Исчезнати лица

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.651
Хах, ми текнува на ова
Штета што не завршија работа тогаш, по сè изгледа...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Нема логика таткото да стои позади ова, со цел да изнудел пари од дедото. Детево е убиено 2 саати откако е киднапирано. Некако ептен е нелогично.
Иначе мислам дека нема МВР да искочи со детали за тоа што му се дешавало на детево во тие 2 и нешто саати. Се се плашам дека грозоморни работи и пекол доживеала. Се освен објавување на имиња и слики во најскоро време, е неприфатливо. Дури сум и за јавно погубување на плоштад на сите овие монструми, да послужат како пример, по секоја цена.
Иначе кај ги читате сите овие информации, за мотиви, кои се монструмите?
Кога веќе го враќаме филмот по исчезнувањето таткото го немаше никаде во јавност, а мајката само објави на фб, изјави и беше сомнително што него го нема.
Па се појавија информации дека се разведени, па дека и двајцата ја бараат, сомнително.

Друго е дека таткото во МВР има пријавено после 11:00 кога е веќе извршено убиството, а мајката многу порано...
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.717
Поени од реакции
19.866
Реков, веројатно си помлад, затоа не памтиш. Кога јас бев тинејџер имаше многу самоубиства на членови на "Црна ружа". Подоцна се заташкаа муабетите, не знам што се случи искрено, во тоа време немаше интернет, информациите ги добивавме од дневниот печат.
Братучед мој се самоуби исто член на таа секта 17 години имаше.

А овие погоре што го убија девојчето треба да се запалат, бре какво гнасно време.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.407
Поени од реакции
2.384
А останатите исчезнати лица, имаше и една муслиманска девојка и една од Струмица 37 годишна и тие ли имале долг?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
A ако таткото бил умешан зошто ја убиле само што ја киднапирале? Нема логика. И зашто толкав ризик да се убие еден човек, газдата на возилото за да се земе истото без трага ако им било во план да изнудат нешто од нејзините?

МВР сигурно ќе објават подетално и сигурно веќе ја имаат целата приказна, иначе немаше да го најдат ни телото. До тогаш најубаво би било да оставите сите овие рекла-казала рубрики Миленко и Курир мк.
Зошто најверојатно се аматери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom