Исчезнати лица

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
пино / шишарка
од Пино силвестре.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Во кратки црти, со намера побегнал. Не кажа директно, но го стави акцентот на семејните недоразбирања.
Според мене и со право се става акцент на семејните недоразбирања бидејќи во 95% од случаите каде лицето се лицето се опишува како светец а тие окулу него анѓели се случува толку спротивното



Разбирам за очај, мајка е боли но нема никаква потреба да се потенцира односно правда дека е се во ред и со него и со тие окулу него со тоа само се потврдува фактот дека зад тој параван се крие нешто сосема трето.[DOUBLEPOST=1545357453][/DOUBLEPOST]
Italy.

Pino, од Giuseppino.
Од Пинета.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Многу претпоставки има. Можно е и да е скаран дома па да побегнал, ама па некако нема логика ни тоа. Низ фб има разни коментари. Некои викаат дека во Ѓорче го виделе последен пат. Ако бил добар човек, со добра плата на работа, добри односи со сите, само две работи недостасуваат. Да е скаран дома па да побегнал, за кое мене не ми е многу веројатно и второ да го киднапирале за нешто.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Ако имал добра плата и да бил со сите во добри односи а притоа да е скаран со неговите зашто би се криел, освен ако не е некој незрел човек. Ќе седи кај некој пријател, под кирија нешто ќе најде не да бега.
Имам чуено гласини дека тргнал накај Тетово да се видел се некоја и од тогаш му се изгубило траг.
А тоа дали некој го видел во Центар, Драчево или на др.место не може да се земе за стопроцентна сигурност.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Или должен на лихвари што ми е поверојатно.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Нешто многу ми смрди целава ситуација. Мајка му вика имал доволно пари, бил во многу добри односи со сите, задоволен од животот, платата, никакви фамилијарни проблеми, никакви закани и расправии со никого...човеков исчезнува.

Полицијава некако лабаво ми делува. Како да знаат што е работата со човекот, но се уплашени да кажат.

download.jpg

А "брачата" да го прашуваме?
shiptar9zu5jm.jpg
 
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
Со Пино,многу е чудна ситуацијава ,за дечково како исчезнува итн ....Одозгора мајка му вака хистерично го бара,уште со апел,кривични постапки,да му се хакира социјална мрежа без овластување на МВР.
Многу чудно се одвива рутината. Колку има исчезнати,строго се води случајот со МВР,а не јавноста да му хакне,шо ти знам веќе забегаа негавата фамилија .
Многу голема веројатност лихвари,расправија во фамилија,во таа насока . Мој коментар .
се понудив да влезам во неговиот фејсбук профил тоа му го пишав на мајкаму ама само со нејзино овластување да не биди после вака или онака.. ама искрено не вервам дека мвр до сега не влегле...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
се понудив да влезам во неговиот фејсбук профил тоа му го пишав на мајкаму ама само со нејзино овластување да не биди после вака или онака.. ама искрено не вервам дека мвр до сега не влегле...
Е добро де, влезе ли?
Кажи некоја информација со која би можеле и ние да помогнеме или да дознаеме нешто.
 
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
Е добро де, влезе ли?
Кажи некоја информација со која би можеле и ние да помогнеме или да дознаеме нешто.
Секако дека не, не добив никаков повратен одговор од мајката на пино.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.576
Поени од реакции
26.098
се понудив да влезам во неговиот фејсбук профил тоа му го пишав на мајкаму ама само со нејзино овластување да не биди после вака или онака.. ама искрено не вервам дека мвр до сега не влегле...
Како да влезеш во неговиот фејсбук профил???
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ама како жив или мртов ќе го најдат?

Или е за девојка или мафија. Слушајте ми го зборот, па ќе збориме пак кога ќе го најдат...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Има доста начини, нова картичка од операторот со истиот број (ако дозволат) и Send Code.
На Facebook Support да им пише, итн..
ако е бројот на негово име нема шанси да ти дадат нова картичка а на фејсбук не ни рачунај дека нешо ке ти излезат у сусрет без налог
е сеа кои начини ги имаат хакериве сигурно нема да ти кажат тука


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom