Каде да наjдам? [Food Edition]

П

Пепси_

Гостин
Имам јадено од апче и не ме бендиса,а за Палма прашав оти ми е преку пат,а и ми ја фалеа дека има разновидност и добар квалитет.
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Не солено сирење за чиз кејк ?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Убаво ти вика членот над мене.... слатки барај во Апче или во Канела... ем добар избор, ем добар вкус, ем добри цени :)
А кај има во Канела да седниш? Колку што знам само за нарачки се примат досега бар така имам порачувано.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
А кај има во Канела да седниш? Колку што знам само за нарачки се примат досега бар така имам порачувано.
Нема да седнеш, тоа е исклучително ако ти се за носење, но затоа вкусот е незаменлив :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Нема да седнеш, тоа е исклучително ако ти се за носење, но затоа вкусот е незаменлив :)
Само торти имам од таму пробано, колачи не. Мене Романса последниве години ми е многу подобра од Канела, посебно Гријаж и Влашката торта се врв, имаат и колачи како од тортата направено, мераци.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Само торти имам од таму пробано, колачи не. Мене Романса последниве години ми е многу подобра од Канела, посебно Гријаж и Влашката торта се врв, имаат и колачи како од тортата направено, мераци.
Колачите од Канела да знаете се премногу вкусни... речиси се е крем, фил... :)
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Каде можам да најдам шампињони конзервирани?
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
(ова го постирав у темата "општи муабети", ама ај и тука да си ја пробам среќата)

Два дена акам низ градов пробувајќи да најдам специјална продавница со работи потребни за правење/декорирање на торти и колачи, ама без успех.

Поточно ми треба "израмнувач на торти" (анг. cake leveler), за да ја исечам тортата на два рамни дела или на врвот да ја израмнам, и е попрецизно од нож. Се надевам некој знае :) Еве ви слика како изгледа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom