Каде бевте синоќа и дали се одлепивте или нафуравте лошо?:-)

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Абе Вчера тапа, сите кафиќи затворени во 12 30, а не мрзеше да бараме добро кафанче па зато правац дома. А за денес има надеж....
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Абе Вчера тапа, сите кафиќи затворени во 12 30, а не мрзеше да бараме добро кафанче па зато правац дома. А за денес има надеж....
Нема надеж, пак тапа.....:(((
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.369
Денес, Хавана, Чваре мислам треба да испадне нешто добро, во секој случај после утакмица „расположени" ;) ќе биде весело :)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.323
Скопскиот кабинг има ново име-Галерија 8.
Полабаво, хетерогено, искулирано, помое место одамна немам сретнато.
Дел од репретоарот
--- надополнето: 11 август 2012 во 03:57 ---
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Сусаро, си остарел :))))
Енивејз, фала за постов, да знам кај да те најдам кога ќе се вратам на одмор :))

Јас синоќа во кру-бар (на Disney Magic) на прослава на независноста на Индонезија. Не беше лошо, интересен народ тоа индонезијците, весело, весело. Плус колегата Рама частеше пијачки цела вечер :)
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Сусаро, си остарел :))))
Енивејз, фала за постов, да знам кај да те најдам кога ќе се вратам на одмор :))

Јас синоќа во кру-бар (на Disney Magic) на прослава на независноста на Индонезија. Не беше лошо, интересен народ тоа индонезијците, весело, весело. Плус колегата Рама частеше пијачки цела вечер :)
Кур те боли тебе :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ебание вечерва. Само што станав од спиење во 6 поручек ми се јавија да одиме во некој кафич Лапетит во Автокоманда. Испадна супер, жестокото 50% попуст па џин и тоник фрчеа на сите страни :D Нигде не се продолжи, се остана со пица 30 денара ЕНОРМНО парче од маало :D
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Ради Жељково децата книги за школо нема да ми имаат :unsure:
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
241
Поени од реакции
131
еј многу тапа на жељко, колосеум се стварно тапа бес усул. Продале 2 милиони карти, внатре не можеше да се разминеш, со еден збор катастрофа. Плус тоа сељаци колку сакаш едно 10 тепачки имаша, више не стапнуем таму.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.323
Вчера бев во Ван Гог на свирка на Деј Оф. За понеделник вечер топ атмосфера, се збираат луѓе, асални, градски деца малце постари додуша, ама нема ни сељаци ни уште поголеми сељаци т.е. атеобудисти и несфатени. Деј Оф имаат анплагд свирка со песни која од која па е интересно да се присуствува на Never talking to you и Заумна сила од Архангел, You do something to me од Paul Weller, ЕКВ итн и секако песни кои ме вратија во едно време кога бев луд, млад и заљубен, возејќи кон Велес во 1 саат сабајле како будала, чисто онака оти на малата и текнало да се глупира, а ни јас не сум поарен.


 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Непланирано во кафана. Хроники тешки, и во вторниците почнавме да одиме по кафани. Не ни е доста викенди. И тоа во матичната. И бевме очи од Ацо Шопов. Цела екипа.

Дома е каде ти се конектира wi-fi ти само. Епа така ми се прави дома и оваа кафаната наша. И сега, каде е мојта дома? :pos:

Уште за кажување сум.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.323
Непланирано во кафана. Хроники тешки, и во вторниците почнавме да одиме по кафани. Не ни е доста викенди. И тоа во матичната. И бевме очи од Ацо Шопов. Цела екипа.

Дома е каде ти се конектира wi-fi ти само. Епа така ми се прави дома и оваа кафаната наша. И сега, каде е мојта дома? :pos:

Уште за кажување сум.

Значи Нора, одиш во кафани, и во вторник, си имаш дури и одредено МАТИЧНА кафана. Потоа ја спомнуваш Очи од Ацо Шопов и на крај ви фито ти се конектирало таму. И плус си Нора Џонс. Па или некој на форумов се заебава со мене или ја да те питам онака кафански-Па џе си бона била цијели мој живот?

 

Kajgana Shop

На врв Bottom