Како би реагирале кога ќе дознаете дека бившата девојка спиела со друг. И тоа од нејзе

С

Спасе супата

Гостин
Два моменти.

уште му се објаснуваш, правдаш и слично имаше сосе партали низврата (со акцентска целост) да леташ.

2. Ситуацијата е друга кога гледаш дека те вика за душата да ти ја вади. Во такви моменти станувам многу незгоден и се активира еден погон на енергија кој го имам во огромни количини-инат. Многумина викаат дека инатот бил лоша работа. Тоа е така затоа што лошо го комбинираат, не по фенг шуи стандарди. По рецепт инатот ако веќе го користиш треба да го мешаш со ладнокрвност, смиреност и рационализам. Луѓето, особено балканците а нарочито балканските мажи стално се поебуваат затоа што го комбинираат со бес, нервоза, агресија, очај, опсесивност или посесивност што само води до катастрофални последици. Како и хемиските елементи. Кислород со водород дава вода-корисно. Кислород со некои други материи дава опасни бомби. На тебе е како ќе го употребиш.
Извињавам шо ви се мешам во муабетот, ама иам приметено низ постовите (во кои има доста паметни работи) ти се протнува елемент на играње игри, кој кого ќе изнервира, заебе итн. Само да напоменам дека не се баш сите луѓе нафурани, исфрустрирани нервозни или инаетчии па да се сведуваат муабетите и постапките на тоа кој кого повеќе ќе го дупи и нервира.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.118
После толкав период, знаев дека ќе мисли дека е фер да го чуе тоа од мене и не погрешив. Не беше правдање, чисто информирање. Не се налути бе, затоа си фаќам само анархисти, луѓе полни со разбирање. :icon_mrgr:

Искрено, ти си постапил многу убаво. Јас да бев на твое место ќе изреагирав многу поагресивно. Мене такви гнасни однесувања од кожа ме вадат.
Сите се исти, нема анархисти неанрхисти не смееш да ги делиш луѓето по никаква номенклатура. А што убаво ќе беше ако ти беше новиов Саудиец, тек тогаш колку ќе беше полна со разбивање.

Агресивниот мој настап би значел нејзина победа тоа е целата поента на текстот. Она тоа го сакаше и чекаше од мене. Мојот бес е нејзина храна, едноставно такви се жените душата им се богати со твоето мачење. За неа тоа значи дека си уште зависен и дека она е уште битен фактор во твојот живот, дека не си ја преболел. Мажот е центарот и причината за целата егзистенција на жената. Па замисли свет каде што сите фризери, Лореали, Авони, козметики, бутици, авионски летови, спа центри се бесплатни ама да нема мажи. Па мислам масовни самоубиства ќе извршат жените. Ова важи се до моментот додека не се породи.
Постари ме советувале да сум се оженел млад. На моето одбивање со образложение дека си ставам трн во здрава нога одговорот бил-Направи и дете и после си free цел живот. Едниствена обврска ќе ти биде да платиш сметките и кога ќе ти се јави што да купиш од маркетот. Од првин мислев дека е заебанција. Кога од 2-3 страни го слушнав истиот муабет искрено се замислив. Ама тоа е веќе друга тема.
 
A

AnFem

Гостин
Извињавам шо ви се мешам во муабетот, ама иам приметено низ постовите (во кои има доста паметни работи) ти се протнува елемент на играње игри, кој кого ќе изнервира, заебе итн. Само да напоменам дека не се баш сите луѓе нафурани, исфрустрирани нервозни или инаетчии па да се сведуваат муабетите и постапките на тоа кој кого повеќе ќе го дупи и нервира.
Тоа сакам да му го објаснам. Мене овие игри, заебанции и војни меѓу половите ме плашат и фрустрираат.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.118
Извињавам шо ви се мешам во муабетот, ама иам приметено низ постовите (во кои има доста паметни работи) ти се протнува елемент на играње игри, кој кого ќе изнервира, заебе итн. Само да напоменам дека не се баш сите луѓе нафурани, исфрустрирани нервозни или инаетчии па да се сведуваат муабетите и постапките на тоа кој кого повеќе ќе го дупи и нервира.
Такви се жените во принцип тоа е нивен нормал моуд на понашање. Твое е да не си глуп да наседнеш и да одиграш паметно. А тоа манипултаторското скоро секоја го има во себе. Мање-више. Битно е да си побараш таква со мање.
 
A

AnFem

Гостин
Сите се исти нема анархисти неанрхисти не смееш да ги делиш луѓето по никаква нименклатура. А што убаво ќе беше ако ти беше новиов Саудиец, тек тогаш колку ќе беше полна со разбивање.

Агресивниот мој настап би значел нејзина победа тоа е целата поента на текстот. Она тоа го сакаше и чекаше од мене. Мојот бес е нејзина храна, едноставно такви се жените душата им се богати со твоето мачење. За неа тоа значи дека си уште зависен и дека она е уште битен фактор во твојот живот, дека не си ја преболел. Мажот е центарот и причината за целата егзистенција на жената. Па замисли свет каде што сите фризери, Лореали, Авони, козметики, бутици, авионски летови, спа центри се бесплатни ама да нема мажи. Па мислам масовни самоубиства ќе извршат жените. Ова важи се до моментот додека не се породи.
Постари ме советувале да сум се оженел млад. На моето одбивање со образложение дека си ставам трн во здрава нога одговорот бил-Направи и дете и после си free цел живот. Едниствена обврска ќе ти биде да платиш сметките и кога ќе ти се јави што да купиш од маркетот. Од првин мислев дека е заебанција. Кога од 2-3 страни го слушнав истиот муабет искрено се замислив. Ама тоа е веќе друга тема.
Епа не е Саудиец и не може да биде.

