Иселеничка виза - работа во Канада

Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Sakav da ti pisam na PP ama Misirkov ја премина квотата за лични пораки и не може да прима натамошни пораки додека не ослободи место. Pa zatoa mora ovaka javno :)
Znaes koj obezbeduva vakva potvrda a da vazi za evropa ???

Подобро е да конкурираш во САД, таму многу се бараат медицински сестри дури и во екот на економската криза.

Посебно се бараат “специјалзирани’’ луѓе за грижа на стари лица. Да сум на твое место би извадил некаков сертификат со ваква назнака.

Има(ше) компанија која плаќа неколкумесечно школување за да се обезбеди потребната дозвола, .
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Аман луѓе не идете, после 50 години ќе нема кај да се вратите.
ако отидам, не ни сакам да се вратам тука... од етер по бетер е секој ден... се полошо и полошо е тука... народот почиња да моли, овие од власта си драпаат колци меѓу себе и ич не ги боли за народната маса... ако отидам во странство да се исселам, можам само на петровец (александар велики) кога ке летнувам да плукнам на писта... а мислам и дека повеќето од македонците го делат мислењето со мене...
 
Член од
30 јануари 2013
Мислења
15
Поени од реакции
0
dali nekoj ima vakvo slicno iskustvo. so garntno pismo so site potpisani aneksi od firmata vo kanada (Alberta)
gi podnesovme dokumentite vo viena po viza 5 luge i baranjeto ni bese odbieno so obrazlozenie adninistrativnoto lice i toa vo prvo liceednina"ne sum siguren deka po zavrsuvanjeto na rabotniot dogovor(1 god) nema da barate politicki azil:):):)" se iznasmeavme vo prv moment a posle se isponerviravme ama bidna baram nekoj sto znae dali od ambasada ni go uskratija baranjeto ili od firmata se javija i..... pozzzzzz
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
кратко и јасно ви одговориле. најдобар начин ти е да одиш туристички и да бараш некоја да ти подпиши дур да земиш зелена карта. секоја услуга си има своја цена. тарифата зависи од таа тетката :D.
иначе друг начин е работодавецот лично да поднеси барање дека ти му требаш да работиш за него и си квалификуван со долгогодишнп работно искуство во струката.
 
Член од
30 јануари 2013
Мислења
15
Поени од реакции
0
кратко и јасно ви одговориле. најдобар начин ти е да одиш туристички и да бараш некоја да ти подпиши дур да земиш зелена карта. секоја услуга си има своја цена. тарифата зависи од таа тетката :D.
иначе друг начин е работодавецот лично да поднеси барање дека ти му требаш да работиш за него и си квалификуван со долгогодишнп работно искуство во струката.
tocno taka brat nie konkretno sme zavaruvaci gokumentite po fedex prvo gi prativme kanada gazdata licno gi potpisa site garancii aneksi..dogovori za rabota .................i na kraj izleze ova sto mi e simptomaticno i mene i na kolegive.
nie se somnevame vo ovie od kanada da ne storile nesto a mn mi e maka sto ne doznavme koj narodski kazano ne po^ba.
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
tocno taka brat nie konkretno sme zavaruvaci gokumentite po fedex prvo gi prativme kanada gazdata licno gi potpisa site garancii aneksi..dogovori za rabota .................i na kraj izleze ova sto mi e simptomaticno i mene i na kolegive.
nie se somnevame vo ovie od kanada da ne storile nesto a mn mi e maka sto ne doznavme koj narodski kazano ne po^ba.
firmata :D
 
Член од
30 јануари 2013
Мислења
15
Поени од реакции
0
imame kolegi tamu sto pojdoa pred nas no i gazdata i zenamu i site vo firmata glumeja potreseni koga se dozna geka sme odbieni za viza rabota imaja turbo i koga dojde ovaa vest kaj niv kolegive vikaat mn bile nervozni trala la la:);):):) nie se somnevame vo niv tamu ama oficijalno nikoj ne prezede odgovornost :)
no duri i da e taka koj bi priznal:)
 
Член од
24 јануари 2012
Мислења
513
Поени од реакции
535
Nov nacin na emigracija za Canada za tie so sredno tehnicko skolo.

Canada’s new immigration programme for skilled tradespeople, the Federal Skilled Trades Program, opened for applications on 2nd January 2013. There are only 3,000 places this year so if you’re interested, you should apply quickly. The program allows people skilled in various trades to apply for permanent resident status.

Among the eligible trades are:
• Electricians
• Plumbers
• Gasfitters
• Mechanics and
• Supervisors
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
разгледајте го подобро сајтов http://www.jobbank.gc.ca/intro-eng.aspx , на него се објавуваат исклучиво огласи од оние кои планираат да вработат странци по разни програми ко на пример (Prince Edward Island или Federal Skilled Trades Program )
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
174
Поени од реакции
139
дечки некој да знај агент за емиграција во Канада ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom