Каков монитор користите?

Ф

Флеш

Гостин
Мојот монитор е LG W2240 Flatron full hd,22 инчен. Премногу сум задоволен,веќе скоро година дена го користам.Од интернет,игри,медиа конзумирање,супер е како целосен монитор. Премногу бев скептик на марката LG порано,но откако го видов кај пријател,одма знаев дека мора да го земам,а се погоди време и кога ми требаше нов монитор и го земав :)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
MasteR_#0
Vespertine
Tegla

Фала за одговорите. Ми помогнаа. Не сум јас некое тешко гејмериште кое ќе брои фрeјмови (играм rpg, rts, tbs и понекогаш некој fps).

Најбитни ми се квалитетот на сликата, големината и соодносот (16:10 кај нас поретко се наоѓа). Сепак, важно ми беше да знам за брзината на одзивот, бидејќи никој што ми е познат нема ваков или сличен монитор (се` се тоа разни 19, 21,5, 22 инчни lcd монитори, и се` уште по некој crt), поради тоа што понекогаш има значајни разлики меѓу декларираната брзина и она што се добива во реални услови. Па така од она што сум читал, модели со 1, 2, 5, 8 или повеќе мс, не ретко знаат да бидат и со доста повеќе мс, а јас, искрено и не сум толку запознаен за да знам кога тоа веќе претставува проблем.

Сега нештата се појасни, па изборот секако ќе биде овa мониторче.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
@Благоев ,@Vespertine

Фала многу !
Моментално сум на 2x22" (BenQ random low end ) и со лаптоп, ок е...но се мислев за главен монитор да земам 24 или 27 и уште 1 или 2 помошни, помали.....но сега со боите ме замисли малце. ако квалитетот е многу подобар ќе има многу разлика со овие што ги имам и ме нервира тоа...најверојатно ќе мора 2 исти или пак да направам некоја комбинација..
може да ми пратите линк од мониторот од некој салон во скопје? Видов СЕТ имаат Dell но цената е 17k..ваљда збориме за истиот модел? или тоа со 13k е за другиот модел од NEC?
го прашав другар ми, он го зема пред 3-4 месеци од Anhoch.
 
Член од
20 мај 2011
Мислења
126
Поени од реакции
52
Последно уредено:
Член од
20 мај 2011
Мислења
126
Поени од реакции
52
Ima nekoj resenie za ova "The current input timing is not supported by the monitor display. Please change your input timing to 1920x1080@60hz or any other monitor listed timing as per the monitor specifications." Gledam cesto se javuva problemov kaj Dell monitorite .... se raboti za UZ2715H Ultrasharp Dell monitor , obicno se slucuva koga kje uklucam nekoja igra , se gasi ekranot i ova go pisuva ... Ja namestiv rezolucijata na 1920x1080 i 60 hz ama pak isto ...
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
173
Поени од реакции
131
27inch 5K или 32inch 4K за скоро исти пари hmm...тешка одлука незнам треба да се размисли малку али јас би купил поголем монитор затоа што користам 27inch монитор и би одел со поголем не би земал пак со иста димензија. :)
 
Член од
23 јануари 2013
Мислења
58
Поени од реакции
7
zdravo imam asus vs228 monitor stom sedam do monitor slikata e dobra no stom smenam agol na gledanje navednuvanje i gledanje os strana slikata e matna dali znae nekoj kako dago sredam toa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom