Каков тип на футрола и каков материјал е најдобар за заштита на вашиот телефон

Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
1. "A" level тврда задна маска ( бела )


2. "A" level тврда задна маска ( црна )

3. TPU Silicon case ( реплика/копија на iSkin за која е докажано дека копијава е далеку далеку подобра, и поубаво се лепи ) - виолетова



4. TPU Silicon case - бела



5. Flower soft plastic back case


заедно со 5 mirror screen protectors, и 5 clean screen protectors .. :)
овие од TPU според она што го прочитав, се најдобри .. ем растегливи, ем отпорни, ем ублажуваат пад
Bitch, please. :D
:)
 
D

Deleted member 19276

Гостин
На нискиве температури какви футроли би користеле и какви треба да се користат ?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
причина некоја ? јас користам ваква на нокиа 5800
Па може и кожа но да е оригинал. Јас имав скај футрола и се излижа целата. Имав и кожна но и таа почна да се излижува и да се распаѓа. Така да ако сакаш убава и квалитетна футрола ќе си платиш повеќе.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
84
Поени од реакции
10
1. "A" level тврда задна маска ( бела )

2. "A" level тврда задна маска ( црна )


3. TPU Silicon case ( реплика/копија на iSkin за која е докажано дека копијава е далеку далеку подобра, и поубаво се лепи ) - виолетова



4. TPU Silicon case - бела



5. Flower soft plastic back case



заедно со 5 mirror screen protectors, и 5 clean screen protectors .. :)
овие од TPU според она што го прочитав, се најдобри .. ем растегливи, ем отпорни, ем ублажуваат пад
Еве некои интересни модели што ги видов на Facebook: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.400531899981760.100818.396259760408974&type=3
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Најпрактични футроли се TPU Case т.е. силиконските футроли, каде дозволуваат без да го вадиш од нив телефонот целосна функционалност и користење на уредот и полнење и дополнителни гаџети. Но тие не се најдобриот заштитник од удари, притисок и влага.
Затоа и најпродавана футрола, барем за скапите телефони кај мене во мобилара е:
Чинат регуларно 1200 денари, но за некои модели и форумџиите даваме попусти.

Сепак, за различни пригоди - убаво е да се има и различна футрола. Денес дојде интересно врмее, каде луѓе купуваат уред - само поради футролите.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе да купиш ајфон и да му опнеш big-ass футрола ти е како да она со даљинските на времето кога ги чуваа во најлончињата со кои дошле.

Телефоните денес се убави и тенки, зашто да го заебувате тоа со силиконски грди футроли или карбони?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Најпрактични футроли се TPU Case т.е. силиконските футроли, каде дозволуваат без да го вадиш од нив телефонот целосна функционалност и користење на уредот и полнење и дополнителни гаџети. Но тие не се најдобриот заштитник од удари, притисок и влага.
Затоа и најпродавана футрола, барем за скапите телефони кај мене во мобилара е:

Чинат регуларно 1200 денари, но за некои модели и форумџиите даваме попусти.

Сепак, за различни пригоди - убаво е да се има и различна футрола. Денес дојде интересно врмее, каде луѓе купуваат уред - само поради футролите.
Мене највеке ме нервира што кај нас се нудат многу фејк футроли (читај верни на оригиналот) за иста цена како оригиналните кои не се наоѓаат тука кај нас освен во странство. Имав искуство со футрола за Galaxy S која ја купив од Лондон, ја најдов истата тука (за исти пари!!!), не споменувам намерно од каде. Големината и изгледот беа идентични ама материјалот од кој беше изработена беше катастрофа. Оваа мојава од странство е кожна, таа од тука на се личеше ама на кожа не. Не знам до кога ке не лажат со шкарт производи кои не вредат ни 20% од малопродажната цена. :mad:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
84
Поени од реакции
10
Нудиме голем асортиман на футроли скоро за сите модели на мобилни телефони, iPad, iPad2, iPad3, Samsung Galaxy Tab 10,1. Производите може да ги погледнете на следниов линк: https://www.facebook.com/www.kupionline.com.mk?ref=tn_tnmn
 

Kajgana Shop

На врв Bottom