Каде се новите учебници во електронска форма?

Дискусија во форумот 'Образование' започната од teneke, 2 септември 2009.

 1. teneke

  teneke

  Член од:
  13 јули 2006
  Мислења:
  4.292
  Допаѓања:
  1.281
  Дали некој знае на кој web site се новите учебници во електронска форма за основно образование?


  Ќерка ми е четврто оделение и ќе ги почекаат учебниците, му дале некоја адреса http://www.bro.gov.mk, ама таму не можам да најдам ништо.

  Сајтот на Министерството за образование http://www.mon.gov.mk/ во моментов не се отвара.
   
 2. Lurtz

  Lurtz

  Член од:
  28 март 2006
  Мислења:
  13.760
  Допаѓања:
  6.716
  Одвај отворив, после десетина пати рефреш. Сега уште таа адреса да успеам да ја отворам...
  хм за седмо одделение - стигнав до негде ама симиња со 4 до 8 Kb/sec едниот е 8 мега, другиот 100 мега. А тоа е само еден предмет, а другите? За едно месец дена можеби и ќе ги симнеме :)
  На кој ли тунгузиски сервер го ставиле сајтот, маме им нивно, луд народ :tapp:

  Ако сакаш пробај, еве ти го фолдерот за 4 одделение
  http://www.mon.gov.mk/ucebnici/4odd/

  Апдејт за Тенеке. Симнав еден учебник од 8.5 мега (добра е брзината, за околу саат ипол) ама лоша вест, има 180 страни :tapp:
  Ако најдеш линк за бесплатна печатница, кажувај :vozbud:
   
 3. Neporazen

  Neporazen Time Lord

  Член од:
  25 јануари 2009
  Мислења:
  545
  Допаѓања:
  22
  :S ovie linkojve ne rabotat bre::P dajte nekoj so cina.
   
 4. teneke

  teneke

  Член од:
  13 јули 2006
  Мислења:
  4.292
  Допаѓања:
  1.281
  Абе ако имаат килав сајт, што не ги стават на RapidShare или Torrent.

  Децава барем за тоа знаат како треба :uvo:
   
 5. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.338
  Допаѓања:
  25.466
  Килав им е сајтот пошто си го хостираат сами, од нивните канцеларии, на некој чкарт интернет. А интернетот им е сигурно килав пошто по цел ден киснат на YouTube и слични сајтчиња. Тој што им дал солуција за ваков хостинг - треба да изврши харикири. Јас уште не успеав да ја отворам страната. И да, сајтот им работи само сo www.mon.gov.mk, а не mon.gov.mk. Почетнички грешки. Се кладам дека седмоодделенец ќе направи подобро хостинг решение од ова :)
   
 6. JellyBean

  JellyBean

  Член од:
  8 септември 2009
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  4
  дали знаете каде можам да го најдам учебникот по филозофија за 4та година??????????
   
 7. tete

  tete серанова

  Член од:
  14 септември 2009
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  5
  Gi ima na www.mon.gov.mk ama nekogas ne se otvara zasto e preblokirano oti mnogu luge otvaraat vo isto vreme ;)
   
 8. JellyBean

  JellyBean

  Член од:
  8 септември 2009
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  4
  mene mi se otvaraat samo ucebnici za osnovno a za sredno nema nikade....
   
 9. Македон91

  Македон91 Благородник

  Член од:
  21 јануари 2009
  Мислења:
  2.134
  Допаѓања:
  115
  На оваа адреса може да ги најдете. Само до 7 одделение.
   
 10. Hellz Guardian

  Hellz Guardian We do what we want

  Член од:
  2 февруари 2008
  Мислења:
  6.792
  Допаѓања:
  1.146
  Значи за 1ва и 2ра нема? Ни дале 4 учебници и фатиле испрашуваат сеа неам од кај да учам :tapp:
   
  На kristina11111 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: