :unsure: И еве уште враќам фајлови :)

А пробајте симнете го FileScavenger 3.2 од официјалната страна, и после уклучете го REG фајлот, можеби ќе бидне :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom