КАЈГАНА ФУДБАЛСКА ПРЕСМЕТКА! (недела, ЈБТ, 18:00 ч.)

Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Камиказа нема да дојде има нешто проблеми.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
mozda nekad kje dojdam,odlicna e idejava.(Y)
Идејава е ТоБ.
Само не знам дали ќе се врати духот од претходните сезони кога 1 саат се играше футбал 4 саати се конзумираа течности* после тоа.


*под течности читајте секакви алкохоли и безалкохоли, ама пред се алкохоли
 
М

Мартин`

Гостин
ЈБТ ? Дај нека објасни некој кај се наоѓа поточно местово викендов ќе бидам најверојатно во Скопје па ако имам време ќе наминам, ако има место и ќе изиграм.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
T

Tetro

Гостин
abe tesko deka ke go najde ako ne e od skopje, da talka nema smisla
neka bide kaj ramstor,jas ke go zemam so motorot
Добро бе, младич. Знаеме дека имаш yamaha. Доста го тупиш веќе.

он-топик: Не сум во Скопје, инаку ќе дојдев. Ми недостасува фудбал веќе два месеци рекреативно.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Тука има фина мапа од теренот што ќе играме во недела :)

Колку имаме пријавени до сега? Не е проблем да има повеќе зошто немаме баш кондиција, а и секогаш некој знае да издупи... :)

Инаку, веќе познато е дека лузерите купуваат пиво (кое после се пие заеднички на клупи), така да - носете по 20-30 денари за учество :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Не сум голем фан на теренчето у ЈБТ, ама ако има место, ќе дојдам и јас. Кажете уште еднаш за сигурно дали ќе има место и терминот.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не сум голем фан на теренчето у ЈБТ, ама ако има место, ќе дојдам и јас. Кажете уште еднаш за сигурно дали ќе има место и терминот.
Терминот ти го пишува и во насловот од темата, а за место ќе се најде зашто секогаш откажуваат 2 - 3ца, башка кондиционо ретко има спремни за цел натпревар па има замени :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom