Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.070
Поени од реакции
8.444
Од каде се вади потврда за казнена евиденција и потврда за кривична евиденција, и која е разликата?

Дали мора во градот каде што сум роден и каде што ми е личната карта или може и во друг град? И дали мора лично или може друг да го извади место мене?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.150
Поени од реакции
468
Од каде се вади потврда за казнена евиденција и потврда за кривична евиденција, и која е разликата?

Дали мора во градот каде што сум роден и каде што ми е личната карта или може и во друг град? И дали мора лично или може друг да го извади место мене?
Провери на следниов портал Uslugi.gov.mk би требало да ја најдеш информацијата која ја бараш
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.070
Поени од реакции
8.444
Убаво пенкало зa поклон, можеби гравирано?
Мене ми дадоа на поклон паркер гравирано, ама купено од интернет не од мкд, тука ги има во офис плус ама гравирано од нет од 30 евра во офис е 4к.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.416
Поени од реакции
8.583
Мене ми дадоа на поклон паркер гравирано, ама купено од интернет не од мкд, тука ги има во офис плус ама гравирано од нет од 30 евра во офис е 4к.
Каде поточно на нет?
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.070
Поени од реакции
8.444
Каде поточно на нет?
ebay ми кажаа дека е купено, лани го добив на поклон, а од која продавница точно не знам.
Автоматски споено мислење:


овој модел го имам јас https://www.ebay.com/itm/VINTAGE-PARKER-CLASSIC-IMPERIAL-GOLD-BALLPOINT-PEN-MADE-IN-USA/264567863807?hash=item3d997939ff:g:9~sAAOSwnGld9li4
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.652
Поени од реакции
2.767
Поевтина гарсоњера за постара жена?
 
Член од
24 февруари 2013
Мислења
426
Поени од реакции
240
Од каде се вади потврда за казнена евиденција и потврда за кривична евиденција, и која е разликата?

Дали мора во градот каде што сум роден и каде што ми е личната карта или може и во друг град? И дали мора лично или може друг да го извади место мене?
МОРА во градот каде што си роден, НЕ во друг град.
Мораш лично или преку полномошник адвокат или преку трето лице со полномошно заверено на нотар.
slika.jpg
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
244
Поени од реакции
341


Каде можам да најдам ваков капут во Македонија како Ал Пачино што има, што се носеле порано во 70-тите и 80-тите?

Едит: Не мора да е од 70тите и 80тите, само да е сличен како овој на сликата.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.070
Поени од реакции
8.444
Дали издаваат нашите медицински установи официјален документ „историја“ кои вакцини ги имаме примено и ако да која е постапката?
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
9
Поени од реакции
0
pozdrav decki.ja sum golem ljubitel na motorive tomos posebno onie poretkite pa zatoa baram nekoj ako ima ili pak znae nekoj da ima nekoe motoce ko na sliakva so baram da mi kaze nemora da bide u odlicno stanje nemora da e komplet ili pak bilo kakov del da ima ke vi bidam mnogu blagodaren,.koj ima moze slobodno da mi pise ovde ili vo poraki fala i pozdrav se nadevam deka ke uspeam so mojata potraga moped-army-fb4ecf13746ff9610b13afa952a764d1.jpg moped-army-fb4ecf13746ff9610b13afa952a764d1.jpg 45119.jpg moped-army-fb4ecf13746ff9610b13afa952a764d1.jpg maxresdefault.jpg 45119.jpg maxresdefault.jpg
 

Стев

Word Bearer
Член од
19 декември 2019
Мислења
275
Поени од реакции
202
На стево овдека му треба нешто што се вика cinchona bark...или кора од што се вади кинин.
Има нешто такво кај нас??
 
На врв Bottom