Какви патики носите?

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.085
600-700 денари шипинг од ВБ можеби и не е лоша цена. Царина кај нас се малку недефинирани и знаат да отепат јако, пример за една испорака од ВБ со сметка од 50.34 мислам дека беше (како и да е не беше 51 евро) ми пишаа царина 500 и кусур денари и плус ми се јавија дали да ми ја пратат по пошта до дома или да одам да си земам што ми излезе дополнителни 200-300 денари...
Ама не испаѓа 600/700 денари, цената на продуктот е 50фунти, со минусираниот данок, сум доплатил само 1.62£
 
A

Avenger99

Гостин
Како чистите патики? Пред некој ден земав Вama Care и Bama Clean од Спорт М, не беа нешто многу скапи, ги пробав не се лоши, посебно Clean средството може да се користи за сите патики и за чистење на ѓонот. Некој со други искуства?
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Како чистите патики? Пред некој ден земав Вama Care и Bama Clean од Спорт М, не беа нешто многу скапи, ги пробав не се лоши, посебно Clean средството може да се користи за сите патики и за чистење на ѓонот. Некој со други искуства?
Nosam pretezno beli patiki i cistenje so arf i cetka za zabi i sunger top dosega.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Како чистите патики? Пред некој ден земав Вama Care и Bama Clean од Спорт М, не беа нешто многу скапи, ги пробав не се лоши, посебно Clean средството може да се користи за сите патики и за чистење на ѓонот. Некој со други искуства?
Јас сум обично на Скечерс и жена ми ги пере во машина за перење :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Перев и јас порано така, ама не практикувам сеа, некако ми се собираат патиките.
На 30 степени во машина си ги перам јас, сите и тоа, од овие со кои што трчам до тие што идам на работа, гајле немаат. :)
 
A

Avenger99

Гостин
На 30 степени во машина си ги перам јас, сите и тоа, од овие со кои што трчам до тие што идам на работа, гајле немаат. :)
Гледав нешто на YT имаат некои посебни кеси само за патики, во нив се ставаат патиките и се перат заедно со другите алишта, таква работа се наоѓа кај нас?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Гледав нешто на YT имаат некои посебни кеси само за патики, во нив се ставаат патиките и се перат заедно со другите алишта, таква работа се наоѓа кај нас?
Ааа оние Адидас слизнатине и Air Max сум немала никогаш, не се мој вкус :/ а за тие ќеси едино да им пишеш на Sport M, можно е да имаат такво нешто ама од што се некадарни да им дреми во магацин зошто не знаат што е.
 
A

Avenger99

Гостин
Ааа оние Адидас слизнатине и Air Max сум немала никогаш, не се мој вкус :/ а за тие ќеси едино да им пишеш на Sport M, можно е да имаат такво нешто ама од што се некадарни да им дреми во магацин зошто не знаат што е.
5:50 на вакво нешто мислев, ама сумљам дека носат кај нас ваква работа.
 
A

Avenger99

Гостин
Препорака за патики за пешачење на off road патеки? Планински места, трева, чакал, кал, камења итн.. Гледав нешто на нет ги фалат моделите на Саломон, некој со искуство?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
600-700 денари шипинг од ВБ можеби и не е лоша цена. Царина кај нас се малку недефинирани и знаат да отепат јако, пример за една испорака од ВБ со сметка од 50.34 мислам дека беше (како и да е не беше 51 евро) ми пишаа царина 500 и кусур денари и плус ми се јавија дали да ми ја пратат по пошта до дома или да одам да си земам што ми излезе дополнителни 200-300 денари...
Ja za 400den ke gi donesam i nema da platite carina ali ke treba da gi podignete od kaj mene lol
 

Kajgana Shop

На врв Bottom