Јасно дека агресивното однесување би довело до тоа, затоа и ти реков „браво“.
Остатоков од постот ќе не’ однесе во друга насока.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.118
Sussaro boy, дружиш со многу депресивни луѓе. Obviously...
Баш 2 дена рикам од смеење, завчера со другари, денес со колеги од работа. Вечер може и на Том Нови да се тркне.

Епа не е Саудиец и не може да биде.

Јасно дека агресивното однесување би довело до тоа, затоа и ти реков „браво“.
Остатоков од постот ќе не’ однесе во друга насока.
Зошто со такви предрасуди? Зарем не се тие луѓе? Зарем не чувствуваат глад, жед, болка? Ако ги пресечеш нели крварат? Кога се тажни нели плачат? Се што треба е да му дадеш шанса на еден од нив. Од кај знаеш може токму тој е човекот за тебе. Може токму неговиот начин на делување е исправниот а твојот грешен. Мораш да бидеш опен-мајндед, светот оди напред ти уште со стереотипите.
 
A

AnFem

Гостин
Зошто со такви предрасуди? Зарем не се тие луѓе? Зарем не чувствуваат глад, жед, болка? Ако ги пресечеш нели крварат? Кога се тажни нели плачат? Се што треба е да му дадеш шанса на еден од нив. Од кај знаеш може токму тој е човекот за тебе. Може токму неговиот начин на делување е исправниот а твојот грешен. Мораш да бидеш опен-мајндед, светот оди напред ти уште со стереотипите.
Немам јас никакви предрасуди, ако е убав, паметен и има слични размислувања како моите, зошто да не?
--- надополнето: 16 февруари 2013 во 22:40 ---
Може јас да се јавам како сведок? :) И за бившиот и за сегашниот за кого збори?
Батали сведочење. Јас сум феминистка, грда, влакнеста, дебела и смрдам на пот и кромид, а твоето мислење како хомосексуалец е тотално невалидно. :icon_lol:
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Немам јас никакви предрасуди, ако е убав, паметен и има слични размислувања како моите, зошто да не?
--- надополнето: 16 февруари 2013 во 22:40 ---


Батали сведочење. Јас сум феминистка, грда, влакнеста, дебела и смрдам на пот и кромид, а твоето мислење како хомосексуалец е тотално невалидно. :icon_lol:
Ауу со кој сум правел муабет :facepalm:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.118
Немам јас никакви предрасуди, ако е убав, паметен и има слични размислувања како моите, зошто да не?
Ако случајно начекаш таков Саудиец пиши ми. А ако нели апропо сличните размислувања се нафати да дели флаери со пречкртана полумесечина на главниот плоштад во Ријад кажи со време да го спакувам тоа во камера и да заработам троа ќеш. Ќе го донирам во анархо комуните без гајле.
 
A

AnFem

Гостин
Ако случајно начекаш таков Саудиец пиши ми. А ако нели апропо сличните размислувања се нафати да дели флаери со пречкртана полумесечина на главниот плоштад во Ријад кажи со време да го спакувам тоа во камера и да заработам троа ќеш. Ќе го донирам во анархо комуните без гајле.
Ќе се разбереме по пп, ќе не кара дада ти Љандра. :)
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Zaso be momce da nemas verna drugarka?
Види вака да ти кажам, другарство меѓу машко и женско НЕ ПОСТОИ! Едната страна е стално заебана. Дури и од почетокот намерата да била „само другарство“, подоцна, барем за едниот ќе прерасне во нешто повеќе. Е ако тој едниот (машки или женски род) нема мадиња да „излезе од плакарот“, нормално, ќе царува другарството, и тој едниот ќе се јаде одвнатре после секоја средба со другар/ка му/и, а тој другиот ќе убедува трети лица дека ете јас имам најверен/на другар/ка, па се си кажуваме, нема тајни, бла бла... Се надевам се препозна во еден од овие двајца, ако мислиш дека имаш другар/ка.

Е сега, другарство меѓу бивши... земи го тоа НЕ ПОСТОИ и стави му фонт 72 и испечати си го во 100 примероци.
 
Н

на мајка ти љубовникот

Гостин
Види вака да ти кажам, другарство меѓу машко и женско НЕ ПОСТОИ! Едната страна е стално заебана. Дури и од почетокот намерата да била „само другарство“, подоцна, барем за едниот ќе прерасне во нешто повеќе. Е ако тој едниот (машки или женски род) нема мадиња да „излезе од плакарот“, нормално, ќе царува другарството, и тој едниот ќе се јаде одвнатре после секоја средба со другар/ка му/и, а тој другиот ќе убедува трети лица дека ете јас имам најверен/на другар/ка, па се си кажуваме, нема тајни, бла бла... Се надевам се препозна во еден од овие двајца, ако мислиш дека имаш другар/ка.

Е сега, другарство меѓу бивши... земи го тоа НЕ ПОСТОИ и стави му фонт 72 и испечати си го во 100 примероци.
Значи викаш дека јас немам верна другарка и дека сакам да ја клецам само?
Ова ти е како на жените изреката - сите мажи се исти. :icon_lol:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Види вака да ти кажам, другарство меѓу машко и женско НЕ ПОСТОИ!
А да бидеше маж, и да им го кажеше ова на сите женски што ги познаваш? Да видиме што ќе се случи, и дали ќе те погледнат повторно откако ќе им докажеш дека машките во женско гледаат само едно нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom