Каде да наjдам? [Food Edition]

B

Bafra

Гостин
Abe kazete kade ima vo Skopjevo zabji bataci??? Od koa go zatvorija ezerce nem probano...umrev za zablji bataci i pivo!!!
Во весник пред некој месец прочитав НЕМА веќе жабји батаци , бидејќи неможеле рестораните Декларација да обезбедат за истите :tapp:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Јас се извинувам што сум досадна.
Бев во Веро и барав таков рафт - нема. Дури и тие вработените ги прашав, се чудеа.
Имаше таков некаков рафт со поретка храна и продуктите на Џејми Оливер мислам, ама очигледно не е тоа тоа. За друго место немам појма.
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Јас се извинувам што сум досадна.
Бев во Веро и барав таков рафт - нема. Дури и тие вработените ги прашав, се чудеа.
Вафли има во сите Вера во кои имам влезено. Мислам дека околу бисквитестите работи се обично. Само не се вакви туку коцкасти. Истите ги има и во Тинекс (барем поголемите) дури и во Кам. А во Веро има и интегрални на рафојте за здрава храна.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Јас се извинувам што сум досадна.
Бев во Веро и барав таков рафт - нема. Дури и тие вработените ги прашав, се чудеа.
Ако идеш во верото во ГТЦ доле, се наоѓа кај што се зачините едно до друго се. Има Thai food, има оние Pesto genovese теглички на Џејми Оливер, во долните рафтови има и Rice cakes и вафли. Во случај да ги тргнале (свашта може да се деси во меѓувреме) побарај во Рамстор - они ми се посигурно што се тиче за таков асортиман на јадење.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Иначе, некој да не знае кај се наоѓаат оревчиња од шишарки или по светот попознати како пињоли?
Пред неколку месеци буквално бев во 007 мисија да пронајдам пињоли и само во Рамстор ги најдов, ама се огин да ги изгори скапи. Едно кесиче од 20-30 грама е околу 180 денари. Ќе ги најдеш веднаш спроти касите, на рафтот што е поставен бочно, и тоа оние каси што се повнатре, накај сладоледите и смрзнатата храна. Има тука секакви зачини, не можеш да ги промашиш, само ќе се помачиш додека ги најдеш пињолите, бидејќи се пакувани во мало кесиче.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Пред неколку месеци буквално бев во 007 мисија да пронајдам пињоли и само во Рамстор ги најдов, ама се огин да ги изгори скапи. Едно кесиче од 20-30 грама е околу 180 денари. Ќе ги најдеш веднаш спроти касите, на рафтот што е поставен бочно, и тоа оние каси што се повнатре, накај сладоледите и смрзнатата храна. Има тука секакви зачини, не можеш да ги промашиш, само ќе се помачиш додека ги најдеш пињолите, бидејќи се пакувани во мало кесиче.
Изгор бе, мамата. Ќе почекам летово како ќе ми се погоди бербата, ако не, ќе земам едно ќесиче колку за тест. Фала за инфото како и да е:)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Пред неколку месеци буквално бев во 007 мисија да пронајдам пињоли и само во Рамстор ги најдов, ама се огин да ги изгори скапи. Едно кесиче од 20-30 грама е околу 180 денари. Ќе ги најдеш веднаш спроти касите, на рафтот што е поставен бочно, и тоа оние каси што се повнатре, накај сладоледите и смрзнатата храна. Има тука секакви зачини, не можеш да ги промашиш, само ќе се помачиш додека ги најдеш пињолите, бидејќи се пакувани во мало кесиче.
Изгор бе, мамата. Ќе почекам летово како ќе ми се погоди бербата, ако не, ќе земам едно ќесиче колку за тест. Фала за инфото како и да е:)
Јас имам најдено само во Супер Тинекс во Маџари, на рафтовите за здрава храна. Може ги има и на други места, не знам, но овде ги има сигурно. Ми се чини дека беа од некоја германска фирма, не се сеќавам точно.
Зашто не ме рецнавте, зашто ме људи избегавају? :place: Уште ги има во Супер Тинексот, пред некој ден земав. Не знам точно колку беа, ама сигурно не беа толку скапи како овие.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Зашто не ме рецнавте, зашто ме људи избегавају? :place: Уште ги има во Супер Тинексот, пред некој ден земав. Не знам точно колку беа, ама сигурно не беа толку скапи како овие.
Lack of прегледност во последно време. Стареам, јебеш га:pos: Ќе видам и маџари, таман треба и локалитетот да го ѕирнам :)))
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Зашто не ме рецнавте, зашто ме људи избегавају? :place: Уште ги има во Супер Тинексот, пред некој ден земав. Не знам точно колку беа, ама сигурно не беа толку скапи како овие.
Не видов, сори, ќе проверам и таму. На времето, кога ги барав во Тинекс, ги немаше, ама ќе одам сега. Мене ми требаа за да си направам домашно песто, ама со ваква цена не се исплати, поефтино е готово да се купи. Еднаш само го направив, колку да ми помине меракот.
 
Член од
21 октомври 2007
Мислења
99
Поени од реакции
58
Не видов, сори, ќе проверам и таму. На времето, кога ги барав во Тинекс, ги немаше, ама ќе одам сега. Мене ми требаа за да си направам домашно песто, ама со ваква цена не се исплати, поефтино е готово да се купи. Еднаш само го направив, колку да ми помине меракот.
Пред некој ден видов на излогот на Биона напишале дека меѓу другото имаат и пињоли, ама не знам колку пари се, проверете и таму. Тоа се наоѓа во блокот позади работнички универзитет.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Јас се извинувам што сум досадна.
Бев во Веро и барав таков рафт - нема. Дури и тие вработените ги прашав, се чудеа.
Ако ти уште нешто значи, вчера видов вакви вафли во Тинекс Зебра, во секторот за здрава храна.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.718
Поени од реакции
27.688
цело време нутриционистиве замараат маслиново масло та маслиново масло... демек да се замени зејтинот со тоа.
кое да го купам????
предложете некое кое го имате вие користено, по можност и здраво и диетално :D
 
A

AnFem

Гостин
цело време нутриционистиве замараат маслиново масло та маслиново масло... демек да се замени зејтинот со тоа.
кое да го купам????
предложете некое кое го имате вие користено, по можност и здраво и диетално :D
Не знам за фирма, али барај еxtra virgin, тоа е најздраво затоа што е ладно цедено и ги има сите корисни состојки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom