Каде можам да купам Библија?

Член од
14 јули 2010
Мислења
12
Поени од реакции
1
Ми треба "Стариот" завет или целата на македонски.
Ве молам за одговор!

Благодарам :)
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.750
Поени од реакции
42.947
Мислам дека ја има да се продава во секоја црква.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
367
Поени од реакции
73
Мислам дека треба да побараш во црквите
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
406
Поени од реакции
1.659
Цела Библија или само новиот завет можиш да го најдиш во Црква, кај што продаваат свеќи најчесто во црковниот двор. Стариот завет не сум го нашла издвоен до сега.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
777
Поени од реакции
847
Библијата можеш да ја спуштиш на секој паметен телефон,целата библија и тоа на македонски јазик и тоа бесплатно!А бидејќи сите имаме паметни телефони секој може да ја спушти,без разлика дали си на андроид или IOS оперативен систем,одиш во play store за андроид и app store за Iphone и пишуваш во делот за пребарување Свето Писмо и ја спушташ,два чекори се во прашање.
 
На врв Bottom