Каде може да најдам? (Општи прашања)

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
каде може да најдам од оние лежалкине што се врзуваат на две дрва да речеме , плетени од конец. знаете најверојатно за какви викам а незнам како се викаат и како поинаку дасе изразам?
Ги има 2 типа, и двата ги има во Џамбо
Едниот е со дрво на краевите за да ја држи раширена лежалката, а другата е без, па кога сакаш да седнеш/легнеш, мора многу да пазиш што правиш за да не се најдеш на земја. Иако оваа втората е за мене поудобна
Еве слики, на првата е СО дрво

 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.084
Поени од реакции
11.071
Ги има 2 типа, и двата ги има во Џамбо
Едниот е со дрво на краевите за да ја држи раширена лежалката, а другата е без, па кога сакаш да седнеш/легнеш, мора многу да пазиш што правиш за да не се најдеш на земја. Иако оваа втората е за мене поудобна
Еве слики, на првата е СО дрво
Мислев точно на првата.Колку пари се ако знаеш немора точно, онака од око,одприлика ако знаеш?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Мислев точно на првата.Колку пари се ако знаеш немора точно, онака од око,одприлика ако знаеш?
Не загледав цена, пошто имам, само онака приметив дека ги има на лагер.
Но не би требало да е повеќе од 1000 ден
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Вака сеа , најверојатно го прашал некој веќе ова ама немам живци да одам по страните и да да барам цел ден па затоа ке се обидам јас :
Каде може да се најде во Скопје или во Тетово место каде што можам да купам маици од рок/метал бендови , или пак немора на готово ми одговара и по нарачка ако ги прават ,така би било уште поубаво . Фала ви однапред стварно ми е итно
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
103
Поени од реакции
67
каде може да најдам од оние лежалкине што се врзуваат на две дрва да речеме , плетени од конец. знаете најверојатно за какви викам а незнам како се викаат и како поинаку дасе изразам?
Такви лежалки има во Џамбо во Веро-Центар и не се скапи.[DOUBLEPOST=1404806058][/DOUBLEPOST]
етерични масла?
Можеби ова ќе ти помогне. На Златна Книга има категорија етерични масла.[DOUBLEPOST=1404806203][/DOUBLEPOST]
билна аптека :)

катанци оние сиви за мост на љубовта? и каде гравираат од истите и колку отприлика се цените во ск? :D
Секакви катанци има во Клучар Гравер Баже.
 
Последно уредено:

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Вака сеа , најверојатно го прашал некој веќе ова ама немам живци да одам по страните и да да барам цел ден па затоа ке се обидам јас :
Каде може да се најде во Скопје или во Тетово место каде што можам да купам маици од рок/метал бендови , или пак немора на готово ми одговара и по нарачка ако ги прават ,така би било уште поубаво . Фала ви однапред стварно ми е итно


Нешто вакво стварно би завршило работа
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601


Нешто вакво стварно би завршило работа
во аеродром има еден дечко кој прави, и не ми е скап на мене, за една боја му е 450 ден, а за 2,3,4 ............ не знам, али не е голема разликата ..........верувам
 
Член од
5 јули 2014
Мислења
9
Поени од реакции
0
Врска немам каде треба да го постирам ова прашање, ако треба администраторите нека ме исправат :)

Ми треба место за 2 месеци во Скопје каде што ќе може спокојно да се работи на лаптоп, да има интернет и да биде ладничко, може да биде некој кафич на кој нема да му смета да имаат еден гостин цел ден со едно кафе или некоја библиотека или нешто слично.

Ако има некој некоја сериозна идеја нека пише!! Фала ви :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.309
Поени од реакции
4.729
Врска немам каде треба да го постирам ова прашање, ако треба администраторите нека ме исправат :)

Ми треба место за 2 месеци во Скопје каде што ќе може спокојно да се работи на лаптоп, да има интернет и да биде ладничко, може да биде некој кафич на кој нема да му смета да имаат еден гостин цел ден со едно кафе или некоја библиотека или нешто слично.

Ако има некој некоја сериозна идеја нека пише!! Фала ви :)
Такво место во цената која си ја навел многу тешко. Може библиотекана во трговски горе што е да помогне до некаде бар е за нијанса посвежа од надворешните температури нема да исм сметаш и со кафе од дома да си дојден :) . Ама не очекувај дека ќе биде неџнам 15 степени и по долги ќе шеташ, некогаш може и иста температура како надвор да ти биде.
 
Член од
3 јуни 2014
Мислења
79
Поени од реакции
49


Нешто вакво стварно би завршило работа
Имаш во лептокарија продавница за металци/рокери , не знам како се викаше, ама знам дека лесно ќе ја најдеш, пошо гледа накај партизанска и е не многу далеку од автобуската. Само цепај право и ќе здогледуваш продавнички во зградите, е после неколку е таа.
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
144
Поени од реакции
93
Здраво другари и другарки. Каде можам да најдам ситно сечен сунѓер по Скопјево ?
 
Член од
5 јули 2014
Мислења
9
Поени од реакции
0
Такво место во цената која си ја навел многу тешко. Може библиотекана во трговски горе што е да помогне до некаде бар е за нијанса посвежа од надворешните температури нема да исм сметаш и со кафе од дома да си дојден :) . Ама не очекувај дека ќе биде неџнам 15 степени и по долги ќе шеташ, некогаш може и иста температура како надвор да ти биде.
Фала ти! Мислам на надворешни температури од 37 степени таму тешко се издржува... А би можело да биде и некаде каде што си има регуларна цена, повисока и од едно кафе на ден :), да си резервираш например место за цел месец, само не знам дали воопшто постојат такви места во Македонија?
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
103
Поени од реакции
67
билна аптека :)

катанци оние сиви за мост на љубовта? и каде гравираат од истите и колку отприлика се цените во ск? :D
Секакви катанци има во Клучар Гравер Баже.
Врска немам каде треба да го постирам ова прашање, ако треба администраторите нека ме исправат :)

Ми треба место за 2 месеци во Скопје каде што ќе може спокојно да се работи на лаптоп, да има интернет и да биде ладничко, може да биде некој кафич на кој нема да му смета да имаат еден гостин цел ден со едно кафе или некоја библиотека или нешто слично.

Ако има некој некоја сериозна идеја нека пише!! Фала ви :)
На GetLokal.mk има листа со места погодни за работа. Ѕирни ја.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Асална рубикова коцка? Не детска играчка.
 

@codeblock@

"Prediction is difficult, especially the future."
Член од
9 март 2014
Мислења
61
Поени од реакции
18
Дечки каде има низ Скопје подобри а поефтини ранци за лаптоп (17")? Ги гледав оние Swissgear на aliexpress али ми треба итно неможам да чекам 2 месеци за достава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom