Каде да наjдам? [Food Edition]

Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.855
Црева за колбаси, исчистени свински или 'индустриски'.
Исто и конец за храна.
Црева има позади ресторанот Македонска куќа. Го заборавив името на фирмата. Нека не те буни, личи како магацин, продаваат на големо. Има и тенки и дебели
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Кај да најдам добра палачинка во Скопјево?
Нестандардна (нутела и плазма) за многумина Камник (со ванила и јагоди), мене не ми е толку добра ама ствар на вкус.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Каде да најдам добар бургер и пица (освен Леонардо и Прова) во Охрид? :)
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
241
Поени од реакции
131
Каде да најдам убави бургер лепчиња а да не се од маркетиве?
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
31
Поени од реакции
15
Каде да најдам убави бургер лепчиња а да не се од маркетиве?
Во Пастел (карши театар Комедија) прават бриош лепчиња. Ги продаваат по 3 во пакет мислам 60 денари се, одлични за бургер.
Автоматски споено мислење:

Каде да најдам убави бургер лепчиња а да не се од маркетиве?
Во Пастел (карши театар Комедија) прават бриош лепчиња. Ги продаваат по 3 во пакет мислам 60 денари се, одлични за бургер.
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2011
Мислења
241
Поени од реакции
131
Во Пастел (карши театар Комедија) прават бриош лепчиња. Ги продаваат по 3 во пакет мислам 60 денари се, одлични за бургер.
Автоматски споено мислење:


Во Пастел (карши театар Комедија) прават бриош лепчиња. Ги продаваат по 3 во пакет мислам 60 денари се, одлични за бургер.
Next time ke gi probam tie, veke zemav od vero. Fala za info
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Каде може да се најдат пилешки срциња, а да не се мешани со џигер ?
 
Член од
7 март 2014
Мислења
92
Поени од реакции
68
Пињоли? Ова е прашано во минатото но сега не можам да ги најдам ни во Рамстор ни во Веро....
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Препорачајте екстра вирџин маслиново, да не е прескапо а да е добро на вкус, да може и во салати да се користи. И секако, да може да се најде по мк маркети, не ми кажувајте масла од Лидл и сл. Порано земав од Фила екстра вирџин во стаклено од 1 литар и беше 400 ден и беше подносливо на вкус.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
31
Поени од реакции
15
Препорачајте екстра вирџин маслиново, да не е прескапо а да е добро на вкус, да може и во салати да се користи. И секако, да може да се најде по мк маркети, не ми кажувајте масла од Лидл и сл. Порано земав од Фила екстра вирџин во стаклено од 1 литар и беше 400 ден и беше подносливо на вкус.
Скоро во Тинекс земав неколку шишиња Costa D'oro на акција 450-500ден. беше литро. Гледам и поефтините што сум ги купувал порано се више 400ден.+ така што ова искочи супер зделка.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Пред 1 година топ маслиново имаше за 350-400 ден. сега од кам најефтиното е толку(не дека е лошо), али муабетот е дека пред 1 год. ми било скапо да дадам 450(кога добри масла биле за 250-300) ден. за некое попрефинето масло а сега толку давам за најефтиното.
Иначе едно од подобрите што се убави и со текстура и вкус ми било Александрополи или нешто така се викаше.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Пред 1 година топ маслиново имаше за 350-400 ден. сега од кам најефтиното е толку(не дека е лошо), али муабетот е дека пред 1 год. ми било скапо да дадам 450(кога добри масла биле за 250-300) ден. за некое попрефинето масло а сега толку давам за најефтиното.
Иначе едно од подобрите што се убави и со текстура и вкус ми било Александрополи или нешто така се викаше.
Изгледа мислиш на Александрос, ама прилично скапо е тоа 350-400 мислам е за 0.5 литри.
Автоматски споено мислење:

Скоро во Тинекс земав неколку шишиња Costa D'oro на акција 450-500ден. беше литро. Гледам и поефтините што сум ги купувал порано се више 400ден.+ така што ова искочи супер зделка.
Барем добро е на вкус?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom