Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.500
Поени од реакции
82.018
Razni interesni podatoci ima za lekovitite svojstva na Marihuanava. Ajde kazete vie sto imate zemano odreden period kako vi vlijaelo ? Cisto da sporedime so naucnive objasnuvanja. :)
Едно е 100% сигурно. Ако ја зимаш како и сите преку пушење имаш штета на бели дробови.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.299
Поени од реакции
5.874
Едно е 100% сигурно. Ако ја зимаш како и сите преку пушење имаш штета на бели дробови.
Знам дека тролаш и тестираш дали сум глуп од причина што успеаа да те убедат дека сум со испран мозок. Не е се така како што изгледа. ;)
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.234
Поени од реакции
21.072
Знам дека тролаш и тестираш дали сум глуп од причина што успеаа да те убедат дека сум со испран мозок. Не е се така како што изгледа. ;)
Не те трола. Убаво ти кажува дека марихуаната е штетна за белите дробови, бидејќи содржи 4 пати повеќе катран од обичната цигара.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.500
Поени од реакции
82.018
Знам дека тролаш и тестираш дали сум глуп од причина што успеаа да те убедат дека сум со испран мозок. Не е се така како што изгледа. ;)
не си давај на значење до толку

Тоа што го кажав е факт.
А за другото може да се дискутира.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Неможеше да заспиеш? o_O Чудно, стварно убаво се спие.
Уопште око не можам да слопам додека не помине дејството. Барем порано така ми беше. Сеа пораснав, не конзумирам веќе нелегални супстанции. :cool:
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Уопште око не можам да слопам додека не помине дејството. Барем порано така ми беше. Сеа пораснав, не конзумирам веќе нелегални супстанции. :cool:
The high produced from smoking Indica bud is a strong physical body high that will make you sleepy or ‘couch-locked’ and provides a deep relaxation feeling compared to a Sativa high, which is known to be more energetic and uplifting.
http://www.theweedblog.com/the-difference-between-indica-and-sativa-marijuana-plants/
 
K

Kiko

Гостин
Да додадам еден интересен податок. Пушењето марихуана е поврзано со добивање деперсонализација/дереализација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom