Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
7 септември 2016
Мислења
16.912
Поени од реакции
30.342
Nazalost nikade nema da najdish.
Ako e vejce izvaden strafot baraj novi strafovi so standart strafciger +
...за да се стават нови штрафови, треба овие факинг со три запци да се оштрафат, е како инаку да се заменат?

IMG_20230221_143434.jpg

не се оштрафува со ништо (со секакви пробав) само да се скрши пластиката и ајт кабелот со се штекер у мајчина.:LOL:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
1.503
Поени од реакции
2.392
...за да се стават нови штрафови, треба овие факинг со три запци да се оштрафат, е како инаку да се заменат?

Прегледај го приврзокот 369131

не се оштрафува со ништо (со секакви пробав) само да се скрши пластиката и ајт кабелот со се штекер у мајчина.:LOL:
Da ne se za SNES ili Nintendo?

Inace Se vikaat Tri-Groove bit
Prati slika kaj shto se zastrafeni.
Inace toe so tri zapci najverojatno nema nikade vo Makedonija da gi najdish.
Jas gi imam so 3 i 5 zabi vo firma ama sum daleku :) IMG_20230225_194415.jpg
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.091
Поени од реакции
3.941
Книги на англиски јазик во Скопје?
Најдобар и најголем извор е академска книга до ленинова на партизанска
Имаш нешто и во англиски културен центар и во литература мк.
 

Heyy

hru
Член од
12 март 2022
Мислења
30
Поени од реакции
54
Најдобар и најголем извор е академска книга до ленинова на партизанска
Имаш нешто и во англиски културен центар и во литература мк.
Во академска книга нема баш некој избор.
Ќе проверам во литература
Ти благодарам.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.091
Поени од реакции
3.941
Во литература има помал. У принцип ако нешто евентуално го нема во академска(том од серија или нешто такво) може да го најдеш во литература.
Ама тоа е тоа. Ако нема тука, пробај онлајн..
 
Член од
3 септември 2022
Мислења
5
Поени од реакции
5
епа вака ми треба помош пошто имам над 200 неоправдани каде можам да најдам лажни оправданиа или како да направам едно на лекар не ми дават помогнете ве молам :(:(
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.338
Поени од реакции
10.133
епа вака ми треба помош пошто имам над 200 неоправдани каде можам да најдам лажни оправданиа или како да направам едно на лекар не ми дават помогнете ве молам :(:(
Колку даваш?
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.909
Поени од реакции
462
Каде може да се најде Неспресо кафемат?
 

Azriel

Tennis Coach
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.817
Поени од реакции
1.730
Каде може да се најде Неспресо кафемат?
Туто капсуле Еаст гејт на -2 одма до Рера фризерскиот салон.
Автоматски споено мислење:

Каде може да се најде Неспресо кафемат?
Туто капсуле Еаст гејт на -2 одма до Рера фризерскиот салон.
Автоматски споено мислење:

Каде може да се најде Неспресо кафемат?
Туто капсуле Еаст гејт на -2 одма до Рера фризерскиот салон.
 

igor00000000

I find your lack of faith disturbing
Член од
17 октомври 2022
Мислења
69
Поени од реакции
65
епа вака ми треба помош пошто имам над 200 неоправдани каде можам да најдам лажни оправданиа или како да направам едно на лекар не ми дават помогнете ве молам :(:(
и шо коа имаш 200 неоправдани, да не случајно те избркаат од школо :D :D :D и така и така нема деца веке. За толку неоправдани ке треба многу лажни оправданија има шанси да се јават на лекарот и да најебеш полошо :D :D :D Инаку треба да најдеш пример од оправдание со печат да го скенираш па некој некој да ти го направи во illustrator/corel па да го испринташ. 3 мин работа е, ама не се нафаќам на такви работи не ми требаат плус проблеми извини :D :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom