Каква кола имате/сакате?

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
iam fiat punto 16 v ama jade benzin ko ludo,a inace vozam i seat ibiza sport-ludilo 130 ks na 1900 kubika,ali onaka realno eden nov seat leon a onaka nerealno edno od onie evropskine bugatija neznam ni koja brojka ili bukva se,ama i so e bitno
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
неам кола,моите ме уценија,прво да сум научела да возам:pos:
иначе сакам Хамер розев со пеперуги на него,таква кола е за мене:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Сакам, а најверојатно ако најдам ќе купам уште еден мотор: Урал Волк или Урал Кобра!!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Урал Волк:


Урал Кобра:


Урал соло клсик колаж:


Афтонобили иам, дФа, Киа капитал и Опел Корса, нејќум друКи! Сакам мотори, млого и искам.
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23

едно од овие...не за друго,ми го истакнува карактерот:icon_lol:
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
mary_jane напиша:

едно од овие...не за друго,ми го истакнува карактерот:icon_lol:

Ova kao sakas da kazes deka si OFF ROAD tipka? :) ako ako interesantno ... ali ipak ja bi ti preporacal ensto malku porazlicno ... za tvojot karakter :) A toa ke da ti go kazam utre ... t.e. posle :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Кога еден убав ден ке завршам со реставрацијата на FIAT 1300 еве што ке добијам:



Потполно ист ваков ке биде.До детал.
 
Член од
25 јануари 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
Luge se znae be! MERCEDES!!!

Dzabe ke se karame so e najdobor najubavo naj licno koga se znae.
MERCEDES I TOCKA.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Лично моја кола неам, кога сум дома најмногу го возам сеичентото на мајка ми пошто до палиото на татко ми неможам да стигнам.
Али и покрај 900 кубика и само 28 киловати успевам да направам чкрипка со мене плус три говеда од по 90-100 кила. за во град е неверојатно измислено пошто скоро сегде можеш со него да се протнеш и паркираш.
Кога би имал малку повеќе пари BMW М5 или Subaru Impreza WRX STI
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Bacillus gagous напиша:
Лично моја кола неам, кога сум дома најмногу го возам сеичентото на мајка ми пошто до палиото на татко ми неможам да стигнам.
Али и покрај 900 кубика и само 28 киловати успевам да направам чкрипка со мене плус три говеда од по 90-100 кила. за во град е неверојатно измислено пошто скоро сегде можеш со него да се протнеш и паркираш.
Кога би имал малку повеќе пари BMW М5 или Subaru Impreza WRX STI
Е барем за тоа сакам мала кола.Да имам пари би купил само три коли-еден Смарт ама строго за во град-со него можам да се паркирам каде сакам(ама буквално),едно Subaru Impreza WRX STI, и според мене фаворитот-Volvo S80(Леле колку ја сакам таа кола еј)
Иначе имам моја кола-Mazda 626(тато само пари за бензин дава иначе никој не ми ја чепка таа кола),Golf 3(на татко ми) и Daihatsu Feroza(џипче на мајка ми)
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Ako veke biram...ne bi sakal nisto drugo osven edno Peugeot 206 ili 307....that's all
 

Kajgana Shop

На врв Bottom