Каде може да најдам? (Општи прашања)

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Се работи за еден цртан филм ако може некој да ми помогне :)
На телма го имаат давано порано со еден голем робот и едно мало детенце при крајот роботот идат војници да го уништат:toe: ми треба името на цртанов
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
каде можам да најдам за да си закачам на зид старото македонско знаме со 16 краци да биде доста големо да ми го опфала целиот зид ..дали можам да најдам или треба да ми го направат рачно да го шијат и со уште не???
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
каде можам да најдам за да си закачам на зид старото македонско знаме со 16 краци да биде доста големо да ми го опфала целиот зид ..дали можам да најдам или треба да ми го направат рачно да го шијат и со уште не???
Кај универзална сала имаш продавница каде има готови знамиња, џамбо знамиња енд стаф. Можеш и да си нарачаш посебна големина, зависи колкав ти е ѕидот. :)
Мој совет веќе ако редиш на цел ѕид...подобро ти е да викнеш сликар и да ти го нацрта, онака профи со некој добри додатоци си знае уметникот...како што е случај во мојава соба.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Чипување на Сони 2ка колку пари е и каде може да се чипува? и оргинал рачки колку пари се?
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Се работи за еден цртан филм ако може некој да ми помогне :)
На телма го имаат давано порано со еден голем робот и едно мало детенце при крајот роботот идат војници да го уништат:toe: ми треба името на цртанов
The Iron Giant



прашај ги ти „децата“ на форумот одма ќе ти кажат :icon_lol:
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Чипување на Сони 2ка колку пари е и каде може да се чипува? и оргинал рачки колку пари се?
Чипување у една зградаа карши Беверли Хилс,пишува PlaystationCD(нека не те буни имево чипуваат),а рачките се 1090 денари у Germanos!:smir:
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Кај универзална сала имаш продавница каде има готови знамиња, џамбо знамиња енд стаф. Можеш и да си нарачаш посебна големина, зависи колкав ти е ѕидот. :)
Мој совет веќе ако редиш на цел ѕид...подобро ти е да викнеш сликар и да ти го нацрта, онака профи со некој добри додатоци си знае уметникот...како што е случај во мојава соба.
Дај да видиме како испаднало
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Низ Скопјево каде можам да најдам рам меморија 2 гига DDR 2 667 MHZ прашав на неколку места нема :( не се произведувале веќе а мене ми треба ваква :nesum:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Член од
1 април 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
Кај можам да најдам нешто од стилот Technics turntable 1210 или слично?
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
каде може да најдам работилница што работат со топена пластика? ми треба конкретно за браниче предно од веспа, скршено е од едната страна, па да го прелепат убаво сакам!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
каде може да најдам работилница што работат со топена пластика? ми треба конкретно за браниче предно од веспа, скршено е од едната страна, па да го прелепат убаво сакам!
Епа фабриката Пластика ја затворија :toe: пробај во оние работилници што работат со заварување или слични работи :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom