Каде може да најдам? (Општи прашања)

L

Lu

Гостин
Каде се продава солзавец или бибер спреј, и која цена е отприлика ?
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.626
Поени од реакции
5.722
Колку пари е чланарина во политичка партија? ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ, ДПА.
Не се плаќа парично. Се работи на поени. Мора да бидеш 24/7 достапен за потребите на партијата и во случај да се организира протест, протест против протест или протест против простест против протест мора да влезеш во први борбени редови. Макотрпна и понижувачка работа е тоа.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.322
Поени од реакции
7.601
Каде се продава солзавец или бибер спреј, и која цена е отприлика ?
Зависи за што ти треба. Ако е за да му ебеш мамата на некој што ти додева (сталкериште или сељак), или планираш да организираш протест :D.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.696
Поени од реакции
1.403
Каде се продава солзавец или бибер спреј, и која цена е отприлика ?
златен битпазар од страната на зегин, од тој влез на средина... од 650-700ден па нагоре
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
280
Поени од реакции
270
Каде се продава солзавец или бибер спреј, и која цена е отприлика ?
Micei International продавницата за оружје, Градски Ѕид, до гимназијата Јосип Броз, наспроти Piaca Liberta, 400 денари.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
Член од
5 август 2008
Мислења
556
Поени од реакции
180
Моите комшии земаа книшки од ВМРО-ДПМНЕ...и колку што знам ништо не плаќаат,значи не се плаќа...а сега голема е побарувачката...мислат ќе добијат работа.
Мислам дека си грешка или те лажат комшиите. Мора да се плаќа...мора од некаде партиите да се финансираат, нели?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.151
Мислам дека си грешка или те лажат комшиите. Мора да се плаќа...мора од некаде партиите да се финансираат, нели?
Они викаат дека никој не им побарал пари....незнам дали ме лажат...
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Мислам дека си грешка или те лажат комшиите. Мора да се плаќа...мора од некаде партиите да се финансираат, нели?
Реков дека у 2013 нема да одговарам на глупи прашања.. :)
Не се плаќа за членство, погоре ти е убаво објаснето.
 
А

Атомската мравка

Гостин
Луѓе мини пендрак на расклопување има на бит пазар ? Предпоставува дека има сепак подетално некој да ми објасни ако знае нека пише оти не верувам на тезга така дека ги продаваат, ваков како на сликата подоле.

164667_108659545974936_832190430_n.jpg
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.466
kaj mozam da najdam vakov poster od Al Pacino?
Брат, имаше едни на електро имаа изложено постери и имаа и од глумци и од се. Ама ич не ми текнува како беше фирмата. Деновиве ќе одам до на факултет и ако има останати уште флаери ќе ти кажам, да си порачаш да ти напраат ако немаат. Бива?

И биди среќен еве женски што ја гледаат темава, не знам кое машко ќе ти помогне :D
 
Член од
5 август 2008
Мислења
556
Поени од реакции
180
Реков дека у 2013 нема да одговарам на глупи прашања.. :)
Не се плаќа за членство, погоре ти е убаво објаснето.
Има само глупи одговори, ти текнува? Никаде не видов објаснување, само констатација дека не се плаќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom