Каде може да најдам? (Општи прашања)

А

Анноун

Гостин
Кај можам да купам денеска (Недела) А0 формат хартија во Скопјево ?
 
Член од
24 август 2011
Мислења
511
Поени од реакции
807
Мала помош ќе ве молам, дали сте виделе кај нас лажички за мерење (measuring teaspoons set) и дали знаете дали и во која замјоделска аптека има KNO3 - Potassium Nitrate и KH2PO4 - Monopotassium phosphate ми тебаат за ѓубриво на аквариумски растенија. Течностите што се продаваат по петшоповите се изгор а ова е исто само што е мнгу поекономично. Фала
За хемикалии види ми го потписот. Има таму и начини за набавка и за производство во домашни услови, па како љубиш така прај. Нека не те лажат дека од интернет се нарачува, пакетот ќе ти го конфискуваат на царина а после во станица ќе треба да објасниш зошто си нарачувал компонента за експлозив.
Фала ти многу баш ќе проверам во Џамбо, не е проблем и пластични ќе завршат работа :) , побитна ми е големината (од 1/16 па нагоре). Да не знаеш цена отприлика?
40-50 денари за цел комплет. Во одделот за кујнски прибор, лила боја се од проѕирна ПВЦ пластика. Ги имам, одлично вршат работа.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.286
Поени од реакции
29.762
Квалитетни новогодишни ЛЕД сијалички?

Со нормална, дебела жица а не нешто што се кине како да е од хартија. Последниве 3-4 сета се кинат/расипуваат на второто поставување за декорација. Толку се тенки жиците што проблем е и да се залемат, ми се топат под леткумот... :-/
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
22
Има ли некаде во Скопје да се продаваат оригинал дресови?
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Каде може да го најдам типчулето од вчера што беше на нокаут у колосеум.Високо метро 24 со нос за сечење бурек и глеаше нагоре пошо е низок.ПС: Држеше флаша пиво 4 сата и си се шеткаше.Виден е кај шанкот од левата страна коа влагаш.Следува награда за тој што ќе ми го пронајде
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
25
Поени од реакции
20
Има ли негде во скопјево да се продаваат парфеми на точење од познативе брендови ?
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Има ли негде во скопјево да се продаваат парфеми на точење од познативе брендови ?
има во златари или парфимерии,даваат на точење...ама не е оригинал :D јас користам и задоволен сум :)
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Лажички нема во Џамбо :confused: бев денес
Провери во Тинекс, јас ги имам гледано лажичињата во делот кај што продаваат шољи, чинии за сервирање, пластични кутии за замрзнување и сл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom