Искомплексирани?

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Дали патите од некој комплекс и како се справувате со тоа?

пример....
имам големо чело-неизбежни се шишките тука?
имам големи уши-врзана коса,никогаш?
имам голем стомак и "спојлери"-кратки маички нема шанси?
имам дебели или криви нозе-сукња...шмрк...?
имам целулит и крш тело-бикини,што беше тоа?
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Многу сум си слабичок :(
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Koga bev pomala epten bev iskompleksirana: Sum bila slaba, sum bila vakva onakva. No kako sto pomina vremevo svativ deka treba da si se sakam onakva kakva sto si sum, bez razlika sto mislat drugite. A vsusnost ako ne si se sakam samata, nema da me sakaat drugite. Se razbira nikoj ne e sovrsen. Site si imaat svoi nedostatoci i kako sto kaza Real Girl tie nedostatoci mozat da se skrijat, a ubavinite na vaseto telo/faca da se istaknat. Zatoa ne si nabivajte kompleksi bezveza.
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Ufff ,ja za vreme na pubertet nikako ne izleguvav od doma bez vrzan nekoj partal na gz:)
Imav kompleks deka imam golem zadnik (a ustvari slaba bev) i demek ke go skrijam so toj partal ustvari pravev kontra efekt.
Bese i pomina...site nie patime od nekoj kompleks.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ala
N

NeMiRnA

Гостин
Ehhh porano da mislev deka sum preslaba,a sega totalno ja trgnav taa ideja duri i mislam deka imam i visok ama ne se opteretuvam,sega kompleksi?a sto e toa?Kakva sum takva sum,moja sum si,nisto nema da smenam ako se nerviram
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Jas vo posledno vreme si go nabiv kompleksot deka treba da oslabam i oslabev 15 kg!samo nejkam da mi se pretvori vo pregolem kompleks,a pocnuva.
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Многу коса имам :) Насекаде
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Многу сум си арен. Јес да почна косата да ми белее, ама ич не ме замара тоа. Ако сака и како Зидан нека станам, само да сум си жив и здрав.
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
Ne,nemam kompleks,znam deka imam malku visok na kg no nisto posebno nikojpat ne sum pomislila na dieta i zadovolna sum od izgledot ,visoka sum i ne e mnogu primetno,edinstveno ne nosam kratki maicki so gol stomak:baeh:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ne patam od kompleksi.Ima nekoi raboti sto bi gi promenil na mene megutoa ne se zamaram mnogu so toa.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Со тек на време сите тешки комплекси си поминуваат ... немам повеќе некој недостаток или вишок што можам да го наречам така ... знам да се нашалам на моја сметка, или да покукам на кратко за нешто, но тоа воопшто не ми е и не го гледам како комплекс.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
normalno imam svoi nedostatoci, ali se trudam da gi prikrijam... a so samoto toa ne dozvoluvam da mi bidat Kompleksi
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не патам од комплекси. Барем не повеќе. Во основно имав комплекс дека сум дебела, ама малце кога созреав во паметот, си викам- Што се глупирам, каква сум-таква сум, си се сакам ваква и тоа е тоа.
Комплексите се одвратна работа. Повеќето луѓе ги надминуваат по пубертетот, ама тие што не ги надминуваат... Можат да им остават многу трауми у психа. Познавам искомплексирани луѓе и многу се повлечени, самодовербата им е на нула... Лоша работа.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
paaaa edinstven kompleks mi e zabot...potocno veshtackiot zab i si imam uvrteno u glava deka kosata sekogas mi e cupava i zatoa celo vreme ja "mestam" so racete i mi se mrsi,pa poshteno ja mijam sekoj den :)
i imam krivi prsti,ali ne mi e nekoj opasen kompleks toa :)
vo sekoj slucaj ne se nekoi serizoni kompleksi poradi koi si ja tupam glavata,so ogled na toa deka sum narcis... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom