Иранската армија во Венецуела

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Снимена цела единица од сателит.

САД ифрит лути. Ова е прст во око за нив.

Кога играат глупо... :toe:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Нема.

Ексклузивно на кајгана од добро проверени извори.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Хм, да не сака Иран да постави ракети во Венецуела кои ќе имаат дострел до САД??? Не за друго, туку да може да се одмазди жестоко при евентуален напад врз Иран...

Ах, многу им попуштаат...
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Јас да бев влијателен политичар во светот, би им препорачал да не се занесуваат многу и да не се силат, за нивно добро.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Јас да бев влијателен политичар во светот, би им препорачал да не се занесуваат многу и да не се силат, за нивно добро.
А, тоа веќе не пали. Кога може С. Кореја да ги зафркава повеќе од 60 години, ништо нема да направат со овие.

А и Буш повеќе не е на власт. :vozbud:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Може линк?Мене ова не ми е за верување.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
139
Поени од реакции
3
Dobar povod za invazija na Venecuela ili Iran u skoro vreme!!!!:vozbud::vozbud::vozbud:

Inaku ne e od satelit kolku sto znam nego imaat irancite tamu voena vezba zaedno so venecuelskata armija i beloruskata.....Se sprema Iran i Venecuela za vojna..Jas mislam deka dokolku bide napadnat Iran,Venecuelskata armija zaedno so Beloruskite edinici so se tamu ke napravat invazija na Kolumbija!!!Moze i Bolivija ili Ekvador da im pomogne!!!:baeh:
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Абе ич не ги жалам американците,да даде господ да си ја најдат бељата,тие нас отворено ни се закануваат заради спорот за името,едноставно американците се душмани на македонците,чим е така,и јас сум против нив:tapp::tapp:
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
А, тоа веќе не пали. Кога може С. Кореја да ги зафркава повеќе од 60 години, ништо нема да направат со овие.

А и Буш повеќе не е на власт. :vozbud:
Абе си имаат Американците свои планови, не се секирај, што ако ги ребра, они сакаат двете Кореи прво да се исплескаат меќу себе, па тие после како смирувачи на ситуацијата да се уклучат, па Американците 60 години ги чекаат да се исплескаат, но никако да дочекаат.
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
Овие снимкиве да не се како тајното оружје на Ирак кога Пауел излезе пред Советот за Безбедност со снимки не кои се прикажува транспорт и складирање на хемиско и биолошко оружје.
САД во своето соседство немаат соседи кои би ги загрозиле воено.Ниту е тоа Мексико ниту Канада а од друга страна трошат 600 милијарди долари за одбрана.Нели за да се оправдаат тие огромни пари кои народот го дава треба постојано да се наоѓаат непријатели.Воената индустрија е така захухтана да во последниве 15-20 години почна и да ја води американската надворешна политика и полека САД стануваат најмилитаристичката држава во историјата на човештвото.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.392
И не само Иранци, туку и Кубанци и Белоруси, и тоа парадни единици по повод некоја револуција во Венецуела или што ти јас знам годишнина на независност на Венецуела, еве фотки:

Кубанци:



Белоруси:


Иранците кога ке ги најдам ке ги ставам, али за крај комплетниот дрил на Белорусите:

Инаку на парадата за 9 мај во Москва ке маршираат и парадни единици на Британија, Америка, Франција и уште некои од сојузниците од Втора Светска Војна.

ЕДИТ: ОК, не знам како да ги најдам Иранските слики али еве на Алжир (мислам барем дека се Алжирци) на истиот настан во Венецуела



А исто така присутен беше Команданте Рамиро Валдез, еден од последните четворица преживеани оригинални герилци на Ел Команданте Фидел Кастро:

 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Не е темава за парадата, а гледам си ставил клип кој јас претходно го постирав на таа тема.

За сосема друго се работи, денес веќе има линкови.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.392
Не е темава за парадата, а гледам си ставил клип кој јас претходно го постирав на таа тема.

За сосема друго се работи, денес веќе има линкови.
Извини друже не разбрав. Јас единствен линк што го најдов е како другарот Хуго Чавез демантира:

http://www.armytimes.com/news/2010/04/ap_pentagon_venezuela_iran_042710/

Али клипот е лудница:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom